alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,037
1
1,113
2,570
Ankara
Marka
BMW
merhabalar.
aracıma ileri bakımında liqui moly ceratec katkısı atmayı düşünüyorum.
hep mobil-1 yağ kullandım ve bir yağ katkısı için memnun olduğum bir şeyi değiştirmek de istemiyorum.
ceratec yağ katkısı sadece liqui moly ürünlerine mi uygundur? mobil 1 esp 0w40 x3 yağı ile de kullanabiliyor muyum? ceratec’i mobil-1 ile kullanan oldu mu?
teşekkür ederim şimdiden...

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,037
1
1,113
2,570
Ankara
Marka
BMW
Ceratec kullandım iticilerimden ses geliyordu kesmişti bir de şöyle bir video var izleyin tavsiye ederim

çok teşekkür ederim.
videoyu izledim ama ya ben kaçırdım ya da videoda bahsetmiyordu. kafama takılan ceratec’in mobil-1 yağa uygun olup olmadığı. bu konuda bilginiz var mı?

Son düzenleme:

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,684
2
9,601
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Çok daha önceden konuşuldu , hatta yanılmıyorsam konuyu @alfhonso açmıştı , forumda bir ararsanız bulursunuz eminin. İyi forumlar. :)

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Forumumuzda Yağ katkısı, dizel yakıt katkısı, motor temizleyici vb ürünlerle ilgili teknik ve tecrübelerin aktarıldığı bir konu olmalı diye düşünüyorum. Ben de bu konuyu merak ediyorum ve henüz güvenilir bir kaynağa rastlamadım

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,684
2
9,601
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Forumumuzda Yağ katkısı, dizel yakıt katkısı, motor temizleyici vb ürünlerle ilgili teknik ve tecrübelerin aktarıldığı bir konu olmalı diye düşünüyorum. Ben de bu konuyu merak ediyorum ve henüz güvenilir bir kaynağa rastlamadım

Kimsede laboratuvar olmadığı için uzuuun bir zaman daha kaynak bulamazsınız :) forumda bir kaç konu konuşuldu benim hatırladığım sayın alfhonso ve ozgur gunesin konularıydı arayınca göreceksin , iyi forumlar.

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Kimsede laboratuvar olmadığı için uzuuun bir zaman daha kaynak bulamazsınız :) forumda bir kaç konu konuşuldu benim hatırladığım sayın alfhonso ve ozgur gunesin konularıydı arayınca göreceksin , iyi forumlar.
Bakacağım.
Aslında benim kastettiğim Aracını tanıyan ve tecrübesine güvenilir insanların tecrübelerinin bir arada toplandığı bir sayfaydı. Yoksa Laboratuvar testleri bana çok inandırıcı gelmiyor her tarafa çekilebilir ve uzun dönem testleri değiller

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,684
2
9,601
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Bakacağım.
Aslında benim kastettiğim Aracını tanıyan ve tecrübesine güvenilir insanların tecrübelerinin bir arada toplandığı bir sayfaydı. Yoksa Laboratuvar testleri bana çok inandırıcı gelmiyor her tarafa çekilebilir ve uzun dönem testleri değiller

Bende size diyorum ki bu katığı döktğkten sonra motorun içinde ne olduğu hiç bir kullanıcı göremez bilemez , bu yüzden evinde yol şartlarına uygun tekniki yeterlilikle motor test laboratuvarı olmayan kimse bunu yapamaz saygılar , iyi forumlar.

CaliKaan

Panpa
Stage 2
31 Ara 2017
605
1,465
2,520
30
Riverside, California
Marka
BMW
çok teşekkür ederim.
videoyu izledim ama ya ben kaçırdım ya da videoda bahsetmiyordu. kafama takılan ceratec’in mobil-1 yağa uygun olup olmadığı. bu konuda bilginiz var mı?
Ömrümde hiç Mobil 1 yağ kullanmadım ben hep ya Motül yada Liqui Moly tercih ettim inanın ne desem az. Liqui Moly tavsiye ederim ama yağın kalitesi gerçekten çok iyi

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,280
1
9,429
4,970
kocaeli
Daha önce @sinan abinin Mobil1 ile ortaklaşa çektiği videolardan birinde bu konudan da bahsedilmişti . Mühendis Arslan bey (?) Hiçbir katkıya gerek olmadığını , kullanılan katkının yağın yapısını bozabileceğini bu sebepten yağdan da optimum performansı alamayabileceginizi söylemişti .

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,037
1
1,113
2,570
Ankara
Marka
BMW
herkese çok teşekkür ederim mobil-1 ile kullanacağımı çok düşünmüyorum artık.

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,037
1
1,113
2,570
Ankara
Marka
BMW
Ömrümde hiç Mobil 1 yağ kullanmadım ben hep ya Motül yada Liqui Moly tercih ettim inanın ne desem az. Liqui Moly tavsiye ederim ama yağın kalitesi gerçekten çok iyi
bütün arkadaşlarım motul’a ya da liqui moly’ye geç diyor ama inanın mobil-1’den yana en ufak sıkıntım olmadı ve hep memnun kaldım o yüzden değiştirmeyi hiç aklıma getirmedim. tek sorun N47 motor için gerek LL-04 onayı karşılamıyor ama onu da gözardı ediyorum.

CaliKaan

Panpa
Stage 2
31 Ara 2017
605
1,465
2,520
30
Riverside, California
Marka
BMW
bütün arkadaşlarım motul’a ya da liqui moly’ye geç diyor ama inanın mobil-1’den yana en ufak sıkıntım olmadı ve hep memnun kaldım o yüzden değiştirmeyi hiç aklıma getirmedim. tek sorun N47 motor için gerek LL-04 onayı karşılamıyor ama onu da gözardı ediyorum.
Neden katkı kullanmayı düşünüyorsunuz ? Katkı vs gibi olan ürünler hep geçiçi çözüm olur keyfe keder kullanıcaksanız tavsiye etmem. Yağ konusunda ise ben dediğim gibi Liqui Moly kullandım M54 için ve gayet memnundum, hiç problem yaşamadım. F10 ve F20 için Motul kullanıyorum M42 için ise Motul kullandım yine ama kenarda var diye koydum onu yoksa Liqui Moly alıcaktım M42 için.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım