Mühürlü APP plaka yasak mı istanbul da

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Herkese merhabalar. APP plaka takmak istiyorum arabaya ama yasak diye söylentiler var. Herhangi bir yaptırımı varmı acaba polis çevirse sıkıntı olurmu? arabayı baya şık gösteriyor bence.

1593575

Profesör
8 Eyl 2016
71
96
1,010
Ankara
Herkese merhabalar. APP plaka takmak istiyorum arabaya ama yasak diye söylentiler var. Herhangi bir yaptırımı varmı acaba polis çevirse sıkıntı olurmu? arabayı baya şık gösteriyor bence.
Bu aralar Ankarada ceza yiyenler paylaşmış iki makbuz görmüştüm.Bende yaptırıcaktımda şimdilik vazgeçtim.Araştırıyorum hala.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,771
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Mühürsüz plakanın affı yok direkt ceza. Mühürlü ama harf ve rakamların şekilleri okunmayı engelleyecek düzeydeyse yine ceza. Mühürlü ve okunabilir harf + rakamlarla ceza yazılmıyor normalde ama trafik polisleri saçma sapan insiyatifler alıp ceza yazabiliyorlar da. Yani bu işin normal koşulunda mühürlü olan ve okunmayı engelleyecek karakterde olmayan plakalara ceza yazılmıyor.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Mühürsüz plakanın affı yok direkt ceza. Mühürlü ama harf ve rakamların şekilleri okunmayı engelleyecek düzeydeyse yine ceza. Mühürlü ve okunabilir harf + rakamlarla ceza yazılmıyor normalde ama trafik polisleri saçma sapan insiyatifler alıp ceza yazabiliyorlar da. Yani bu işin normal koşulunda mühürlü olan ve okunmayı engelleyecek karakterde olmayan plakalara ceza yazılmıyor.
O zaman yaptırmamızda bi problem yok. Çünkü okunur biçimde yaptıracağız. Annemin kullandığı yerlerde zaten genelde polisler olmuyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,771
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
O zaman yaptırmamızda bi problem yok. Çünkü okunur biçimde yaptıracağız. Annemin kullandığı yerlerde zaten genelde polisler olmuyor.
Mühürlü olduğu ve abidik gubidik şekillerde yaptırılmadığı müddetçe yasal olarak bir engel yok. Ama sen de bilirsin cam filmi yasak değil fakat kafasına göre ceza yazabiliyor polis. Bu mevzu da buna benziyor, yine de dediğim gibi yasal olarak söylediğim şekilde yaptırılınca bir sıkıntı yok hocam.

Son düzenleme:

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Mühürlü ve abidik gubidik şekillerde yaptırılmadığı müddetçe yasal olarak bir engel yok. Ama sen de bilirsin cam filmi yasak değil fakat kafasına göre ceza yazabiliyor polis. Bu mevzu da buna benziyor, yine de dediğim gibi yasal olarak söylediğim şekilde yaptırılınca bir sıkıntı yok hocam.
Sağol Cenk abi çok düzgün virşey yaptıracam bayana gidecek şekilde o yüzden sıkınti olmaz diye düşünüyorum dediğine göre.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,771
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Sağol Cenk abi çok düzgün virşey yaptıracam bayana gidecek şekilde o yüzden sıkınti olmaz diye düşünüyorum dediğine göre.
Rica ederim kardeşim, tahminime ve yasalara göre sıkıntı olmaması gerekir. Ama sen yaptır kardeşim kimse ceza yazamaz derim, sonra işgüzar bir memur çıkar ceza yazar mahçup olurum. Benim en azından bildiğim bu yönde, kurallara uyduğu için sıkıntı olmaması gerekir.

abidinkofficial

Profesör
9 Eyl 2016
384
922
1,895
Çorum
Marka
Volkswagen
YouTube'da Noyan denen şahıs da sanırım yeni E250'si için mühürlü APP siparişi vermişti. Belki bir bildiği vardır :p

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Mühürlü ve beşiktaş baskı app ile sorun çıkmadığını forumlarda yazıyorlar sürekli ama riske atılır mı bilemem

NeedForSpeed

Profesör
8 Eyl 2016
411
624
1,695
Ankara
Marka
Skoda
Geçen gün arkadaşlarla biz de bunun hakkında konuşuyorduk. APP ye yapılan her türlü mühür sahte mühürmüş yani emniyettekilerden değil. Bu nedenle her şekilde ceza yersiniz dediler bize. Plakada emniyetin orjinal mühürü zorunlu dediler.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
hocam 6 senedır bu sekılde gezıyorum bır sorun cıkmadı ve trafık amırlıgı sokagında oturuyorum

edit adres vermıs olabılırım kusura kalmayın

Nahuel

Asfalt Kurutucu
9 Ara 2016
3
8
545
Arkadaşlar polis olarak şöyle izah edeyim bir trafikçi size ceza yazmak istedikten sonra sıfır arabaya da kusur bulup ceza yazabilir APP plaka yasak ama durduk yere sırf bu plaka yüzünden kolay kolay ceza yazmazlar. Güncel plaka cezalarını da resim olarak yüklüyorum faydası olur
IMG-20161101-WA0002.jpg

hakikionur

Panpa
Beta Programı
16 Eyl 2016
519
1,270
2,520
30
Marka
Volvo
Bizim galerici bi abimiz normal plakalarin bagajda durursa sıkıntı olmaz demisti ama net bilgi degil.

Nahuel

Asfalt Kurutucu
9 Ara 2016
3
8
545
Aslında herşey o an ki trafikçinin insafına kalıyor yönetmelikte belirtilen niteliklere göre plaka takmamaktan ceza yazsa diyecek birşey yok

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım