KAPALI mazda 6 almak üzereyim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

drsb

Asfalt Kurutucu
19 Eyl 2016
30
22
595
Yeni makyajlı mazda 6 ya bindim ve çok beğendim. sizce golf 1.6 tdi 2011 highline araçtan sonra performans açısından olumsuzluk olur mu? golf çocuklu olunca yetmemeye başladı. istediğim aradığım doluluk konfor sürüş de bu arabada..güvenlik de keza öyle...hem de biraz da indirim ile çok daha uygun tüm bu dolulukla. burada da danışmadan hareket etmek istemedim.

karyel

Profesör
2 Kas 2016
313
441
1,395
40
Sabahın 5.30 da kalkıp bebeğimi uykusundan huzurundan edip bayinin ayağına gidiyorum...bir de en baştan sordum GVC var mı diye..adam ne ne sattığından haberi yok...son modeli hepsi var diyor...bugüne anlaşıyoruz..sabah galeriyi açtıklarında oradayım tekrar donanım listesine baktım GVC yazmıyor bu sefer de yüzyüzyüze tekrar soruyorum GVC bunda var değil mi,listede görünmüyor dedim. Evet deyip kem küm edip emin olamadı genel merkezi aradı sonra da bunda yok dedi...ya şaka olsa yapılmaz bu..tüm işimi gücümü hastalarımı bırakıp izin alıp gidiyorum. baştan yok dese,bilmiyorum dese... haram zıkkım olsun araba falan satamazlar inşaallah o İzmir mazda Yeni bayisi..aptallık ya sattığı arabayı bilmeden konuşuyorlar..sonuç araba falan alamadım sinirle evime döndüm
R132ra

http://hizliresim.com/R132ra
R132ra.jpg
hocam bu gvc ne olaki diye arastiriyim dedim mazdaclub.com.tr de bi yazi cikmis linki atamadim. 2017 yilin ilk yarisinda once mazda 6 ile gelicekmis sonra yil sonundaki mazda 3lerde olacakmis. sen suphesiz arastirmissindir ama benim gibi o ne olaki diyenler icin acikliyim; bir yazilimmis arkadaslar ozellikle virajda aracin sasisinde farkli yonlerden aciga cikan g kuvvetlerini kontrol edip motordaki torku buna gore ayarliyor ve aracin yol tutusunu artiriyormus. bak adamlar calisiyor nelerle ugrasiyor sonra bizde mazdayi ovunce kabahatli oluyoruz. hocam bu arada sky-active temelli araclarla uyumlu olacagindan bence sonrasinda yukletebilirsiniz ama ne kadar ucret talep ederler bilemiyorum. cok aceleniz yoksa isterseniz bekleyin biraz.

karyel

Profesör
2 Kas 2016
313
441
1,395
40
satis gorevlisinin bilmemesine gelirsek cogu marka da bu boyle hocam. sonuna kadar haklisiniz ama patronlarda is yokki bu araci satacaklari al bi egit ne nedir adamlara bi anlattir. bende arac almadan once hic bilmezdim arabaya merakli degildim, pis bi huyum var arastirmaya merakliyim. incigine cincigine kadar arastiriyorum. neyse alma asamasinda baya arastirdim az bucuk biseyler ogrendik satis gorevlileri ile konusurken adamlarin 3 dk sonraki sorusu ami makine muhendisimisin
o yuzden sıkmayin caninizi bu her markada boyle araba icinize sindiyse alin guzel araba ama kirmizi olsaydi daha bi şık albenili dururdu, Bursa inalllar bayiinde bi tane vardi asik olmustum resmen. :)

drsb

Asfalt Kurutucu
19 Eyl 2016
30
22
595
Satış sorumlusu denen insan...ayda kaç tane araba satıyor ki bi açıp okusun baksın sorsun..bilgi edinsin...nerdee.. kırmızı renk büyük arabada içime sinmedi..açıkcası bu yaşadığım beni çok sinirlendirdi

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,771
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Maalesef bu satış temsilcileri böyle. Bunların çoğu katalog temsilcisi ki onu bile doğru düzgün yapamıyorlar. Önlerine atıveriyorlar reklam kataloğunu, boş boş oku. Bu senin işin kardeşim, internete girip araştırsana, katalogda yazmayan güzel bilgilerle dolu bu mecra. Gelen müşteriye fazladan bir kaç şey anlatsan, adamın gönlünü çelmeye çalışsan.. Ama yok. Zaten biz Türk milleti olarak maalesef ki fazlasıyla sorumsuz ve tembeliz.

karyel

Profesör
2 Kas 2016
313
441
1,395
40
Satış sorumlusu denen insan...ayda kaç tane araba satıyor ki bi açıp okusun baksın sorsun..bilgi edinsin...nerdee.. kırmızı renk büyük arabada içime sinmedi..açıkcası bu yaşadığım beni çok sinirlendirdi
renk zevk meselesi. ama dedigim gibi gvc guncellemesini sky-active temelli motorlara sahip araclarla uyumlu oldugu icin sonradan da yaptirabilirsiniz veya bi kac ay daha bekleyip 2017 baslarinda gvc li olani alirsiniz size kalmis. ama bu yasadiginiz mazda'dan sogutmasin sizi; guzel arac. :rolleyes:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Hocam geçmiş olsun. Arabada bunu yapıyorlar, ben 2 haftadır lastikte yaşıyorum aynı durumu. Hatta bugün stokta 6 tane gözüküyor dediler, 2 kere kontrol ettirdim. Gittiğimde zar zor 3 tane buldular, 4.sü haftaya gelecek. Yerine eski seriden bir lastik taktılar :)
GVC'yi bilmemelerini çok yadırgamıyorum. Kocaeli Mazda bayiinde Mazda 3'ün önündeki adaptif hız sabitleyicinin mesafe kontrol sensörünü gösterip bana hız radarlarını tespit edip bildiren sistem olarak itelemeye kalkışmışlardı :D Şu ana kadar sattığı arabadan haberi olan tek Mazda bayii olarak İstanbul Kozyatağı'ndaki Damla Otomotiv'i gördüm. Hala orada çalışıyorsa satış şefi Hamdi Bey vardı. Genel olarak arabaları biliyordu, sattığı arabayı da biliyordu. İletişime geçerseniz yardımcı olacaklarına inanıyorum.

drsb

Asfalt Kurutucu
19 Eyl 2016
30
22
595
Çok uzak yerlere gitmeye vaktim olmadığı için yakın bayilere sordum. onlara da ocaktan önce gelen yokmuş. mazda m.hizmetleri ile görüştüm bu özelliklerde mazda 6 var mı diye bana geri dönecekler mi bakalım

cnkakyz

Panpa
9 Eyl 2016
566
1,110
2,520
Ankara
Marka
Renault
Bu gün metrobüste etrafı izlerken o buzdolabı rengi tek düze araçlar içinde kırmızı kırmızı alev alev yana yana geçti, Mazdada Volvo gibi piyasada pek yok ama gerçekten çok şık ve elit araçlar. İmkanınız varsa alın derim, çok yol yapmayacaksanız yakıtıda üzmez.

drsb

Asfalt Kurutucu
19 Eyl 2016
30
22
595
biraz önce mazda 6 2017 nin yurtdışındaki tanııtımıyla ilgili youtube'da bir video izledim. izlediğim videoda otopark ekibinden Sinan Koç'u da gördüm. tanıtım ve bilgilendirme için yurtdışındaki bir organizayon yapılmış hatta test için oraya gidenler arabayı kullanıyor. acaba Sinan Koç bu tanıtımla ilgili bir video yayınladı mı? yayınlamadıysa bir sebebi vardır elbette en azından şu g vector control ile ilgili tecrübesini paylaşsa güzel olur. (00:14-00:17 arasında)
@and @sinan

Son düzenleme:

sinan

Yönetici
Yönetici
Admin
8 Eyl 2016
417
4,115
4,095
37
İstanbul
biraz önce mazda 6 2017 nin yurtdışındaki tanııtımıyla ilgili youtube'da bir video izledim. izlediğim videoda otopark ekibinden Sinan Koç'u da gördüm. tanıtım ve bilgilendirme için yurtdışındaki bir organizayon yapılmış hatta test için oraya gidenler arabayı kullanıyor. acaba Sinan Koç bu tanıtımla ilgili bir video yayınladı mı? yayınlamadıysa bir sebebi vardır elbette en azından şu g vector control ile ilgili tecrübesini paylaşsa güzel olur. (00:14-00:17 arasında)
@and @sinan

Merhabalar;
Makyajli mazda 6'yı detaylıca kullandik ama o dönemdeki yoğunluğumuz ve buyuk farklar olmadigi icin videosunu koymadık.
Makyaja gelince, kizmetik olarak ufak degisiklikler var, yqlitim konusunda iyileştirmeler yaptıklarını soylediler. Direksiyon cok guzel olmus. Dis yan aynalarda sinyal eklenmis.
Gvectoring normal kullanimda hissedilmiyor, birkac virajda oldukca zorladım( cayir cayir) :))) o zaman sanki anlatilanlardaki gibi kayan lastik üzerindeki torku değiştirdiğini hissettim ama yine oyle bariz hissdilen bir durum degil. Mazda 6 nin surus keyfi cok zevkli daha zevkli olmus. Mazdayi seviyoruz :)) gule gule kullan aracini. Slovenyadan sevgiler.

Sinan

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Bu gün metrobüste etrafı izlerken o buzdolabı rengi tek düze araçlar içinde kırmızı kırmızı alev alev yana yana geçti, Mazdada Volvo gibi piyasada pek yok ama gerçekten çok şık ve elit araçlar. İmkanınız varsa alın derim, çok yol yapmayacaksanız yakıtıda üzmez.
Aman hocam butun büyüyü bozdunuz :D malum her kose basinda gormemek mazda sahibi olarak beni cok mutlu ediyor ama insanlar uyanirsa ayni zevki alirmiyim bilmiyorum :)

drsb

Asfalt Kurutucu
19 Eyl 2016
30
22
595
Merhabalar;
Makyajli mazda 6'yı detaylıca kullandik ama o dönemdeki yoğunluğumuz ve buyuk farklar olmadigi icin videosunu koymadık.
Makyaja gelince, kizmetik olarak ufak degisiklikler var, yqlitim konusunda iyileştirmeler yaptıklarını soylediler. Direksiyon cok guzel olmus. Dis yan aynalarda sinyal eklenmis.
Gvectoring normal kullanimda hissedilmiyor, birkac virajda oldukca zorladım( cayir cayir) :))) o zaman sanki anlatilanlardaki gibi kayan lastik üzerindeki torku değiştirdiğini hissettim ama yine oyle bariz hissdilen bir durum degil. Mazda 6 nin surus keyfi cok zevkli daha zevkli olmus. Mazdayi seviyoruz :)) gule gule kullan aracini. Slovenyadan sevgiler.

Sinan
paylaşımınız için teşekkürler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım