KAPALI mazda 6 almak üzereyim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

drsb

Asfalt Kurutucu
19 Eyl 2016
30
22
595
Yeni makyajlı mazda 6 ya bindim ve çok beğendim. sizce golf 1.6 tdi 2011 highline araçtan sonra performans açısından olumsuzluk olur mu? golf çocuklu olunca yetmemeye başladı. istediğim aradığım doluluk konfor sürüş de bu arabada..güvenlik de keza öyle...hem de biraz da indirim ile çok daha uygun tüm bu dolulukla. burada da danışmadan hareket etmek istemedim.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
karsılastırmanız yanlıs hocam golf un esdegerı mazda 3 tur. 6 nın es degerı passat. agırlık ve motoru o kasaya gore sızı tatmın edecektır.zaten sıtede bugun yayımlandı en guvenlı araclar arasında mazda 3-6-cx3. buyuk sehırlerde yasamıyorsanız servıs agı sızı uzecektır onun harıcı sorunsuz bınersınız uzun zaman

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
2.0 benzinli herhalde performansı her türlü yeter ama aynı anda golften daha çok yakar benzer fiyata 1.6 dizel d segmenti daha mantıklı olabilir

drsb

Asfalt Kurutucu
19 Eyl 2016
30
22
595
Dizel artık almam. donanımsız arabaya dizel de olsa para vermek istemiyorum. ihtiyaç açısından konfor açısından mazda6 uzun zamandır süren aramalarımda çok güzel oldu. Çok sayıda markadan teklif aldım ve fiyat 160 ı geçiyor bu donanım ile

Son düzenleme:

drsb

Asfalt Kurutucu
19 Eyl 2016
30
22
595
Yakıt zaten benzinli hali de tasarruflu.o değerlerden daha iyilerini yakalayan y.dışı yorumlar gördüm. bu beni şaşırttı. teşekkürler paylaşımınız için.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
yurt dışıdaki yazanlara çok dikkat etmemek lazım ülkemizdeki asfalt kalitesi örnek olarak yakıtı bir nebze de olsun arttırıyor.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör

Bir an önce bu güzelliği alın hocam. Bir Passat kullanıcısı olarak içine bindiğim an beni etkiledi her tarftan deri fışkırıyor, almışım fışkırıyordu. Benim gibi iç mekan fetişi olan biri için bu araba efsane en azından. İnceleme videosunu çektim. Yakında YouTube da paylaşacam. Almamış olursanız bilgilendirici olabilir. 2.0 benzinli biraz yakar ama performansı zevki kalitesi ile araba size bunu unutturacaktır. İstanbulda iket ediyorsanız istanbul yollarinda farklı bir araba görecek olmak beni sahip olmasam dahi heyecanlandırıyor.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan

Bir an önce bu güzelliği alın hocam. Bir Passat kullanıcısı olarak içine bindiğim an beni etkiledi her tarftan deri fışkırıyor, almışım fışkırıyordu. Benim gibi iç mekan fetişi olan biri için bu araba efsane en azından. İnceleme videosunu çektim. Yakında YouTube da paylaşacam. Almamış olursanız bilgilendirici olabilir. 2.0 benzinli biraz yakar ama performansı zevki kalitesi ile araba size bunu unutturacaktır. İstanbulda iket ediyorsanız istanbul yollarinda farklı bir araba görecek olmak beni sahip olmasam dahi heyecanlandırıyor.
hey mersere gıtmıssın bıleydım keske teste cıkartırdım :/

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Oyle yaparsa hem sorunsuzlugunu yitirir hemde skyactive adi altinda turbo olmadan yapmaya calistigi butun yatirimi kenara atmis olur sanmiyorum yapacagini

Sorunsuzluğu gideceğini çokta sanmıyorum ama skyactive teknolojisi büyük bir çoğunluğu boşa gider zaten ülkemizde çokta satmak istemiyor mazda butik marka olmaya çalışıyorlar.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Sorunsuzluğu gideceğini çokta sanmıyorum ama skyactive teknolojisi büyük bir çoğunluğu boşa gider zaten ülkemizde çokta satmak istemiyor mazda butik marka olmaya çalışıyorlar.
Hocam turbo basli basina bir olay yoksa bu kadar dunyada ilk 14 e 1 f1 tarzi sıkıstirma orani yapan adamin turbo koymasi ne kadar zor olabilirki . bence bu saatten sonra donmezler ama kesinlikle butik olma mantigini anlamiyorum bana sacma geliyor fiyatlarda inanilmaz artti buna paralel

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Oyle yaparsa hem sorunsuzlugunu yitirir hemde skyactive adi altinda turbo olmadan yapmaya calistigi butun yatirimi kenara atmis olur sanmiyorum yapacagini
Şimdi Mazda 6'da 1.6T 170 beygir bi motor olsa fena mı olur yani. Eger öyleyse bir motor olsaydi tiguan değilde Mazda 6 alırdik net olarak. Merser benim okuln yani zaten ordakiler de beni tanıyor. Geçenlerde @MertEren ile gidecektik test sürüşüne ama vaktimiz kalmamıştı.

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Şimdi Mazda 6'da 1.6T 170 beygir bi motor olsa fena mı olur yani. Eger öyleyse bir motor olsaydi tiguan değilsen Mazda 6 alırdik net olarak. Merser benim okuln yani zaten ordakiler de beni tanıyor. Geçenlerde @MertEren ile gidecektik test sürüşüne ama vaktimiz kalmamıştı.
Iyi o zaman taniyorsaniz sikinti yok.ya tabiki o motor daha cok satilmasina yardimci olur ama mazda nin o sekilde bir amaci yok butik olma yolundalar 2 saniye daha hizlanmak isteyen adam gitsin vw alsin kafasi he beni mazda hic uzmez sonucta bir gtr ile mazda kapistirmiyoruz ama zevk meselesi iste

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Hocam turbo basli basina bir olay yoksa bu kadar dunyada ilk 14 e 1 f1 tarzi sıkıstirma orani yapan adamin turbo koymasi ne kadar zor olabilirki . bence bu saatten sonra donmezler ama kesinlikle butik olma mantigini anlamiyorum bana sacma geliyor fiyatlarda inanilmaz artti buna paralel

hocam ülkemizde kolay kolay satmıyor atmosferik zevklidir eyvallah ama vergilerimiz bu durumdayken almak ne kadar mantıklı bilmiyorum şimdi diyeceğim civic içinde geçerli rakipleri 1.4t ile daha performanslı ve ekonomik şekilde götürebiliyor ben şimdi niye o kadar para verip yokuşta bayılacak bir araba alayım amaç 0-100 değil ki sollamalarda da vereceği güvende önemli. Bakımları zamanında yapılmış her araba da sorunsuz bir şekilde senelerce kullanılıyor zaten

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
hocam ülkemizde kolay kolay satmıyor atmosferik zevklidir eyvallah ama vergilerimiz bu durumdayken almak ne kadar mantıklı bilmiyorum şimdi diyeceğim civic içinde geçerli rakipleri 1.4t ile daha performanslı ve ekonomik şekilde götürebiliyor ben şimdi niye o kadar para verip yokuşta bayılacak bir araba alayım. Bakımları zamanında yapılmış her araba da sorunsuz bir şekilde senelerce kullanılıyor zaten
Vergiler konusunda hemfikirim yakit tuketimi asiri farkli degil. o konuda evet 1.4 araba daha mantikli olur bende zaten farkli bisi demiyorum birazda begeni meselesi bu. benide 1.4 araba geciyor ama uzun yolda kucuk motor boguldugundan onun tikandigi yerde fark ata ata gidiyorum bu tamamen ne beklediginize gore degisebilir.bakimlari zamaninda yapilan her araba omur boyunca binilmez zaten (efsane kasa corolla vb haric ) o yuzden bu forumda dahil kronik sorun denen arizalar , kullanici hatalarina baglanan genel dsg sorunlari vb konularda danisan insanlar var. elbetteki mazda 3 te bile kronik sorunlar var her arabada oldugu gibi ama genelde 10 -20 liralik sorun oluyor bu ayni segmentte diger arabalarda boyle degil ole olsa daha konforlu ve cok daha ucuz golf alirdim bende hemde daha ufak motor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım