KAPALI Lpg ile benzinin aynı anda bitmesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Çok ilginç bir durum var. Her gidişimde 30 litre lpg 50 liralıkta benzin alıyorum 7 litre falan yapıyor o da. Benzini sadece ısınana kadar 5-10km kullanıyorum hiç zorlamayarak. Günde maksimum 10km kkullandığım benzin ile 300km yapan 30 litre gaz aynı anda bitmiş gözüküyor. Tekrar 50 liralık benzin alınca ibre neredeyse ortaya geliyor 7 litre ile yarım depo dolması imkansız. Ben km yaptıkça ibre beyinden düşüyor olabilir mi? Araç R19 pek ihtimal vermiyorum bu olaya ama durum çok ilginç.

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
5-10 km az değil, 10km dediğin muhtemeln 1 litreye yakındır
Şu an trip 270kmde hocam tam olarak 1 diş lpg ibreyi azıcık kaldıracak kadar benzin var. Bunun maksimum 30kmsini benzinle yapmışımdır yaz olduğu için motor hemen 40 dereceyi geçmiş oluyor. fabrika verisi 100kmde 7.2 litre şeklinde yani yarısını falan yakmış olmam lazım en fazla. Ama şimdi gidip 7 litre benzin daha alsam eminim ibre yine yarıya kadar gelecek normalde çeyrek bile olmaması lazımken. Şamandırada mı hata var, beyin mi km yaptıkça ibreyi düşürüyor çözemedim ben

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Hesabına göre LPG yakıt tüketimin 10 L/100 KM.
Bakkal hesabı benzin tüketiminin de 8-8,5 L/100 KM olması beklenir.
8,5 L'den hesaplarsak yaklaşık 82 KM civarı yol yapmanız lazım benzinle. Bu hesaba göre yakıtınız yaklaşık 1 hafta içinde bitiyorsa (günde 10km benzin kullanımı ile) problem gözükmüyor.

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Anlamak için arabayı benzine çekip 50 liralık al bitmiş depoya, 100 km gidersen sıkıntı yok
Hocam fransız araçlarında genel bir sorunmuş sanırım megane 1 ve 2 de de oluyormuş. Benim araç 1 ile teknik olarak aynı zaten. Yol bilgisayarı olanlara psa modulu takılarak çözülüyor diyorlar. Onun dışında benzin deposunda tırnak gibi bir şey varmış onu ittirerek yakıt alındı sanıp ibreyi sıfırlayabiliyormuşuz bir deneyeceğim bulabilirsem

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Hesabına göre LPG yakıt tüketimin 10 L/100 KM.
Bakkal hesabı benzin tüketiminin de 8-8,5 L/100 KM olması beklenir.
8,5 L'den hesaplarsak yaklaşık 82 KM civarı yol yapmanız lazım benzinle. Bu hesaba göre yakıtınız yaklaşık 1 hafta içinde bitiyorsa (günde 10km benzin kullanımı ile) problem gözükmüyor.
İşte hocam bitti gözüküyor ama tekrar benzin alınca ortaya geliyor 7 litre ile bu kadar artmaması lazım onu çözmeye çalışıyorum. Deposu 54 litre gözüküyor 7 litre ancak şamandırayı kıpırdatması lazım :(

Son düzenleme:

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Gösterge doğru mu değil mi anlamanın yolu ya bitirip alıp bitirmek ya da fulleyip kullanıp tekrar fullemek. İkinciyi tavsiye ederim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım