Lpg montajı olan bir aracı sürekli benzinde kullanmak iyi gelir mi yoksa manasız mı?

Esco

Davidphomi
Elit Apaçi
10 Eki 2018
200
39
995
39
Philippines
Marka
Suzuki
Arkadaşlar 1.6 Turbo 180'lik Insıgnıa aracım var aldığımda üstünde sıralı sistem karma prins lpg vardı, ben aracın iyiliği için ve daha keyifli olduğu için benzin de bineyim diyorum ancak lpg montajı zaten yapılmış benim benzinde kullanıp kullanmamam aracın sağlığı açısından fark eder mi?

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,684
2
9,601
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Aynı motoru kullanan sürekli serviste denkleştiğim bir abi var , prins karma lpg sistemi mevcut araç zaten belirli araklıklarla benzine geçiyor bu aralık sık oluyor ve sağlıklı yürüyor , memnun şekilde devam ediyorlar sizin araçta sanırım aynı şekilde yapıyordur , afr gerekliyse ayarlatın ve devam edin :)

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Aynı motoru kullanan sürekli serviste denkleştiğim bir abi var , prins karma lpg sistemi mevcut araç zaten belirli araklıklarla benzine geçiyor bu aralık sık oluyor ve sağlıklı yürüyor , memnun şekilde devam ediyorlar sizin araçta sanırım aynı şekilde yapıyordur , afr gerekliyse ayarlatın ve devam edin :)

bunu yazacaktım, yazılmış. lpgden dewamke :)

Esco

Davidphomi
Elit Apaçi
10 Eki 2018
200
39
995
39
Philippines
Marka
Suzuki
Peki, yalnız bi arkadaş şöyle söylemişti ;
LPG de kullanırken çok yüksek devirde kullanma soğutması problem olduğundan maliyet açabilir diye bende sürekli uzun yol yapıyorum ve rampalı yollar çok, araçta ağır olduğundan ve turboyu biraz devirli zamanda açtığından devirli kullanıyorum sırf bu sebepten benzine geçmeyi bile düşündüm ama karma sistem olunca bu sorun ortadan kalkıyor mu gerçi karma olduğundan da emin değilim ama LPG ile binerken de baya benzin harcıyor du

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,684
2
9,601
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Peki, yalnız bi arkadaş şöyle söylemişti ;
LPG de kullanırken çok yüksek devirde kullanma soğutması problem olduğundan maliyet açabilir diye bende sürekli uzun yol yapıyorum ve rampalı yollar çok, araçta ağır olduğundan ve turboyu biraz devirli zamanda açtığından devirli kullanıyorum sırf bu sebepten benzine geçmeyi bile düşündüm ama karma sistem olunca bu sorun ortadan kalkıyor mu gerçi karma olduğundan da emin değilim ama LPG ile binerken de baya benzin harcıyor du
Karmadır benzin harcıyorsa , 100 tllik lpgye 50 tl benzin yakması lazım basit hesapla :) Sorun olmayacaktır :)

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,628
1
5,120
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
Motora iyiden iyiye yük bindirirken, Hollanda'dan prins'in ceosu gelip lpg ayarı yapmış olsa dahi benzin, gerisinde direkt lpg :)

Bazı araçlarda arıza lambası yanar lpg'de. Bir süre benzinde kullanınca söner. O aslında ayarın kötü olduğuna işaret, benzinde kullanınca maskelemiş oluyor sadece.

Esco

Davidphomi
Elit Apaçi
10 Eki 2018
200
39
995
39
Philippines
Marka
Suzuki
Motora iyiden iyiye yük bindirirken, Hollanda'dan prins'in ceosu gelip lpg ayarı yapmış olsa dahi benzin, gerisinde direkt lpg :)

Bazı araçlarda arıza lambası yanar lpg'de. Bir süre benzinde kullanınca söner. O aslında ayarın kötü olduğuna işaret, benzinde kullanınca maskelemiş oluyor sadece.
Bende o lamba yokta lpg de rampa cıkarken lpg bazen yetmıyor az oluyor ama içinde yine oluyor araç turboda çekişi kesip motor gücü azaltıldı diyor lpg az olduğunda bunu yapıyor malesef bende benzinde binmeye karar verdim 150 tl fazla yaksın temiz bineyim.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,280
1
9,428
4,970
kocaeli
Hem o kadar para verip Prins lpg kiti takacağım , hemde fazla yaksın önemli değil benzinde binerim diyeceğim .

Bu LPG'nin felsefesine aykırı

• Haha
Tepkiler: S.Asil

Esco

Davidphomi
Elit Apaçi
10 Eki 2018
200
39
995
39
Philippines
Marka
Suzuki
Hem o kadar para verip Prins lpg kiti takacağım , hemde fazla yaksın önemli değil benzinde binerim diyeceğim .

Bu LPG'nin felsefesine aykırı
Lpg yi taktıran ben değilim aracın önceki sahibi taktırmış. Hem taktırıcam hem benzin de binicem böyle bi mantık mı var buraya nasıl vardınız?

YasinG34

Asfalt Kurutucu
12 Şub 2017
36
37
595
2.000-3.000 km lpg de kullandıktan sonra 1.000 km de benzinde kullanmak iyidir diye biliyorum,
bende zamanında bayaa araştırmıştım

BavarianEngineer

Alperen Ç.
Panpa
30 Nis 2018
453
1,061
2,695
Ankara
Marka
BMW
Karma sistem bir dönüşümünüz var, bence benzine atıp binmek gereksiz ve ekstra maliyet. Zaten sizin aracınızın motoruna benzin giriyor ve bir miktar da olsa yağlanıyor motor. Ancak başka bir durumda bahsettiğiniz çekiş düşüklüğü ve aracın tahrik gücünü azaltması iyiye işaret değil. Belli ki bir ayarsızlık var, tecrübeli kişilerce afr ayarı yaptırmanızı tavsiye ederim. O işlemden sonra bunun gibi şikayetleriniz ortadan kalkacağından benzine mi atsam böyle mi kullansam diye kendinizi yormayacaksınız.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım