KAPALI Max. 36.000 TL Ford Focus Tavsiyeleriniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Arkadaşlar Focus sever bir abimize araç arıyoruz. Manuel, benzin veya tüplü olacak. Kasa tipi fark etmez. Focus sever yaşlı biri kendisi, ayak işlerine biz aracı olacağız. Önceliğimiz Antalya ve çevresi ama gidip alacağımız için batı tarafında her yer olabilir.

Tavsiye ilanlarınızı bekliyorum. Boya takıntımız yok ama yürüyenin temiz olması önemli. Keyif aracı olacak büyük ihtimal. Şimdiden teşekkürler.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Arkadaşlar Focus sever bir abimize araç arıyoruz. Manuel, benzin veya tüplü olacak. Kasa tipi fark etmez. Focus sever yaşlı biri kendisi, ayak işlerine biz aracı olacağız. Önceliğimiz Antalya ve çevresi ama gidip alacağımız için batı tarafında her yer olabilir.

Tavsiye ilanlarınızı bekliyorum. Boya takıntımız yok ama yürüyenin temiz olması önemli. Keyif aracı olacak büyük ihtimal. Şimdiden teşekkürler.
Tek önerim koyu renk almayin. Bizim oralarda hiç olmuyor :(

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Tek önerim koyu renk almayin. Bizim oralarda hiç olmuyor :(
Orası aracı alacak kişiye kalmış, biz aracı sunarız tamam derse alırız. Renginden ziyade dert tasa çıkarmayacak 100 - 150 bin km arası Focus mk2 lazım. Mk1' de olabilir ama duruma göre.

Normalde Focus dendimi dolardı buralar ama herkes işte sanırım. Akşama doluşur millet umarım. :D

Son düzenleme:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Ben Focus'un hem 1.kasasına hem de 2. kasasına hatta 1.5 kasasına kadar tecrübe ettim kullandım, seyahat ettim,sahibi olduk.:pŞunu kesinlikle söyleyebilirim, 180-200k km'yi aşmış 2006 Mk2 alacağınıza 2002-2005 arası makyajlı tertemiz 150k'yı geçmemiş bir 1.5 kasa alın.Bir de bu araçların sensörleri çok çabuk bozuluyor özellikle LPG'de rölanti çıldırtacak derecede gezer.Bu sebepten LPG takılmamış ya da takılmış ama az km yapmış modelini alırsanız kafanız rahat eder.Son olarak Focus Hatchback alınır, sedana bakmayın özellikle de Mk2'nin sedanına.:D

Son düzenleme:

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Ben Focus'un hem 1.kasasına hem de 2. kasasına hatta 1.5 kasasına kadar tecrübe ettim kullandım, seyahat ettim,sahibi olduk.:pŞunu kesinlikle söyleyebilirim, 180-200k km'yi aşmış 2006 Mk2 alacağınıza 2002-2005 arası makyajlı tertemiz 150k'yı geçmemiş bir 1.5 kasa alın.Bir de bu araçların sensörleri çok çabuk bozuluyor özellikle LPG'de rölanti çıldırtacak derecede gezer.Bu sebepten LPG takılmamış ya da takılmış ama az km yapmış modelini alırsanız kafanız rahat eder.Son olarak Focus Hatchback alınır, sedana bakmayın özellikle de Mk2'nin sedanına.:D
Aynen hocam. İlk olarak benzinli ilanlarına bakıyorum zaten. Mk2 yok bu fiyata baktım biraz, şöyle temiz bir Mk1 bulursak çok iyi olacak. Alan kişi keyfi için alıyor zaten sanırım, araç diri olsa yeterli kağıt üstünde genç olmasına gerek yok.

Son düzenleme:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Şu araç için yorum alabilir miyim ? Söylendiği gibiyse neden satılmamış 17 gündür, fiyat mı yüksek acaba ?
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-orjinal-sahibinden-518665869/detay

@Mt.Akina
Araca baktım, @Samed M. araçta diğer Focus Mk1.5 Comfort ve Ghia'larda bulunan çelik jant arka cam otomatiği sis farları gibi aracın doluluğuna işaret edecek bir donanımı yok.Focus Trend'den çok büyük bir farkı yok.Ayrıca LPG olmaması da alacak kişi için masraflarının alım masraflarının haricinde içine bir LPG masrafını not etmesi gerekiyor.Fiyatı da bir hayli çok 34.750+LPG diye düşünen bir çok kişi var piyasada bu sebeplerden satılmamış olabilir diye düşünüyorum.Alır mısın?Diye sorarsan da bir Focus'ta donanımdan çok daha önemli şeyleri fabrika baz olarak sunuyor(bağımsız süspansiyon vs vs), donanımı ful olsun diye hiç araç almadım şu zamana kadar.Ama şu da bir gerçek bu paraya Ghia veriyorlarsa neden gidip onu almayayım.;)

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Araca baktım, @Samed M. araçta diğer Focus Mk1.5 Comfort ve Ghia'larda bulunan çelik jant arka cam otomatiği sis farları gibi aracın doluluğuna işaret edecek bir donanımı yok.Focus Trend'den çok büyük bir farkı yok.Ayrıca LPG olmaması da alacak kişi için masraflarının alım masraflarının haricinde içine bir LPG masrafını not etmesi gerekiyor.Fiyatı da bir hayli çok 34.750+LPG diye düşünen bir çok kişi var piyasada bu sebeplerden satılmamış olabilir diye düşünüyorum.Alır mısın?Diye sorarsan da bir Focus'ta donanımdan çok daha önemli şeyleri fabrika baz olarak sunuyor(bağımsız süspansiyon vs vs), donanımı ful olsun diye hiç araç almadım şu zamana kadar.Ama şu da bir gerçek bu paraya Ghia veriyorlarsa neden gidip onu almayayım.;)
Hocam 150 bin km altında olma şartı var. Ghia donanımda 200 bin altı neredeyse yok, ayrıca en temizi bile tamamen boyanmış neredeyse.

Bu aracın boş olduğu belli fakat o yıllarda en dolusunda bile fark yaratacak bir donanım yok sanırım. Sizce değer mi fazla para vermeye Ghialar ? Sis farı ve jantı bir şekilde buluruz. :D

Şimdi bu aracı ele alalım, dediğiniz sebeplerden satılmamış belli ki; ne kadar pazarlık yapabiliriz sizce ? Araç iddialı fakat 32 hadi bonkör olalım 33 civarına düşürebilirsek kesin gider alırız. Alacak kişiyi tüpsüz binmeye ikna edersek mantıklı olabilir. 32' ye iner mi ki ?
Veya kaçtır hakkı kaça inmeye çalışalım sizce ?

Son düzenleme:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Hocam 150 bin km altında olma şartı var. Ghia donanımda 200 bin altı neredeyse yok, ayrıca en temizi bile tamamen boyanmış neredeyse.

Bu aracın boş olduğu belli fakat o yıllarda en dolusunda bile fark yaratacak bir donanım yok sanırım. Sizce değer mi fazla para vermeye Ghialar ? Sis farı ve jantı bir şekilde buluruz. :D

Şimdi bu aracı ele alalım, dediğiniz sebeplerden satılmamış belli ki; ne kadar pazarlık yapabiliriz sizce ? Araç iddialı fakat 32 hadi bonkör olalım 33 civarına düşürebilirsek kesin gider alırız. Alacak kişiyi tüpsüz binmeye ikna edersek mantıklı olabilir. 32' ye iner mi ki ?
Veya kaçtır hakkı kaça inmeye çalışalım sizce ?
Bana sorarsanız Ghia'ların bazıları bu yazan parayı hak edebilir(34-35k) yalnız yine bu fiyat bandında ve aşağı yukarı yine bu ilandaki temizlikte olması şartı ile.Diğer donanım seviyelerinden farklı olarak dijital klima ve bazı ufak tefek dokunuşlarda(göğüs ve iç döşeme rengi-ek airbagler-ahşap görünümlü plastik kaplama vs) Ghia donanımda mevcuttur.Bana sorarsanız orijinal çelik jantı ve sis farını halletmek şartı ile 30.000-31.750 tl'yi hak eder, üstü tamamen sizin ben bindiğime sayarım dediğinize kalmış bir durum.:)

Son düzenleme:

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Bana sorarsanız Ghia'ların bazıları bu yazan parayı hak edebilir(34-35k) yalnız yine bu fiyat bandında ve aşağı yukarı yine bu ilandaki temizlikte olması şartı ile.Diğer donanım seviyelerinden farklı olarak dijital klima ve bazı ufak tefek dokunuşlarda(göğüs ve iç döşeme rengi-ek airbagler-ahşap görünümlü plastik kaplama vs) Ghia donanımda mevcuttur.Bana sorarsanız orijinal çelik jantı ve sis farını halletmek şartı ile 30.000-31.750 tl'yi hak eder, üstü tamamen sizin ben bindiğime sayarım dediğinize kalmış bir durum.:)
Teşekkür ederim. 30-31' e bırakırsa kalanla eksikleri tamamlanır o zaman. Yarın bir arayalım.

Şehir içi benzinde aşağı yukarı kaç litre yakar acaba ? Siz kullanmış olduğunuz için soruyorum.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Teşekkür ederim. 30-31' e bırakırsa kalanla eksikleri tamamlanır o zaman. Yarın bir arayalım.

Şehir içi benzinde aşağı yukarı kaç litre yakar acaba ? Siz kullanmış olduğunuz için soruyorum.
Klasik 1.6 atmosferik olarak LPG'deki hesaplamalarımızda hep 24-25 kuruş diye hesaplıyorduk,3-4 sene önce LPG birim fiyatı 1.90-2.35 sularında iken yani bu hesaba göre 11-12 litre'ye yakın LPG yaktığını söyleyebilirim.Benzinde ise dikkatli kullanımda şehir içinde 11 litrenin üstüne çıkacağını ve 9 litrenin altına ineceğini zannetmiyorum.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Bütçe 40.000 TL' ye çıktı.

Focus Mk2 Ghia veya Titanium olması isteniyor. Donanım fantazisi nereden geliyor bilmiyorum.
Bir diğer seçenek olarak Megane 2 olabilir dendi.
Benzin veya Lpg' li, manuel, maksimum 150 binde olacak araçlar.

Denk gelirseniz tavsiye ve yardımınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım