KAPALI maks. 105 bin tl ye öğrenci arabası

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan gorkem
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

gorkem

Senkromeççi
3
23
Arkadaşlar hepinize merhabalar öncelikle ben Görkem uzun yıllardır forumu takipteydim üye olmak bugüne kısmetmiş. Şimdi konumuza dönecek olursak 18 yaşımı doldurdum ehliyet 1 ay sonra cebimizde ve arabaya ihtiyacım olacak aile arabası olarak kullandığımız f10 kasa 520i var zaten ondan dolayı hacimleri çok göz önünde bulundurmadan yakışıklı piyasası olan bir araç düşünüyorum. Olmazsa olmaz dediğim birşey yok ama 2 kapılı arabalardan pek haz etmem onları eleyebiliriz aklımdaki araçlar ise şunlar:
1-Seat leon 1.4 tsı fr act dsg 30-40 bin km yi geçmemiş bulunuyor(2016-2017 model) (leonun dizelini pek düşünmüyorum çok boş arabalar genellikle style paket falan fr olanları da uçuk :(
2-Vw golf highline bakıyorum diğerleri çok boş duruyor bence yine 1.4 tsı dsg veya 1.6 tdı manuel olabilir (2014-2016 model) (40-60 bin km bandında)
3-Babam ise nedendir bilinmez ama Mercedes Benz w204 c180 100 bin kilometrelerde amg paket alalım diyor fakat benim de km takıntım var parlamış direksiyonlu arabaya binmek istemiyorum.
Sonuç olarak önerilerinize açığım.Dediğim gibi arabanın genç arabası olması benim için önemli.Mümkünse yakıt tüketimi konusunda beni pek üzmemeli. Sakaryada yaşıyorum ve muhtemelen burada yaşamaya devam edeceğim istanbul trafiğinin 1-1.5 lt altı olarak düşünebilirsiniz. Varsa önerilerinize açığım bide maksimum 105 bin tl 120-130 luk arabalar olmaz. 110 binlik araba belki pazarlıkla 105 olur ama ondan daha yüksek araçlar söylemezseniz sevinirim. İyi günler dilerim