KAPALI Land Rover Discovery 3 2.7 TDV6 ???

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sertacc

Asfalt Kurutucu
29 Ara 2016
15
21
595
34
Konya
Değerli otomobil sevdalıları 2005-2007 model LR Discovery 3 için yorumlarınız nelerdir? Kullanan arkadaşlar araçla ilgili detaylı bilgi verebilir mi? Kullanımı nasıl ? Yakıtı nasıl ? Kronik sorunları var mı? Alırken dikkat edilmesi gereken hususları nelerdir ? Bunlar hakkında bilgisi olan arkadaşlar paylaşabilirlerse çok memnun olurum herkese iyi forumlar...

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
motor kaputunu açtığınızda do not touch yazar yani tamamen elektronik, onun dışında motor ford motoru bildiğim kadari ile kronik olarak elektronik aksamlar, körükleri, arazi şanzumanı herşeyi sayabilriz cok dikkatli baktırmanız ve ince eleyip sık dokumanız lazım temizini bulursanız ve cidden iyi bakarsanız sizi üzmez, bu arada terrain response sisteminin tam dolu olan modelini alırsanız arazi kabiliyeti daha iyidir. aracı bulduysanız maslak oto sanayide yıldız land rover var orayı şiddetle tavsiye ederim
Değerli otomobil sevdalıları 2005-2007 model LR Discovery 3 için yorumlarınız nelerdir? Kullanan arkadaşlar araçla ilgili detaylı bilgi verebilir mi? Kullanımı nasıl ? Yakıtı nasıl ? Kronik sorunları var mı? Alırken dikkat edilmesi gereken hususları nelerdir ? Bunlar hakkında bilgisi olan arkadaşlar paylaşabilirlerse çok memnun olurum herkese iyi forumlar...

defender

Profesör
29 Ara 2016
383
840
1,845
Artvin/Arhavi
Ne amaçla kullanacağınızda çok önemli disconun mekanikten sıyrılıp elktroniğe geciş otomibilidir terrain response gibi ozelligi ile diğer arazi araçlarını kıskandırmıştır arzide de kabiletli araçlardır çok güçlü bir şase ye sahip cok yönlü cekis sistemlerine sahip elktronik... olarak bu bilgilerden sonra bu araçla dağ gezileri yapabilirsiniz yolda bırakmaz ama lakin ofroad da yapacam derseniz kıyabilirseniz onuda yapar lakin yok ben uzun yolda sadece asfaltta kullanacam yüksek araba seviyorum derseniz asfalttada performans olarak taksileri aratmaz lakin temizini buldunuzmu gözün arkada kalmadan binebilirsiniz :) disco 3 iyidir

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sertacc

Asfalt Kurutucu
29 Ara 2016
15
21
595
34
Konya
Peki bu arabanın diyelim ki temizini iyi bakılmışını bulduk bakımları nasıldır? Ben asfalt sürüşü için düşünüyorum. Duruşu itibari ile çok beğendiğim güçlü duran taş gibi bir araba. Bağla vagon çeksin. Ama işte ayda 1 hafta sanayide yatacak yılda bana tamirat için 10000-15000 liraya mal olacak bir araç olmasın. Çevremde bu aracı kullanan kimse yok. Alırken nelere dikkat etmek gerek ? Motor ömrü nasıldır?

defender

Profesör
29 Ara 2016
383
840
1,845
Artvin/Arhavi
Motor ömrü uzundur güçlü motor çok sıkıştırarak kullanmaya gerek olmadığından motor ömrü uzun yakıtı emin olun üzmez çok verimli motorlardır dikkat etmen gereken nokta çekisSa sistemlerini kontrol etmek ve airmatic özelliğinin varsa alacaginiz araçta körüklerini kontrol etmek kronik sorunları hakkında pek bilgim yok istanbuldaysanız orda iyi landrover ustaları vardır bi arastırıp kontrol ettirebilirsiniz..

defender

Profesör
29 Ara 2016
383
840
1,845
Artvin/Arhavi
Land rover seri 2a sahibiyimdim.profilimde resmi olan.off road tarzi araclar genellikle para yemeyi seven araclardir.hem motorlari,hem kasalari hemde parcalari biraz tuzludur.
benim tavsiyem

4 kapili duz dizel motorlu temiz bir defender.

Yada suzuki jimny 1.3
Sadece asfalt sürüşü yapacakmış bende düz dizel defender sahibiyim defender biraz yorar adamı diye düşünüyorum :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım