KAPALI Max 80bin araç tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

orcunoltulu

Orçun oltulu
Asfalt Kurutucu
12 Ara 2019
37
18
645
27
Ankara
Marka
Volkswagen
20li yaşların ortasındayım. Hali hazırda mk2 mondeo kullanıyorum, yakın zamanda araç değişikliği yapmayı düşünüyorum. Max 80bine çıkabilecek gibiyim.

Günlük en fazla 40km civarı yol yapıyorum, haftasonları daha fazla olabiliyor. Dolayısıyla alacağım arabanın az yakıyor olması gibi bir düşüncem yok, tankerle de dolaştırmasın tabi. Benzinli önceliğim olacaktır.

Polo GTI, Cupra, Gulietta, 208 1.6thp allure bakıyorum. Bunlar dışında önerebileceğiniz araç ya da bunlar hakkında yorumunuz varsa bekliyorum sevgili panpalarım.

Not: İçimde derinlerde bir noktam da e60 530d ye göz kırpıyor, bir türlü o cesareti kendimde bulamıyorum, olası herhangi bir kötü senaryoda kenarda 5kuruş param olmayacak.

OCP1903

Osman Cevat Pilis
Senkromeççi
31 Ocak 2020
10
10
70
34
Balıkesir
Marka
Ford
Başlığı ben açsam herhalde bu kadar olurdu dostum. Aşağı yukarı aynı rakamlarda Polo GTİ ve İbiza Cupra/FR arasında kararsızım ben de. Bu aracın kullanıcıları forum arkadaşlarımız yardımcı olabilirse çok iyi olur

DKB34

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
863
2,005
2,520
27
İstanbul
Marka
Seat
tsi/thp ikisi içinde kenarda bir miktar paranın bulunması şart.
Polo günlük kullanımda biraz daha rahat ettirir.
Ayrıca Peugeot RCZ de bakabilirsiniz. Oda gayet güzel.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Aradığınız tarzdaki araçların hepsi, eski sahiplerinin kullanımları nedeniyle sağlam maraflar çıkarmaya meyilli modeller. Bütçenizi 60'a indirip, 20.000 ₺ kadar bir parayı aldıktan sonra yapacağınız masraflara ayırın derim.

O listeye Fiesta ST 2.0 ve Suzuki Swift Sport da ekleyin derim.

orcunoltulu

Orçun oltulu
Asfalt Kurutucu
12 Ara 2019
37
18
645
27
Ankara
Marka
Volkswagen
Arkadaş 80kya 7-8 yaşında araba alamıyoruz. Gidip en iyisi egea alayım kafam rahat olsun.

Anladığım kadarıyla her türlü bir risk olacak ve bütçeyi yukarı bir şekilde çıkartmak gerekecek. O riski alacaksam eğer E60la almak isterim o riski açıkcası. Kumarsa kumar en azından rahat raht, geniş geniş binerim. Uzun yolumu yaparım, kar yağsın diye dua ederim

Sari

Profesör
2 Ocak 2018
951
1,428
2,020
Edirne
Marka
Opel
80 binlik cupra/gti ikilisinden bir hayır gelmez o paralara düzgün bulamazsınız. THP Allure kovalarsanız temiz denk gelirse olursa olur fakat kenarda 5k gibi bir bütçe bırakırsanız iyi olur termostat ve yüksek basınç günün birinde elbet arıza veriyor zamanında çok bakmıştım evdekileri ikna edememiştim cidden f/p doluluk olarak güzel bi araç, bunlara ek olarak mito qv bakmanı tavsiye ederim, ibiza 1.4 tsi fr 150likte olabilir. 1.6 tdi polo alıp yazılım hibrit yapabilirsin güzel sonuçlar çıkıyor dumansız olucak şekilde.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
530d kumarların en büyüğü, bundan 5 yıl önce bile arkadaşım pert ederek kurtulmuştu e60 530d sinden, bmw alma sakın, masrafı çok olur, sürekli olur, parçası pahalı olur. Git cupra al daha iyi.

OCP1903

Osman Cevat Pilis
Senkromeççi
31 Ocak 2020
10
10
70
34
Balıkesir
Marka
Ford
530d kumarların en büyüğü, bundan 5 yıl önce bile arkadaşım pert ederek kurtulmuştu e60 530d sinden, bmw alma sakın, masrafı çok olur, sürekli olur, parçası pahalı olur. Git cupra al daha iyi.
Peki o zaman şöyle hayali bir soru sorsam; bütçemizi zorlayıp 90-105 bin bandında temiz sayılabilecek polo GTI aldık. Kullanım sürecindeki rutinleri kronik sıkıntıları nedir hocam? Bu arada her gün her an dip gaz gezmek için değil ama arada sırada da olsa yapmak istediğimde güzel sonuçlar almak için polo GTI düşünüyorum. Yani arabayı öyle yoracak zorlayacak bir durumum yok. Bu halde bile çok masraf sıkıntı çoktan bir araç mı olur? Bir de günlük kullanımda yakıt tüketimi ne durumdadır? ( Evet 180 PS araba alıcam deyip yakıt tüketimi soruyorum:rolleyes:)

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Peki o zaman şöyle hayali bir soru sorsam; bütçemizi zorlayıp 90-105 bin bandında temiz sayılabilecek polo GTI aldık. Kullanım sürecindeki rutinleri kronik sıkıntıları nedir hocam? Bu arada her gün her an dip gaz gezmek için değil ama arada sırada da olsa yapmak istediğimde güzel sonuçlar almak için polo GTI düşünüyorum. Yani arabayı öyle yoracak zorlayacak bir durumum yok. Bu halde bile çok masraf sıkıntı çoktan bir araç mı olur? Bir de günlük kullanımda yakıt tüketimi ne durumdadır? ( Evet 180 PS araba alıcam deyip yakıt tüketimi soruyorum:rolleyes:)

çok bi masrafı olmaz, ben 1 yılı geçkin süredir yaptıpım masraflar keyfe keder, eğer motor şanzımanı temiz araba bulunamıyosa yıkık bi araba alıp üstüne para harcayıp toplamak daha mantıklı

yakıt için de uzun dönem dikkat etmeden kullanım 9 benim, dikkat edersen 7.5 la gezersin.

OCP1903

Osman Cevat Pilis
Senkromeççi
31 Ocak 2020
10
10
70
34
Balıkesir
Marka
Ford
çok bi masrafı olmaz, ben 1 yılı geçkin süredir yaptıpım masraflar keyfe keder, eğer motor şanzımanı temiz araba bulunamıyosa yıkık bi araba alıp üstüne para harcayıp toplamak daha mantıklı

yakıt için de uzun dönem dikkat etmeden kullanım 9 benim, dikkat edersen 7.5 la gezersin.
Çok teşekkürler hocam verdiğin bilgiler için 👍

quattroportem90

Asfalt Kurutucu
21 Kas 2019
124
97
560
34
İzmir
Marka
Aixam
ben olsam ne gti ne de cupra bakardım. temiz bir araç bulmak neredeyse imkansız. bazısı araca her türlü işkenceyi yapıp satacağı zaman stock'a çeviriyor. hele ki bu bütçelere alınacak risk değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım