Lastiği sürttük.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
selamun aleyküm herkese hayırlı forumlar
Sağa dönerken bir sığırmı desek,öküzmü desek,tek arabalık yolda iki araba koyarak ışıkta bekliyor ve benim şeridimi kapatmıştı,bende aniden sağa kırdım direksiyonu önü kurtardım ama arka sağ lastik kaldırıma sürttü,neyse ki jantta sıkıntı yok ama lastik yırtılmış.
Asıl sorum şu;
Biz kurban bayramına yaklaşık 11 saatlik 1000km yolculuk yapıcaz bu lastik sorun çıkartır mı ? Bide bu olaydan 1 hafta sonra çivi girmiş lastiğe,fitil yaptırmıştık oda var.
Run flat lastik olduğu için pahalıdır değiştirmekde gelmiyor..

https://hizliresim.com/dBBjZQ
https://hizliresim.com/b668Mn

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,191
45,762
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Normal primacy 3 kullanırken bire bir aynı yarılma oluştu bende de. Lastikçiye götürdüm, bunların yanakları desteklidir sıkıntı olmaz dediler. Öyle de oldu. Ben bir kaç bin km daha rahatça kullanabildim o lastiği. Hele sizin ki runflat olduğu için bu lastiklerin yanakları ekstra kuvvetlendirilmiştir. Ben hiç bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Ama içinizin rahat etmesi açısından 1-2 lastikçiye gidip gösterebilirsiniz. Daha sık aralıklarla lastiğin havasını kontrol edip o lastiği öne takmazsanız da tedbirinizi almış olursunuz.

Son düzenleme:

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
Lastik işi şakaya gelmez hiç düşünmeyin değiştirin, jantı da anlayan birine gösterin

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Normal primacy 3 kullanırken bire bir aynı yarılma oluştu bende de. Lastikçiye götürdüm, bunların yanakları desteklidir sıkıntı olmaz dediler. Öyle de oldu. Ben bir kaç bin km daha rahatça kullanabildim o lastiği. Hele sizin ki runflat olduğu için bu lastiklerin yanakları ekstra kuvvetlendirilmiştir. Ben hiç bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Ama içinizin rahat etmesi açısından 1-2 lastikçiye gidip gösterebilirsiniz. Daha sık aralıklarla lastiğin havasını kontrol edip o lastiği öne takmazsanız da tedbirinizi almış olursunuz.
Valla gösterdik,adam öyle dedi bişey olmaz kalın dedi ama,5 can taşıyacak araba çok korkum var açıkçası.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Artı bayrama kadar yaparız baya,gidiş geliş 2bin km yapar,gezmeler felan derken bayram bitimine kadar minimum 4bin daha yaparız heralde,gitmeden önce değişicek sanırım.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Ben mi yanlış gördüm çatlamamış mı jant,
Benim runflat dunlopda benzer yırtığı kaynak yaptılar içinden güya 50yle giderken bi anda basınç sıfıra indi uyarı verdi baktım yarılmış lastik kullanılamaz hale geldi, lastikçilere çok da itimat etmeyin
Yok o çatlak değil,yağ gibi bişey

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Yükle beraber o açıklık daha fazla sıkıntı yaratabilir. 90-100 her an patlar mı birşey olur mu diyerek uzun yol yapmak benim içime sinmezdi açıkçası. Runflat'ler konforu düşürdüğü için direk değiştiren çok kişi var aynı model lastiğin üretim tarihi yeni sağlam bir çıkmasına bakabilirsiniz sahibindende, uyguna gelecektir.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Yükle beraber o açıklık daha fazla sıkıntı yaratabilir. 90-100 her an patlar mı birşey olur mu diyerek uzun yol yapmak benim içime sinmezdi açıkçası. Runflat'ler konforu düşürdüğü için direk değiştiren çok kişi var aynı model lastiğin üretim tarihi yeni sağlam bir çıkmasına bakabilirsiniz sahibindende, uyguna gelecektir.
Bu olaydan sonra üçüncü köprüye giderken sabit hızla 200 gitmiştik yinede değişmesi lazım ya,can bu sonuçta.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Bu olaydan sonra üçüncü köprüye giderken sabit hızla 200 gitmiştik yinede değişmesi lazım ya,can bu sonuçta.
Hocam şehir içi veya ortalama hızlarda vs pek problem olmaz bence ama lastikte böyle bir durum oluştuğunda 200 gibi bir hızlara çıkmak istemezdim açıkçası.
Oluşan ısı-stres ile birlikte patlama ihtimali yüksek, yolculukta sizi mağdur edebilir.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Hocam şehir içi veya ortalama hızlarda vs pek problem olmaz bence ama lastikte böyle bir durum oluştuğunda 200 gibi bir hızlara çıkmak istemezdim açıkçası.
Oluşan ısı-stres ile birlikte patlama ihtimali yüksek, yolculukta sizi mağdur edebilir.
Birazda arabayı açmak :D heves de işin içine girince unuttuk orayı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım