Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ykaraca

Asfalt Kurutucu
20 Ocak 2018
56
1
21
670
Seat Leon 1.6 dizel otomatik aracımı satıyorum. Leon sonrası 100 bin civarı bütçeyle ne alabilirim? Yine otomatik ve çok masraflı olmayacak (dizel veya lpg) biraz daha gösterişli ve mümkünse bol donanımlı satarken üzmeyecek ne alabilirim?

Aracın max. 4.6m uzunluğa sahip olması park yerim açısından bir kriter. Leonda cam tavan yoktu, mümkünse sunroof veya cam tavanlı donanımlı bir araç bakıyorum. Aslında suv istiyordum değişiklik için ama çoğu bütçeyi aşıyor.
Baktıklarım,

Kia Cerato (Sunroof ve koltuk ısıtma, dizel otomatik)
Suzuki Vitara (Biraz bütçeyi aştığımda sunroof ve koltuk ısıtmalıları var. Lpg takmak gerekecek)
Bmw 320d E90 Sedan (Sunrooflu bulmak kolay ekranlı bulmak biraz daha zor ve dizel olmasına karşın 184 beygir ile biraz yakıyor ayrıca parça bakım maliyetleri nedir bilmiyorum)
Ford Focus 1.5 dizel otomatik (Powershift hakkında bilgim yok, donanımları boş oluyor ama sonradan ekran takılabilir)

Anlayacağınız kafam karışık. Bir de Infınıtı FX35 hayalim vardı ama 2005 model 280 beygir bir aracın olası arızada karşıma çıkartabilecekleri ve 2.el korkusuyla hayalde kalmaya devam edecek gibi. Malum leonda sadece bakımdan bakıma bakım ücreti veriyordum mazot haricinde masrafı yoktu.

Önerilerinizi bekliyorum.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul

Vitara'ya LPG gerekli diyen bir kullanıcıya Countryman hele de S olanı hiç ama hiç uygun değil.
Bildiğim araçlar. 1.6 Vitara ile 1.6 Countryman (S değil) arasında benzer koşullarda 3.5 litre tüketim farkı var. Haydi azami özenle 3 litreye düşürüldü diyelim, yine çok fazla.

İlla SUV deniyorsa Koleos, Sportage gibi 2.0 dizel motorlu dolu araçlar bulunabilir ama tüketimleri makul olmayacaktır.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,048
6,912
5,020
github.com
Marka
BMW
Uzun zamandır cerato kullanıyoruz. Deneyimlerimi şöyle aktarmıştım umarım yardımcı olur

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Bütçenize göre temizlik-tazelik/donanım ve genel tatmin ediciliği göz önünde bulundurarak olsa olasa , bulunabilirse 308 bulunup, keyif alınabilir.

seçenileriniz arasından BMw yi direk geçtim, olası masraflar ve zaten pek te temiz olamyacak bir BMw sizi hem üzer, hem de bütçenizi yorar...
Cerato yerine de kesinlikle Ceed tercih ederim .. altyapısal ve izolasyon olarak daha iyi bir araç. DCT ile ilgili kavramanın çabuk bitmesi ve Çelikmotorun pek anlayışlı olmaması ile ilgili şikayetler vardı.

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
Astra'lar başlık sahibinin belirttiği kriterleri düşününce otomatik, gösterişli, bol donanımlı, satarken üzmeyecek -tam tersine aşırı sevindirecek:)- arabalar. Yanlış mıyım:)?
Tavsiye doğru ama bir Opel'in sizin tarafınızdan önerilmesi ilginç geldi. "bt yüzünden Opel Türkiye'nin satışları yarı yarıya düşmüş" diye konuşuyolardı geçen :)

ykaraca

Asfalt Kurutucu
20 Ocak 2018
56
1
21
670
Kia Ceed var cam tavanlı dizel otomatik 60 binde 2015 model 107 bine ne dersiniz hata boya yok?

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım