Makyajlı Fusion/Mondeo

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yurt dışında çoktan satışına başlanan Mondeo hala ülkemize getirilmedi. 2017'nin ilk 6 ayı içinde gelmesi muhtemel.
Türkiye ile Avrupa spec arasında donanım ve motor/şanzıman farkılıkları olabiliyor. Ama mondeo'da mümkün olduğunca daha az olacaktır bu fark.
160'lık ecoboost motor 180 hp'ye çıkarılmış. Tork konvertörlü şanzıman iyileştirilmiş. 1.5 tdci 120 hp'lik motor ile geliyor dizel ünite. Dizel+otomatik kombinasyon Türkiye'de olur mu henüz bilinmiyor. Muhtemelen gelecek.
Adaptif cruise control
Adaptif süspansiyon
Çukur izleme sistemi
Aktif iç mekan gürültü önleme ( gelebilir )
Şimdilik belli ve farklı olan donanım ayrıntıları bunlar..

Titanium Mondeo ( Avrupa versiyon )

Platinum Mondeo ( Vignale ile Titanium arasında bir donanım. Daha çok ABD pazarında satılıyor )

Otomatik vitesli araçlarda vites topuzunun gereksiz yer kapladığını düşünenlerdenim. Değişiklik yerinde olmuş.
17FusionSport_10_HR.jpg
Kadranlar ABD versiyon. Fakat aynı şekilde de Türkiye'ye gelme ihtimali var.
2013-Ford-Fusion-instrument-gauges.jpg
Bu da Platinum versiyonun içi. Deri ve ahşap ( görünüm olabilir sadece ) karışımı ve kahve-kiremit rengi karışımı konsol
image.jpg.4353cc9e3aee8219a491a9d8875e33ac.jpg
Bu da Titanium Mondeo. Koltuklar ve kapı içi rengi fazla seçenek olmasa da özelleştirilebilecek ( krem rengi gibi)
2017-Ford-Fusion-Review-39.jpg

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Abi hem iç hem dış tasarım olarak bugüne kadar en çok beğendiğim Ford kesinlikle
Güncel kasayı da beğeniyorum bunu da beğendim ( şu arka krom çıta biraz gözüme batsa da ). En beğendim tasarım değişikliği jaguar modellerindeki gibi yuvarlak bir buton ile otomatik vitesin dizayn edilmiş olması. Zaten kulakçıklar var, kocaman vitesin hiç kullanmıyorken konsolda yer kaplamasına uyuz oluyordum.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Güncel kasayı da beğeniyorum bunu da beğendim ( şu arka krom çıta biraz gözüme batsa da ). En beğendim tasarım değişikliği jaguar modellerindeki gibi yuvarlak bir buton ile otomatik vitesin dizayn edilmiş olması. Zaten kulakçıklar var, kocaman vitesin hiç kullanmıyorken konsolda yer kaplamasına uyuz oluyordum.
Bi de şu kadranlar da gelirse uu :)))

ayıptır sorması kaç kuruş olur bu tahmini :)))

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bi de şu kadranlar da gelirse uu :)))

ayıptır sorması kaç kuruş olur bu tahmini :)))
Bunun dışında farklı bir kadran tasarımı görmedim. O yüzden gelme ihtimali muhtemel. Ama Türkiye spec değişebiliyor malum, kesin bir şey diyemiyorum. 1.5 dizel otomatik titanium versiyonun 145-150'den aşağı olacağını sanmıyorum. Dizel manuel 120-130 arası olur. Güncel fiyatların üzerine bir 10 bin lira eklemek gerek gibi düşünüyorum.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Bunun dışında farklı bir kadran tasarımı görmedim. O yüzden gelme ihtimali muhtemel. Ama Türkiye spec değişebiliyor malum, kesin bir şey diyemiyorum. 1.5 dizel otomatik titanium versiyonun 145-150'den aşağı olacağını sanmıyorum. Dizel manuel 120-130 arası olur. Güncel fiyatların üzerine bir 10 bin lira eklemek gerek gibi düşünüyorum.

iyaaaakşamlar abi :D :D

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Ahahaha pahalı pahalı çok pahalı :D Güncel 1.6 dizel titanium manuel mondeo'nun 110-115 gibi rakamlara alınabildiğini düşündükçe tahmini rakamlar harbiden pahalı :D

ya abi aslında baktığımız zaman fordun bu segmentteki en üst düzey arabası mondeo, rakipleriyle bakarsak 110 120 normal bile gelebilir ama genel olarak hepsi pahalı :))

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
ya abi aslında baktığımız zaman fordun bu segmentteki en üst düzey arabası mondeo, rakipleriyle bakarsak 110 120 normal bile gelebilir ama genel olarak hepsi pahalı :))
110-120 civarına dizel otomatik c segment arabalar satılıyor artık. Sonuçta güncel rakamlarda manuel de olsa titanium mondeo benim için uygun ve donanımı da normal birine yeterli. Dolu c segment alacağıma, d segmente çıkarım. Ama tabii makyajlının fiyat biraz yüksek olacaktır. Bu fiyatları da passat'tan yola çıkarak söyledim. Dizel otomatik highline 165 bin lira şuan, mondeo 15-20 bin ucuz oluyor passat'tan.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Platinum'un içi cok güzelmiş ya
Göstergeler de şık olmus
Sen fiyattan haber ver Cenk
Platinum'u ben de çok beğendim. Elimde olsa direkt o kombinasyonla tercih ederdim. Fiyat henüz belli değil ama yukarıda tahmini olarak yazdım hocam 145-150 civarı 1.5 dizel otomatik titanium olur diye tahmin ediyorum. Belki 5 bin lira daha aşağı çekilebilir, tabii pazarlık payını da unutmamak lazım. Bazen liste fiyatı üzerinden 10 bin lira gibi indirimlerle arabayı satın alabiliyorsunuz Ford'da.

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Dısını beğeniyorum da içi hala kaba geliyor gözüme. Fiyat iddialı olur orası kesin. Ama 120-130 binlere de uuuuu demem. Mesela en ucuz A3 Sedan 1.0 153.000 liste fiyatına sahip. Otomobil fiyatları çok ama çok pahallı artık.

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Valla dediğin fiyatlar olursa bence çok iyi fiyat.
Günümüzde dizel otomatik c segmenti araçların fiyatları malum.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Dısını beğeniyorum da içi hala kaba geliyor gözüme. Fiyat iddialı olur orası kesin. Ama 120-130 binlere de uuuuu demem. Mesela en ucuz A3 Sedan 1.0 153.000 liste fiyatına sahip. Otomobil fiyatları çok ama çok pahallı artık.
Havalandırma ızgaraları ve sony sistemin olduğu tuş takımında ufak bir rötuş o görüntüyü giderebilir. 2019'da yeni kasa çıkacak, büyük ihtimal onunla hallederler. Tabii zevk ve renkler tartışılmaz ama c+ ve dolu c segment devri benim için kapanmıştır. Bu araçların fiyatlarını hiç mantıklı bulmuyorum. D segmentte pahalı ama en azından konfor, yalıtım, genişlik gibi özellikleri daha rahat elde ediyorsun.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Dizayn olarak bence arka tasarımına el atmalılar onun dışında tork konvertörüne el atmışlarsa düşünebiliriz.
Arkası bana eh işte dedirtiyor. Hani ne dönüp bir daha bakıyorum ne de yüzümü çeviriyorum. Nötr açıkçası. Tork konvertöre el atmışlar hocam, tabii ne seviyede onu henüz bilmiyorum.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Arkası bana eh işte dedirtiyor. Hani ne dönüp bir daha bakıyorum ne de yüzümü çeviriyorum. Nötr açıkçası. Tork konvertöre el atmışlar hocam, tabii ne seviyede onu henüz bilmiyorum.
Aynı olay focusta da var bence bir bütünlük yok öndeki güzel tasarıma yakışmıyor bence zamanla onu da yaparlar. Acaba ne zaman gelecek Türkiye ye?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Aynı olay focusta da var bence bir bütünlük yok öndeki güzel tasarıma yakışmıyor bence zamanla onu da yaparlar. Acaba ne zaman gelecek Türkiye ye?
Mondeo bu yılın ilk 6 ayı içinde gelir diye tahmin ediyorum. Kesin bir tarih henüz yok. Zaten Ford araçları genelde hep önden baktırır, arkadan da eh işte dedirtir. Ben kendimi bildim bileli bir kaç kasa hariç hep böyle oldu. Bakalım sonraki kasalarda belki düzeltirler. 2019'da yeni kasa mondeo gelecekmiş, bu yıl da yeni kasa focus gelecek. Neler değişecek göreceğiz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım