KAPALI mazda 6 almak üzereyim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

drsb

Asfalt Kurutucu
19 Eyl 2016
30
22
595
Yeni makyajlı mazda 6 ya bindim ve çok beğendim. sizce golf 1.6 tdi 2011 highline araçtan sonra performans açısından olumsuzluk olur mu? golf çocuklu olunca yetmemeye başladı. istediğim aradığım doluluk konfor sürüş de bu arabada..güvenlik de keza öyle...hem de biraz da indirim ile çok daha uygun tüm bu dolulukla. burada da danışmadan hareket etmek istemedim.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
hocam ülkemizde kolay kolay satmıyor atmosferik zevklidir eyvallah ama vergilerimiz bu durumdayken almak ne kadar mantıklı bilmiyorum şimdi diyeceğim civic içinde geçerli rakipleri 1.4t ile daha performanslı ve ekonomik şekilde götürebiliyor ben şimdi niye o kadar para verip yokuşta bayılacak bir araba alayım amaç 0-100 değil ki sollamalarda da vereceği güvende önemli. Bakımları zamanında yapılmış her araba da sorunsuz bir şekilde senelerce kullanılıyor zaten
Sunuda ekleyeyim bunu sadece mazda icin soylemiyorum atmosferik dahi olsa gunumuzde uretilen hicbir araba sanirim en son cikan corolla haric yokusta bayilmaz bayilamaz zaten cunku bu 0.9 motorlu bir micra degilki. basima geldide yani ikamet verilmisti arabada 4 kisi yokus cikamadi ama gunumuzde mazda icin konusursam turbo olmasa bile sollamada zayif kalmasi veya yokusta bayilmasi gibi bir durum soz konusu zaten olamaz

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Vergiler konusunda hemfikirim yakit tuketimi asiri farkli degil. o konuda evet 1.4 araba daha mantikli olur bende zaten farkli bisi demiyorum birazda begeni meselesi bu. benide 1.4 araba geciyor ama uzun yolda kucuk motor boguldugundan onun tikandigi yerde fark ata ata gidiyorum bu tamamen ne beklediginize gore degisebilir.bakimlari zamaninda yapilan her araba omur boyunca binilmez zaten (efsane kasa corolla vb haric ) o yuzden bu forumda dahil kronik sorun denen arizalar , kullanici hatalarina baglanan genel dsg sorunlari vb konularda danisan insanlar var. elbetteki mazda 3 te bile kronik sorunlar var her arabada oldugu gibi ama genelde 10 -20 liralik sorun oluyor bu ayni segmentte diger arabalarda boyle degil ole olsa daha konforlu ve cok daha ucuz golf alirdim bende hemde daha ufak motor

Hocam ben yukarı da 1.6 atmosferikten bahsediyorum 2.0 ile 1.4t ları kıyaslamıyorum şuan.

Sunuda ekleyeyim bunu sadece mazda icin soylemiyorum atmosferik dahi olsa gunumuzde uretilen hicbir araba sanirim en son cikan corolla haric yokusta bayilmaz bayilamaz zaten cunku bu 0.9 motorlu bir micra degilki. basima geldide yani ikamet verilmisti arabada 4 kisi yokus cikamadi ama gunumuzde mazda icin konusursam turbo olmasa bile sollamada zayif kalmasi veya yokusta bayilmasi gibi bir durum soz konusu zaten olamaz

Şuana kadar yeni mazda 3 ün performansı için yapılan yorumlarda yeterlinin üstüne çıkanı görmedim. En son kullandığım atmosferik araba kia ceratoydu 125bglik olanı yokuşta 120 geçememiştim yenileri çokta kullanmadım ama açıkcası performans konusunda 1.4-1.6t ların yanında çokta şansı olduğunu düşünmüyorum.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
H
Hocam ben yukarı da 1.6 atmosferikten bahsediyorum 2.0 ile 1.4t ları kıyaslamıyorum şuan.

Şuana kadar yeni mazda 3 ün performansı için yapılan yorumlarda yeterlinin üstüne çıkanı görmedim. En son kullandığım atmosferik araba kia ceratoydu 125bglik olanı yokuşta 120 geçememiştim yenileri çokta kullanmadım ama açıkcası performans konusunda 1.4-1.6t ların yanında çokta şansı olduğunu düşünmüyorum.
Hocam ben karsilarken 1.6 atmosferik ile 2008 a3 tfsi ile karsilastirmam sonucunda olanlari soylemistim.valla hocam zaten kimse cikip mazda 3 un performasi mukemmel diyemez yalan olur ama buna tabiki yavas demekte yanlis olur cunku zaten arada 4 -5 sn oynamayacaktir diger arabalarla sonucta bu araba c segmenti aile arabasi . ben bi fiil bahsettiginiz degerlerde mazda 3 kullaniyorum tek farki dohc olmasi yani 7 bin devir ceviriyorum 6 kez bagaj ve 4 kisi ile birlikte fazlaca uzun yol tecrubesi yasadim bir kez dahi yokusta bayilma kalma vb yasamadim bazen devir almadigi oldu ondada manuel e alip cat cat solladim acikcasi . elbette bende race chipli bir 2016 a3 tdi alinca daha hizli oldugunu anliyorum ama kendi adima hicbiri ya satip sunu alim dedirtmedi dedigim gibi beklenti meselesi sanirim

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
mazda nın turbo takacağını rx serisi hariç düşünmüyorum. adamlar aslında çok daha keyiflisini yapıyor. daha önce de yazmıştım yabancı ülkelerde 1.4 tsi nin rakibi 2.0 atmosferik 120 hp 210 tork makine. fıstık gibi motor. performansa gelirsek mazda 3 asla yavaş bir araba değil. ama günümüzün turbo arabaları gerçekten seri artık. mazda 3 seri değil. ama yavaş da asla değil...
Seytan diyor benzin normal fiyatinda olsa soyle 2.5 lira alim 1.3 motorlu 280 beygir temiz rx8 de sonra uzuluyorum

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
rx benim de hayallerimin nirvanalarından hocam :) rx vision u da sabırsızlıkla bekliyorum. çıksa da ortam tasarım görse
Orasi oylede acikcasi umidimi giderek kaybediyorum ben mazda ciddi anlamda cok pahalandi sonra buradaki cenk hocam sagolsun mondeo bile baktim sonra bir arkadas vardi insignia tavsiye eden insignia baktim ama pes ettim artik. cebimde bir trilyonum olsa gider yeni mx5 alirim yada rx8 yaninada gunluk kullanima clio rahat ederdim

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Orasi oylede acikcasi umidimi giderek kaybediyorum ben mazda ciddi anlamda cok pahalandi sonra buradaki cenk hocam sagolsun mondeo bile baktim sonra bir arkadas vardi insignia tavsiye eden insignia baktim ama pes ettim artik. cebimde bir trilyonum olsa gider yeni mx5 alirim yada rx8 yaninada gunluk kullanima clio rahat ederdim
Trilyonum olsa gider hemen bi Audi S8+, DB11 ve Bentley Bentayga çekerim altıma daha sonrasinda da 2.0 yeni MX5 lerden alırım ve proje yaparım. Ama nerde o para??? 150k param olsa da Leon Cupra alsam-alsak diyorum ben.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
hocam maalesef öyle. araba almayı geçtim şansa yaşıyoruz baksanıza. inşallah rahata ereceğiz ülkecek bir gün. Allah sizin de gönlünüze göre versin. bu gün dua edelim vatan millet refahımız için. arabalara gelirsek ben ne mondeo yu ne insignia yı mazda ya değişmem hocam :) ama bir rx-8 im, mx-5 im olsa onu bir daha hiç satmam işte. zaten geleceğin klasikleri
Amin hocam insallah dogru diyorsunuz gercekten

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Trilyonum olsa gider hemen bi Audi S8+, DB11 ve Bentley Bentayga çekerim altıma daha sonrasinda da 2.0 yeni MX5 lerden alırım ve proje yaparım. Ama nerde o para??? 150k param olsa da Leon Cupra alsam-alsak diyorum ben.
Hocam benim babam memur cocugu kendisi muhendis bende muhendis diye geciyorum su an oturdugumuz evi satip bi aston alabilirdik ama biz iste eldeki uc bes kurusu arabaya degil basimizi sokacak yere yatirmaya alistik ustumuze basimiza birseylere harcariz arabayi ne kadar sevsemde bahsettiginiz arabalari alabilmrm icin bankada 4 -5 trilyon gerekir ki ben kendimi emniyete alim

drsb

Asfalt Kurutucu
19 Eyl 2016
30
22
595
Öneriler için herkese teşekkürler. mazda 6 daki gvc olayı yanında iç kaliteyi çok ama çok beğendim. Kıyaslama konusuna pek girmek istemesem de bu segmentte bu dolulukla bu fiyata.. bu yüzden de biraz mazda6 benim için öne çıkıyor.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,347
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Hocam umarım alırsınız, yıllarca da severek kazasız belasız binersiniz. Çok beğendiğim bir markanın Türkiye'de satılan en klas arabası. Ancak Lexus, Infiniti gibi markalarla kıyaslanabilir.

karyel

Profesör
2 Kas 2016
313
441
1,395
40
Mazdanın kıyaslanması gereken markalar arkadaşında dediği gibi lexus, infiniti dir. ya da BMW, audi, Mercedes ile kıyaslanabilir. e onlarında d segmenti otomobillerini bu fiyata alamazsınız. Alın, pişman olmazsınız. sorun çıkarmaz, keyifle binersiniz. Benim imkanım olsa hiç düşünmeden mazda alırım, sadece muhtemelen cx-5 alırdım, o ayrı konu :)

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Mazdanın kıyaslanması gereken markalar arkadaşında dediği gibi lexus, infiniti dir. ya da BMW, audi, Mercedes ile kıyaslanabilir. e onlarında d segmenti otomobillerini bu fiyata alamazsınız. Alın, pişman olmazsınız. sorun çıkarmaz, keyifle binersiniz. Benim imkanım olsa hiç düşünmeden mazda alırım, sadece muhtemelen cx-5 alırdım, o ayrı konu :)

Mazda 6 iyi araç güzel araç ancak İnfiniti ve Lexus ile de kıyaslanamaz. Bahsettiğiniz araçlar özel araçlar Mazda 6 ise D sınıfı sıradan sedan..Açıkçası aynı sınıfta olduğu BMW,Mercedes ve Audi ile de kıyaslayamam..

Bana kalırsa rakipleri : Passat,Mondeo,Laguna,Avensis,Superb'dir

Son düzenleme:

drsb

Asfalt Kurutucu
19 Eyl 2016
30
22
595
Mazda 6 iyi araç güzel araç ancak İnfiniti ve Lexus ile de kıyaslanamaz. Bahsettiğiniz araçlar özel araçlar Mazda 6 ise D sınıfı sıradan sedan..Açıkçası aynı sınıfta olduğu BMW,Mercedes ve Audi ile de kıyaslayamam..

Bana kalırsa rakipleri : Passat,Mondeo,Laguna,Avensis,Superb'dir
yeni makyajlı kasayı herkesin görmesini tavsiye ederim. ben passast da göremediğim işçiliği bunda gördüm fiyatına göre de passatta bu tarz donanım eklense aracın fiyatı da durumu da ortada. konfor da keza passattan daha da iyi durumda. audi a4 ten daha iyi işçiliği var. daha iyi değerlendirmemi aracı alınca buradan paylaşırım. hatta teste bile verebilirim.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Mazdayı Mercedes, Bmw veya Audi ile aynı kefeye koymak çok doğru değil arkadaşlar, naptınız yahu...
Mazda, klasik japon markalarından biridir temelde.. iyi tarafları, kötü tarafları genellikle ortaktır.
Son dönemde çıkardığı araçlar bazı yönlerden çok başarılı ama o Alman 3 lüye rakip olmak için bundan daha İyisini yıllar boyunda istikrarlı olarak yapmak lazım. Bu premium Almanların Japon rakipleri Lexus, Infinity, Acura ve halen yaşıyormu bilmiyorum ama Xedox (mazdanın üst segment markası) dur. Bu üst seviye japonlar bile, Lexus dışında istikrarlı ve geniş yelpazede Almanlara rakip olamayabiliyorlar...

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
yeni makyajlı kasayı herkesin görmesini tavsiye ederim. ben passast da göremediğim işçiliği bunda gördüm fiyatına göre de passatta bu tarz donanım eklense aracın fiyatı da durumu da ortada. konfor da keza passattan daha da iyi durumda. audi a4 ten daha iyi işçiliği var. daha iyi değerlendirmemi aracı alınca buradan paylaşırım. hatta teste bile verebilirim.
Isciligi birakin malzeme kalitesi olarak bile A4'un yanina yaklasamaz..
Mazda 6 guzel araba ancak ne Mercedes ne Bmw ne de Audi ile yarisacak seviyede degil

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Hocam umarım alırsınız, yıllarca da severek kazasız belasız binersiniz. Çok beğendiğim bir markanın Türkiye'de satılan en klas arabası. Ancak Lexus, Infiniti gibi markalarla kıyaslanabilir.
Bunu ciddi ciddi mi yazdiniz ?
Gercekten Lexus, infiniti ile Mazda 6'yi mi kiyasliyorsunuz ya ???? Baska yerde soylemeyin adama baska yerleriyle gulerler

Gercekten acip biraz okuyun..Infiniti,Lexus neymis nasil araclar uretirmis

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Hocam benim babam memur cocugu kendisi muhendis bende muhendis diye geciyorum su an oturdugumuz evi satip bi aston alabilirdik ama biz iste eldeki uc bes kurusu arabaya degil basimizi sokacak yere yatirmaya alistik ustumuze basimiza birseylere harcariz arabayi ne kadar sevsemde bahsettiginiz arabalari alabilmrm icin bankada 4 -5 trilyon gerekir ki ben kendimi emniyete alim
Ben ilk olarak araba alırım demedim zaten hele bu ülkede ilk araba değil mülk alırdım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım