KAPALI Max. 60000 TL'ye c veya d sınıfı araç tavsiyeleriniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

umt35

Elit Apaçi
20 Eyl 2016
56
24
970
İzmir
Herkese merhabalar.
Yakın zamanda sattığımız 2001 Ford Focus'un üzerine bir araba araştırma sürecine giriştik.Bildiğiniz gibi bu devirde araç bulmak zor günlerdir ne kadar galeri araba pazarı gezip sahibinden.com da saatler harcasamda bu fiyat bandında hangi arabanın mantıklı olduğuna karar veremedim bu yüzden sizlerinde tavsiyesini almanın doğru olduğunu düşünüyorum.Aradığım kriterler 2008 üstü olması,donanım olarak çok da boş olmaması,max.150000 km olması,tercihen dizel bir araç arıyorum.Sizce bu fiyatlara lpg'li araç almakta mantıklı olur mu?Dizelde de bu kadar km yapmış araba almak mantıklı mıdır?Biraz uzun yazdım fakat kafam çok karışık bu yüzden okuyup cevap yazan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Eto3401

Elit Apaçi
13 Nis 2018
94
187
760
Marka
Volkswagen
Yanlış anlamazsanız bir şey sormak istiyorum.Neden perde hava yastığı bile olmayan Focusu almak mantıklı geliyor.Ben mi çok abartıyorum bu perde hava yastığını?Gerçekten soruyorum kesinlikle dalga amaçlı değil lütfen yanlış anlamayın.
Bana da mantıksız geliyor. Takıntı mıdır bilmiyorum ama Sıfır trend x alacağıma 10.000 kmde titanium daha mantıklı bana göre.

Eto3401

Elit Apaçi
13 Nis 2018
94
187
760
Marka
Volkswagen
Yanlış anlaşılcak bir durum yok sonuçta benim bu trend x donanım hakkında pek bir bilgim yok daha tam anlamıyla hakim değilim paketlere ama sırf perde hava yastığı yok diye bir araba alınmaz da diyemem.Günümüz koşullarında 4 hava yastığını sadece dolu paketine koyan marka model arabalar da var.
Güvenlik açısından 6 hava yastığı şart. Bahsettiğiniz araçlar Fiesta, Polo gibi filo Araçları.

AcemiSofor

Asfalt Kurutucu
31 Ocak 2018
94
84
560

umt35

Elit Apaçi
20 Eyl 2016
56
24
970
İzmir
Son düzenleme:

umt35

Elit Apaçi
20 Eyl 2016
56
24
970
İzmir
Kaç model olur bilemiyorum ama bence laguna biçilmiş kaftan bu fiyatlara oldukça mutlu olursunuz
Çok daha önce bakmıştım laguna'lara ama düşük kilometrelerde bulması zor bir araç malum laguna'nın üzerine 2 tane d sınıfı otomobil çıkardı renault biraz eski kalıyor o yüzden düşünmüyorum.Yorumunuz için teşekkürler.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
* Mondeo
* Jetta
* Octavia
* Corolla
* Latitude
* C5

Bu araçların dizelini, yeterli bir donanım seviyesinde, model yılı ortalama 2011-2013 arası ve km'si 130xxx geçmeyecek şekilde belirttiğiniz bütçelere alabilirsiniz

Son düzenleme:

umt35

Elit Apaçi
20 Eyl 2016
56
24
970
İzmir
* Mondeo
* Jetta
* Octavia
* Corolla
* Latitude
* C5

Bu araçların dizelini, yeterli bir donanım seviyesinde, model yılı ortalama 2011-2013 arası ve km'si 130xxx geçmeyecek şekilde belirttiğiniz bütçelere alabilirsiniz
Teşekkürler yorumun için dediğiniz modellere bakicam bu ara focus ve volvo s40 var birkaç ilan onlara bakıcam eğer bir sonuç çıkmazsa bu araçlara da yönelebilirim.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Teşekkürler yorumun için dediğiniz modellere bakicam bu ara focus ve volvo s40 var birkaç ilan onlara bakıcam eğer bir sonuç çıkmazsa bu araçlara da yönelebilirim.

Bu araçların C5, Latitude ve belki Mondeo dışında piyasası hızlıdır. Elden çıkarırken de sorun yaşamazsınız
Focus ve Volvo S40 da güzel araçlar tabi. Hayırlısı olsun, umarım içinize sinen aracı satın alırsınız

Son düzenleme:

umt35

Elit Apaçi
20 Eyl 2016
56
24
970
İzmir
Günümüz şartlarında 60bin TL yeni otomobiller için düşük bir rakam 2. el için ise güzel bir rakam. Focus'dan daha konforlu olarak tavsiye edebileceğim otomobil Leon'dur. Örnek bir ilan;
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-2011-dizel-sahibinden-leon-573878915/detay
Leon'un tarzını beğeniyorum hoşuma gidiyor yani stili bakılabilir.Eğer yol tutuş konusunda focus kadar iyiyse tercih edebilirim.Teşekkürler.

KorcanTufan

Profesör
10 Eki 2016
82
180
1,060
İstanbul
Marka
Honda
Leon'un tarzını beğeniyorum hoşuma gidiyor yani stili bakılabilir.Eğer yol tutuş konusunda focus kadar iyiyse tercih edebilirim.Teşekkürler.
Esp li focus II ile karşılaştırdığımda aynı viraj performansına sahip diyebilirim. Hatta focusun tepkileri leona göre daha serttir.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

umt35

Elit Apaçi
20 Eyl 2016
56
24
970
İzmir
Esp li focus II ile karşılaştırdığımda aynı viraj performansına sahip diyebilirim. Hatta focusun tepkileri leona göre daha serttir.
Tabi benim de deneyip görmem lazım ama incelemeler yorumlarada bakayım.Eğer hem biraz teknolojik hem de konfor yol tutus olarak yeterli ise ciddi düşünülebilir.Sizde aracı biraz anlatırsanız multimedya bagaj yaşam alanı vs. olarak mutlu olurum.

KorcanTufan

Profesör
10 Eki 2016
82
180
1,060
İstanbul
Marka
Honda
Tabi benim de deneyip görmem lazım ama incelemeler yorumlarada bakayım.Eğer hem biraz teknolojik hem de konfor yol tutus olarak yeterli ise ciddi düşünülebilir.Sizde aracı biraz anlatırsanız multimedya bagaj yaşam alanı vs. olarak mutlu olurum.
Yaşam alanları neredeyse aynı
Leon da daha fazla donanim ve güvenlik önlemi var
Konforda kesinlikle leon açık ara önde
Yakıt aynı sayılır fakat leon dsg nin avantajı ile daha performanslı hissettiriyor.
Şehir içi sıkışık trafikte focus yoruyor.
İç Malzeme kalitesi leonda daha iyi
Yedek parça fiyatları focusta biraz daha uygun

umt35

Elit Apaçi
20 Eyl 2016
56
24
970
İzmir
Yaşam alanları neredeyse aynı
Leon da daha fazla donanim ve güvenlik önlemi var
Konforda kesinlikle leon açık ara önde
Yakıt aynı sayılır fakat leon dsg nin avantajı ile daha performanslı hissettiriyor.
Şehir içi sıkışık trafikte focus yoruyor.
İç Malzeme kalitesi leonda daha iyi
Yedek parça fiyatları focusta biraz daha uygun

Teşekkürler hocam yorumun için sahibindende yakin bölgemde aradığımda bu fiyatlara bulamadim.Eğer temiz bir şey bulabilibilirsem bakacağım.En azından alternatif oldu tavsiyen için teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım