AÇIK LPG de Araç Gitmiyor / İnsignia 1.6 Turbo LPG Performans Problemi

Esco

Davidphomi
Elit Apaçi
10 Eki 2018
200
39
995
39
Philippines
Marka
Suzuki
Arkadaşlar Opel Insignia 1.6 turbo aracım var dün uzun yolda başıma bişey geldi. Yola çıkmadan önce LPG de gitmedi zaten araca bende benzine alıp geldim 150km sonra hava hortumu çıkmış onu kelepceledim benzinle devam ama çok yakıyor LPG de sorun ne olabilir?
Araç LPG ye alınca böyle sallanıyor motora biri tekme atar gibi gitmiyor stop ediyor ya da benzine alıyor bı kaç hafta önce aracı bakıma soktum tüm filtreleri değişti ayar mi yapılması lazım acaba

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
enjektörlere de baktır, Denizlideydin yamulmuyorsam şibir oto gaza git Mehmet abi ile görüş

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
Uzun yolda yaptı Didimdeyim şuan Denizli'de olsam sorun yoktu zaten Didim'de lpgci yok koca Aydın'da prinse bakan yok bı tsne buldum söke de ceren oto LPG diye dönüşte oraya bı ugricam
bende didimde çalışıyorum turbo araçlarda lpg problemi çok karşılaşılan bir durum aydında işini iyi yapan lpgci bulmak zor didimdeyim bende ama burda lpgden anlayan adam yok elletmeni tavsiye etmem ceren oto var sökede fakat onlarında işçilik bilgilerine kefil olamam ben şahsen araçlarıma bu zamana kadar sökede ne bakım ne montaj yaptırdım tavsiyem aydın zaten yolunuzun üstü aydında bir lpgciiye baktırmanız yönünde olur aydın sanayide didim sanayisine aman diyim güvenmeyin kendim sökeliyim söke sanayisi didime göre daha iyidir ama prinsten anlayan lpgci bulmak biraz mesele yine yardımcı olabileceğim bir durum olursa ulaşın bana aracın soruna gelicek olursa yüüksek ihtimal regülatör basıncında problem olabilir yahutta enjektörlerin püskürtmelerindede problem olabilir bana kalırsa ikisinden biri araç kendini stop ediyor mu gazdayken ? rutin bakımlarda ne kontrol ne bişi yapıyorlar zaten direk filtreyi değiştirip geçiyorlar otomatikte ayar yapıyorlar bilgisayardan ona çok güvenmemek lazım

Esco

Davidphomi
Elit Apaçi
10 Eki 2018
200
39
995
39
Philippines
Marka
Suzuki
bende didimde çalışıyorum turbo araçlarda lpg problemi çok karşılaşılan bir durum aydında işini iyi yapan lpgci bulmak zor didimdeyim bende ama burda lpgden anlayan adam yok elletmeni tavsiye etmem ceren oto var sökede fakat onlarında işçilik bilgilerine kefil olamam ben şahsen araçlarıma bu zamana kadar sökede ne bakım ne montaj yaptırdım tavsiyem aydın zaten yolunuzun üstü aydında bir lpgciiye baktırmanız yönünde olur aydın sanayide didim sanayisine aman diyim güvenmeyin kendim sökeliyim söke sanayisi didime göre daha iyidir ama prinsten anlayan lpgci bulmak biraz mesele yine yardımcı olabileceğim bir durum olursa ulaşın bana aracın soruna gelicek olursa yüüksek ihtimal regülatör basıncında problem olabilir yahutta enjektörlerin püskürtmelerindede problem olabilir bana kalırsa ikisinden biri araç kendini stop ediyor mu gazdayken ? rutin bakımlarda ne kontrol ne bişi yapıyorlar zaten direk filtreyi değiştirip geçiyorlar otomatikte ayar yapıyorlar bilgisayardan ona çok güvenmemek lazım
Dün denediğimde gaz bitmiş gibi benzine geçiyordu bugün denedim biraz bu sefer stop etti

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
Dün denediğimde gaz bitmiş gibi benzine geçiyordu bugün denedim biraz bu sefer stop etti
yüksek ihtimal regülatör basıncınız 3 barın üstünde bundan dolayı fazla basıncı göndermemek için motora stop ediyor araç benim başıma gelmişti araba sarsılıp stop ediyor ama beniznde hiç bir problem olmuyordu

Esco

Davidphomi
Elit Apaçi
10 Eki 2018
200
39
995
39
Philippines
Marka
Suzuki
yüksek ihtimal regülatör basıncınız 3 barın üstünde bundan dolayı fazla basıncı göndermemek için motora stop ediyor araç benim başıma gelmişti araba sarsılıp stop ediyor ama beniznde hiç bir problem olmuyordu
Ben söke de ki ceren lpgye gidicektim ama bu işlem için yeterli olurlar herhalde Aydın'dan gecmicem çünkü dönüşte Manisa tarafından dönmem lazım

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
Ben söke de ki ceren lpgye gidicektim ama bu işlem için yeterli olurlar herhalde Aydın'dan gecmicem çünkü dönüşte Manisa tarafından dönmem lazım
bu iş için yeterli olur en azından sorununuza çare olabilirler eğer izmir üzerinden geçiceksiniz izmirde bornovada uzman oto lpg var orayada uğrayabilirsiniz

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,714
1
6,438
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Öncelikle geçmiş olsun.

Kullanılan kit prins demişsiniz ama prins'in hangi modeli olduğunu bilmek lazım.

Bir de yıllardır sorunsuz çalışıyordu da, şimdi mi sorun oldu, yoksa lpg zaten yeni montaj mı?

Bu tür durumlar için benim en öncelikli tavsiyem, LPG ecu'suna bağlanan kablolardan edinin ve arabanızda bulundurun onu devamlı. Böyle durumlarda yapılası gereken ilk iş, bir laptop ile ecu'ya bağlanıp, arıza kodu okumak, regülatör basıncını kontrol etmektir.

Olası sorunlar, regülatör basıncı kaymış olabilir, regülatör diyaframı yırtılmış olabilir, enjektörde, borularda vesaire sorun olabilir, ayar çok kötü olabilir, gibi gibi...

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,494
1
4,794
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Hocam opellerde bir sübap değişimi yapılıyordu lpg takılacaksa çelik sübap takılıyordu. O tarz bir sıkıntı olabilir mi?

Esco

Davidphomi
Elit Apaçi
10 Eki 2018
200
39
995
39
Philippines
Marka
Suzuki
bu iş için yeterli olur en azından sorununuza çare olabilirler eğer izmir üzerinden geçiceksiniz izmirde bornovada uzman oto lpg var orayada uğrayabilirsiniz
Prinsin bu modeli için cihazları yokmuş Denizliye döndüm gösterdim aracı ancak cihazda bişey cıkmıyor basınç çok düşmüş dedi ayarladı ama yine aynı sonuç pazartesi aracı bırakıcam güzelce bakıcaklar

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Şibir otogaza mehmet abiye daha önce afr ayarı yaptırmıştım bilgisine güvendiğim birisi ona bırakıcam basınç çok düşmüş dedi 2 ayar yaptı ama düzelmedi artık güzelce detaylıca bakıcak pazartesi

selamımı da ilet hacım :) Sabah ben de bi uğradım yanındaydım da yoğundu

Esco

Davidphomi
Elit Apaçi
10 Eki 2018
200
39
995
39
Philippines
Marka
Suzuki
Sorun çözüldü arkadaşlar, lpg tesisatı şase yapmış bir kaç kabloda sıkıntı çıkmış ve ayar bozulmuş. Tesisat düzeltildi tekrar AFR ayarı yapıldı.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım