KAPALI Mazda Cx-3 1.5D AWD Reflex mi Opel Astra 1.6CDTI AT Dynamic mi ?

enderdmed

Asfalt Kurutucu
32
39
Marka
Seat
Merhaba arkadaşlar 2 araç arasında kaldım. Mazda hoşuma gitsede yan rüzgarlı yollarda acaba keyifsiz olur mu kaygısındayım. Kendi seat ibizamı bu nedenle değiştirmek istiyorum. Ayrıca mazda dolu paket değil ve plastik kalitesi astradan düşük görünüyor ancak işçilik malzemelerin geçişleri gayet güzel. Astra ise sunroof opsiyonlu. sizin fikriniz ne olurdu ?

Alışkanlıklarınıza bağlı ; aile kullanımı için alıncaksa Cx-3 bence çok güzel tercih ama alışkanlıklarınızda önemli yüksek yapısı ile uzunyolda illaki yan rüzgarlardan etkilenecektir

CX3'ü çok severim ama bu araç altyapısal olarak da B segmentine ait. Dolayısıyla bu aracın yolda gidişi, yalıtımı, konforu, her şeyi B segment hissettirecektir. İlla SUV istemiyorsanız Astra tercihi biraz daha doğru olur bu ikisi arasından.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar 2 araç arasında kaldım. Mazda hoşuma gitsede yan rüzgarlı yollarda acaba keyifsiz olur mu kaygısındayım. Kendi seat ibizamı bu nedenle değiştirmek istiyorum. Ayrıca mazda dolu paket değil ve plastik kalitesi astradan düşük görünüyor ancak işçilik malzemelerin geçişleri gayet güzel. Astra ise sunroof opsiyonlu. sizin fikriniz ne olurdu ?
Cx3 ic mekan bagaj anlaminda cx3 ten cok uzak degildir diye dusunuyorum. Astra derim bende

Bence de Astra...
Muhtemelen iç ve bagaj hacmi olarak astra belirgin seviyede iyi olacaktır..
Bunun dışında Dynamic donanımlar oldukça zengin... daha hafif gövde ve daha güçlü motor ile çok daha performanslı olacaktır. Tüketim konusunda da Astranın, CX3 den kötü olacağını pek sanmıyorum ama doğruya doğru, araştırmadım da..

Mazda nın genel anlamda tüm modellerini beğenipte bir türlü almayan alamayan bir şekilde almaktan vazgeçen tek ben miyim? Öyle sanıyorumki değilim :D

Bence de Astra...
Muhtemelen iç ve bagaj hacmi olarak astra belirgin seviyede iyi olacaktır..
Bunun dışında Dynamic donanımlar oldukça zengin... daha hafif gövde ve daha güçlü motor ile çok daha performanslı olacaktır. Tüketim konusunda da Astranın, CX3 den kötü olacağını pek sanmıyorum ama doğruya doğru, araştırmadım da..
Donanim konusunda mazda daha zengin. Guclu motor astra . Tuketim ve ic kalite mazda derim ben

Yok, değilsin ...
Mazdanın makus talihidir bu...
Tavsiye edilir, beğenilir ama bir nedenden bulunur ve alınmaz ... Ben de net o gruptayım :)

Söylediğinize katılmıyorum tavsiye edip beğenip imkanı olupta konu arabayı almaya gelince farklı marka tercih edenleride samimi bulmuyorum açıkçası. Diğer markaların hepsi dört dörtlükmüş sanki o markaları tercih etmemek için sıralanabilecek nedenler yokmuş gibi.. Genelde bir arabayı alan insan artısınıda eksisinide bilerek alır ve bu eksilerden her arabada illaki vardır. Bana kalırsa alınmamak için bulunabilecek tek neden yetkilisi servisin yaşanan şehirde olmamasıdır bunun dışındaki sebepler almamak için bahane aramaktır.

Söylediğinize katılmıyorum tavsiye edip beğenip imkanı olupta konu arabayı almaya gelince farklı marka tercih edenleride samimi bulmuyorum açıkçası. Diğer markaların hepsi dört dörtlükmüş sanki o markaları tercih etmemek için sıralanabilecek nedenler yokmuş gibi.. Genelde bir arabayı alan insan artısınıda eksisinide bilerek alır ve bu eksilerden her arabada illaki vardır. Bana kalırsa alınmamak için bulunabilecek tek neden yetkilisi servisin yaşanan şehirde olmamasıdır bunun dışındaki sebepler almamak için bahane aramaktır.

en azından kendi adıma konuşacak olursam, ben yeterince samimiyim .. arabayı önerirkende samimiyim ama bir şekilde o arabayı almaya el gitmiyor .. bir mantıksızlık olduğunu kabul ediyorum ama bu bana özel de değil... çoğu insan için böyle, diğerlerini bilemem tabi...

Konuyu saptırmak gibi bir niyetim de hiç yok ama tek derdi servis olsa, bu forumda bile en az 10 aktif üyenin Mazda 3 ü olurdu ...