Lpg ve rodaj

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Chevy04

Asfalt Kurutucu
10 Eyl 2016
34
12
595
Sıfır arabanın rodajını lpg ile yaparsak ne gibi olumsuzluklar yaşarız ? Teşekkürler

Chevy04

Asfalt Kurutucu
10 Eyl 2016
34
12
595
Birkaç ay sonra opel astra sedan(1.6 115 hp) alıcağız ve 2 yıl garantili olarak lpg takiyolarmis,ne kadar lpg istemesemde dizel fiyatları çok yüksek olduğundan lpg ile alicaz ve rodaj aklıma takıldı lpg ile

Son düzenleme:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Sıfır arabanın rodajını lpg ile yaparsak ne gibi olumsuzluklar yaşarız ? Teşekkürler
Fabrika çıkışlı LPG'li ise kitapçığında ki bilgilere uymanız yeterli ama fabrika çıkışlı yada fabrika tesisatlı bir sistem değilse bence rodajdan sonra LPG'yi takarsanız daha uzun ömürlü olur gibime geliyor.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Birkaç ay sonra opel astra sedan(1.6 115 hp) alıcağız ve 2 yıl garantili olarak lpg takiyolarmis,ne kadar lpg istemesemde dizel fiyatları çok yüksek olduğundan lpg ile alicaz ve rodaj aklıma takıldı lpg ile

Sıfır araba alacak gücün varsa fazladan yakacağı 15 20 lirayı neden dert ediyorsun. Nerden baksan 60 65 bin tl otomobilin fiyatı. Topu topu 1,6 motor , Taş çatlasa 100 kmde 30 40 lira benzin yakar, Lpg cevirsen 25 30 lira iner . Yani 10-15 lira kar edeceğim diye , 65000 tl lik arabanı delirtiyorsun.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Öncelikle belirtmeliyim, motorun magnezyum supapları eridiğinde garantiden değiştiremeyeceğinizi unutmayın. Aracınızın garantisi gidecek ve lpg ile sorun çıkarması kaçınılmaz bir motor ile baş başa kalacaksınız. Bence rodajdan önce bu konuyu düşünmelisiniz.

Lpg kitlerini artık her motora uydurabiliyorlar artık ama her motor lpg'ye uymuyor, uyamıyor maalesef. Opel'in atmosferik motorları da bunlardan. Rodajınız ne şekilde geçerse geçsin araç lpg ile kullanılırsa rodaj kullanım etkilerini tamamen kapatacak kadar net etkileri olacaktır.

Yine de rodajım en temiz nasıl olur diye soruyorsanız @Mt.Akina nın dediği gibi rodaj bitene kadar lpg taktırmayın. Bu süreçte motor, benzinin yağlama özelliklerinden faydalanabilsin.

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Yeni nesil Opelde Fordta LPG max 60-70 bin km gidiyor ondan sonra subapları yakıyor zaten
motor parçaları ona göre değişti diyenlere aldırış etmeyiniz, motorunuz BENZİN yakıtı ile çalışmak için yılların mühendislik çalışmaları sonucu üretildi ve benzinde kullanılmalı
subaplar, sekmanlar, silindirler hepsinin anasını ağlatıyor LPG, yeni nesil motorlar narindir biraz garantiye de aldanmayın 4 yatak birden sarıp garantiye girmeyen motorlarda gördüm..
rodaj konusuna gelirsek LPG normal şartlarda zararlı rodajda hiç kullanılmamalıdır

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Yeni nesil Opelde Fordta LPG max 60-70 bin km gidiyor ondan sonra subapları yakıyor zaten
motor parçaları ona göre değişti diyenlere aldırış etmeyiniz, motorunuz BENZİN yakıtı ile çalışmak için yılların mühendislik çalışmaları sonucu üretildi ve benzinde kullanılmalı
subaplar, sekmanlar, silindirler hepsinin anasını ağlatıyor LPG, yeni nesil motorlar narindir biraz garantiye de aldanmayın 4 yatak birden sarıp garantiye girmeyen motorlarda gördüm..
rodaj konusuna gelirsek LPG normal şartlarda zararlı rodajda hiç kullanılmamalıdır
Tüpte kesiciye girmek caiz midir hocam?

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Ondan sonra kaputun altı Etna Yanardağı, supaplar lav olmuş akıyor :D
lpgli hondalara neden her bakım veya 2 bakımda bir subap ayarı yaptırıyor :D hep yüksek ısıdan dolayı uzama yapıyor belli zaman sonra ayar kurtarmıyor subap değişiyor
lpg taktırmaya 2000 tl veriyor, motora 3000 tl veriyor sonra diyor ki yılda 1000 tl kar ettim... kaç sene bindin? 4 sene..

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
lpgli hondalara neden her bakım veya 2 bakımda bir subap ayarı yaptırıyor :D hep yüksek ısıdan dolayı uzama yapıyor belli zaman sonra ayar kurtarmıyor subap değişiyor
lpg taktırmaya 2000 tl veriyor, motora 3000 tl veriyor sonra diyor ki yılda 1000 tl kar ettim... kaç sene bindin? 4 sene..
Sinan kardeşim uygun zamanında şu mevzuyu teknik şekilde tüm detaylarıyla açıklayacak teknik bilgi başlığı açabilirsen valla nefis olur. Rodajı, supapları, harareti, yağlaması hepsi içinde... Ben yapmak isterim ama detaylarda teknik bilgime güvenemiyorum. Sen teknik bilgi konusunda fazlasıyla yetkinsin. Yıldızlı konu olur valla :D
Sonra konunun altında ışıldayan yorumların arasında bu maliyet hesabı da yapılır zaten. =)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım