KAPALI Maksimum 100 Bin TL'ye Benzin veya LPG'li Tıp Öğrencisine Araç Tavsiyeleriniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mehmethanylmz

Mehmethan Yılmaz
Senkromeççi
12 Nis 2020
15
0
60
24
Çorum
İyi günler dilerim forum sakinleri, 90-95-100 BİN TL gibi bir bütçeye sahibim. Tıp fakültesi öğrencisi olarak iki kapılı bir araba istiyorum. Benzin veya benzin+lpg olması kesinlikle tercihimdir. Aldığım arabayı uzun süre kullanıcam. Bundan dolayı kesinlikle az km ve temiz bir araba ariyorum. Aklımda birkaç model var.OPEL Corsa 1.0 Sport *Hundai İ20 1.4MP * Honda Crz Hybrid * Ford Fiesta Tecrübelerinizi,önerilerinizi bekliyorum.

Ozgu

Asfalt Kurutucu
24 Kas 2019
11
10
595
İstanbul
Ucuz parça olması ve tasarruflu olması amacıyla en mantıklı araç yazdıklarınız içinden hundai i20 ve fiesta duruyor.Özellikle honda crz piyasada fazla bulunmadığından parça sıkıntısı çekmemek adına araştırma yapmak lazım.

Opelin 1.0 motoru hakkında bir bilgim yok onun için ne söylesem yalan olur.

Tercihlerimi bunlardan yana kullanacak olsaydım Ford fiesta alırdım :)

mehmethanylmz

Mehmethan Yılmaz
Senkromeççi
12 Nis 2020
15
0
60
24
Çorum
Ucuz parça olması ve tasarruflu olması amacıyla en mantıklı araç yazdıklarınız içinden hundai i20 ve fiesta duruyor.Özellikle honda crz piyasada fazla bulunmadığından parça sıkıntısı çekmemek adına araştırma yapmak lazım.

Opelin 1.0 motoru hakkında bir bilgim yok onun için ne söylesem yalan olur.

Tercihlerimi bunlardan yana kullanacak olsaydım Ford fiesta alırdım :)
Ford Fiestalara tam olarak ilanda bakmadım ama 94 bin tl ye 38 bin km temiz i20 var. Sunroof olması ve arka koltukların geniş olması hoşuma gitti.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,639
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Keşke bende böyle öğrenci olsam da 100.000 Tllik araba sorsam :D

Opel corsa yada fiesta alabilirsiniz ikisi de güzel araçlar kolay gelsin

Yada 1.2 leon falan alın yazılımdır falan güzel olur :D

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
i20 güzel ama yakıt fazla gelir mi bilmem. ben sevmiştim. bu listede fiesta tercihim olurdu

Konuyu fazla dağıtmadan soru üzerinde devam edelim

please :)

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Beklentinizi daha net olarak belirtirseniz daha yararlı cevaplar gelebilir.

Şanzıman tipi önemli mi (sorduğunuz arabalar genelde manuel ama belirtilmediği için otomatik öneren de çıkabilir)? İlla 3 kapılı mı olmalı? Heçbek mi olmalı? Gibi.

Konu başında yazılanlara tek tek yorum yapmayacağım, zevk ve beklenti meselesi. Tek bir araç hk. olumsuz yazacağım: CR-Z'ye bakmazdım. Hibrit araçlara meraklıyım ancak ondaki hibrit sistemi eski ve verimsiz. Masraf çıkması durumunda da maddi yönden üzücü olur. Bu ülkede ulaşılabilir fiyatlı hibrit araçlarda mantıklı tek marka Toyota.

mehmethanylmz

Mehmethan Yılmaz
Senkromeççi
12 Nis 2020
15
0
60
24
Çorum
Beklentinizi daha net olarak belirtirseniz daha yararlı cevaplar gelebilir.

Şanzıman tipi önemli mi (sorduğunuz arabalar genelde manuel ama belirtilmediği için otomatik öneren de çıkabilir)? İlla 3 kapılı mı olmalı? Heçbek mi olmalı? Gibi.

Konu başında yazılanlara tek tek yorum yapmayacağım, zevk ve beklenti meselesi. Tek bir araç hk. olumsuz yazacağım: CR-Z'ye bakmazdım. Hibrit araçlara meraklıyım ancak ondaki hibrit sistemi eski ve verimsiz. Masraf çıkması durumunda da maddi yönden üzücü olur. Bu ülkede ulaşılabilir fiyatlı hibrit araçlarda mantıklı tek marka Toyota.
3 kapı tercihim. Hb olması fark etmez. Şanzıman olarak bu fiyat aralğında otomatikler daha yüksek fiyata satılıyor. Otomatik veya yarı otmatik de tercih edebilirim.

mehmethanylmz

Mehmethan Yılmaz
Senkromeççi
12 Nis 2020
15
0
60
24
Çorum
i20 güzel ama yakıt fazla gelir mi bilmem. ben sevmiştim. bu listede fiesta tercihim olurdu

Konuyu fazla dağıtmadan soru üzerinde devam edelim

please :)
Ailem 2006 elentra kullanıyor. Benzin+LPG olarak yakıt çok mantıklı. Sadece benzinde kullanmayı düşünmüyorum. Fiesta ben de beğeniyorum. İlanlarda gözüme kestirdiğim var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım