Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

orcunoltulu

Orçun oltulu
Asfalt Kurutucu
12 Ara 2019
37
18
645
27
Ankara
Marka
Volkswagen
Öncelikle herkese merhaba. Pandemi süreci öncesinde araç almak istiyordum bununla ilgili bir başlık daha açmıştım forumda, ancak bu süreçte aracımı satmaktan vazgeçip bu kararımı ertelemiştim. Şimdi tekrar böyle bir iş için kolları sıvadım fakat biliyorum ki piyasa şu an rezil durumda, ama ne zaman düzelir düzelir mi bilinmez ve daha fazla ertelemek istemiyorum.

özetle 20li yaşların ortasında hali hazırda mondeo mk2 kullanıcısıyım. aracımı satıp minimum 2010 model bir araç bakıyorum. günlük max 30-35 km yapıyorum, dolayısıyla benzinli bir araç tercihim olacaktır. otomatik veya manuel gibi bir önceliğim yok, ikisi de olabilir.

şu araçlara özellikle bakıyorum ve fikirlerinizi bekliyorum. alternatif sunarsanız da fazlasıyla mutlu olurum
208 1.6 THP allure , cupra, polo gti, gulietta 1.4 170likler, denk gelirse F20 1kasa.

aralarında en yakın olduğum fiyat bandı dolayısı ile 208 1.6 THP allure, bu araç ve motor hakkında herhangi bir bilginiz, deneyiminiz varsa paylaşırsanız sevinirim.

orcunoltulu

Orçun oltulu
Asfalt Kurutucu
12 Ara 2019
37
18
645
27
Ankara
Marka
Volkswagen
208 gti kullanan arkadaşım allure için az da yakamazsın gidemezsin de diye tavsiye etmemişti

öncelikle teşekkürler. dediğim gibi maximum 30-35km yapıyorum günlük, o yüzden az yaksın gibi bir derdim yok. 'gidemezsin' çok üzeri kapalı geldi, zaten sürekli ışıkta kalkayım, roll yapayım niyetinde değilim. sadece ara sıra yüzümü güldürsün yeter. bütün bu şartlarda yine de alınmaz mı :)

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
öncelikle teşekkürler. dediğim gibi maximum 30-35km yapıyorum günlük, o yüzden az yaksın gibi bir derdim yok. 'gidemezsin' çok üzeri kapalı geldi, zaten sürekli ışıkta kalkayım, roll yapayım niyetinde değilim. sadece ara sıra yüzümü güldürsün yeter. bütün bu şartlarda yine de alınmaz mı :)
Ya allure u o kullandı ben kullanmadım tabi ama normal arabalardan daha iyi olduğuna ben eminim sadece 208 gti gibi değildir. Spor otomobil beklentiniz yoksa eğlenceli olacaktır eminim.

orcunoltulu

Orçun oltulu
Asfalt Kurutucu
12 Ara 2019
37
18
645
27
Ankara
Marka
Volkswagen
Ya allure u o kullandı ben kullanmadım tabi ama normal arabalardan daha iyi olduğuna ben eminim sadece 208 gti gibi değildir. Spor otomobil beklentiniz yoksa eğlenceli olacaktır eminim.

gti gibi olmasını beklemek doğru olmaz tabiki, ancak söylediğim gibi ara sıra yüz güldürsün benim için yeterli :D teşekkür ederim tekrardan

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,486
1
4,751
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Yakın bir arkadaşımın babasında focus 1.6 tdi trend paket 115000 km de hatasız boyasız manuel bir araç var 2012 yada 2013 model olması lazım. 115000 den pazarlık kapısını açıyorlar. Ekstra olarak yokuş kalkış desteği vs varmış araçta. Düşünürseniz numarasını verebilirim.

cnkakyz

Panpa
9 Eyl 2016
566
1,110
2,520
Ankara
Marka
Renault
Öncelikle herkese merhaba. Pandemi süreci öncesinde araç almak istiyordum bununla ilgili bir başlık daha açmıştım forumda, ancak bu süreçte aracımı satmaktan vazgeçip bu kararımı ertelemiştim. Şimdi tekrar böyle bir iş için kolları sıvadım fakat biliyorum ki piyasa şu an rezil durumda, ama ne zaman düzelir düzelir mi bilinmez ve daha fazla ertelemek istemiyorum.

özetle 20li yaşların ortasında hali hazırda mondeo mk2 kullanıcısıyım. aracımı satıp minimum 2010 model bir araç bakıyorum. günlük max 30-35 km yapıyorum, dolayısıyla benzinli bir araç tercihim olacaktır. otomatik veya manuel gibi bir önceliğim yok, ikisi de olabilir.

şu araçlara özellikle bakıyorum ve fikirlerinizi bekliyorum. alternatif sunarsanız da fazlasıyla mutlu olurum
208 1.6 THP allure , cupra, polo gti, gulietta 1.4 170likler, denk gelirse F20 1kasa.

aralarında en yakın olduğum fiyat bandı dolayısı ile 208 1.6 THP allure, bu araç ve motor hakkında herhangi bir bilginiz, deneyiminiz varsa paylaşırsanız sevinirim.
1100 kg, 156 hp bir araç her türlü memnun eder, hep aklımın köşesinde olan bir araç, hayırlısı olsun, umarım en kısa sürede temiz ve bütçeye uygun bir araç bulabilirsiniz. Boyutlarına ve ağırlığına göre sakin kullanımda bir tık müsrif ancak az km yapan bir kullanıcıyı çok etkilemez.

orcunoltulu

Orçun oltulu
Asfalt Kurutucu
12 Ara 2019
37
18
645
27
Ankara
Marka
Volkswagen
Yakın bir arkadaşımın babasında focus 1.6 tdi trend paket 115000 km de hatasız boyasız manuel bir araç var 2012 yada 2013 model olması lazım. 115000 den pazarlık kapısını açıyorlar. Ekstra olarak yokuş kalkış desteği vs varmış araçta. Düşünürseniz numarasını verebilirim.

hocam teşekkürler ancak dizeldense benzine daha yakınım.

orcunoltulu

Orçun oltulu
Asfalt Kurutucu
12 Ara 2019
37
18
645
27
Ankara
Marka
Volkswagen
1100 kg, 156 hp bir araç her türlü memnun eder, hep aklımın köşesinde olan bir araç, hayırlısı olsun, umarım en kısa sürede temiz ve bütçeye uygun bir araç bulabilirsiniz. Boyutlarına ve ağırlığına göre sakin kullanımda bir tık müsrif ancak az km yapan bir kullanıcıyı çok etkilemez.

ben de uzun bir süre bakındım ettim çok gittim geldim ancak kısmetse temizinden bir adet sardırmak istiyorum artık :D cupra için 120 bandına çıkıp daha mutlu olabilirim belki ama sanırım 208 1.6 thp + cebimdeki 30k beni daha çok mutlu eder

cnkakyz

Panpa
9 Eyl 2016
566
1,110
2,520
Ankara
Marka
Renault
ben de uzun bir süre bakındım ettim çok gittim geldim ancak kısmetse temizinden bir adet sardırmak istiyorum artık :D cupra için 120 bandına çıkıp daha mutlu olabilirim belki ama sanırım 208 1.6 thp + cebimdeki 30k beni daha çok mutlu eder
Tabi, arabaya ekstra masraf yapabilirsiniz, cupra daha iyi bir araç ama sürekli arabanın %100'üne ulaşılmayacağı için ucundan onu yakalayıp cepte para bırakacak araba tercih etmek daha mantıklı :D

aaygen

Profesör
Beta Programı
7 Eyl 2016
332
758
1,895
İstanbul
Marka
Ford
Eski bir F20 sahibi olarak bence 120'ye bulacağınız F20'den uzak durun, az önce şöyle bir göz gezdirdim çok az ilan var o paralara ve hiç biri düzgün değil.

Yine eski bir Polo sahibi olarak :D Polo GTI yerine Polo BlueGT tercih edebilirsiniz. BlueGT'lerin hem yakıtı daha iyi, hem 150 HP de üzmeyecektir, yazılımla 170-180 arasına çıkıyor, hem iç mekan olarak makyajsız GTI'lardan daha iyi, hem de genel olarak daha düzgün kullanılmış ve daha yeni model arabalar. Makyajlı-makyajsız Polo arasında süspansiyonda da fark var bildiğim.

Diğer seçeneklerle ilgili bir yorumum yok, sadece Giulietta'nın içi Fiat Bravo gibi, hiç Alfa havası yok, Fiat'tan bi tık daha kaliteli beklerdim.

orcunoltulu

Orçun oltulu
Asfalt Kurutucu
12 Ara 2019
37
18
645
27
Ankara
Marka
Volkswagen
Polo BlueGT çok baktım açıkcası, sarı sitede 120 altında düzgün ilan yoktu maalesef. ancak denk gelirse bence de güzel bir opsiyon olabilir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım