KAPALI megan coupe hakkında ne düşünüyosunuz ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

burakmert34

Asfalt Kurutucu
23 Eyl 2016
17
1
595
iyi günler. 40 bin civarına kadar dizel bir araba almayı düşünüyoruz. otomatik manuel önemli değil. Aslında kafam aşırı karışık 2004 model bora satıp üstüne yeni araba alınacak. Coupe arabalara zaafım var ;). Fakat d segmenti 7-8 yaşında arabalar da cok ilgimi çekiyor. O yüzden tavsiye edeceğiniz her aracı düşünebilirim. Şuanda pro ceed ve megan coupe arasındayım. şimdiden teşekkürler :):)

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
Özgür güneşin aracına bindim , baya hoş bi arabaydı , içi konsolu falan farklı duruyo , özgün ama arkası birazcık klosrofobikti açıkçası arkada darlandım camlar birazcık ufak arkada

AlperErdem

Profesör
Beta Programı
10 Eyl 2016
508
572
1,770
iyi günler. 40 bin civarına kadar dizel bir araba almayı düşünüyoruz. otomatik manuel önemli değil. Aslında kafam aşırı karışık 2004 model bora satıp üstüne yeni araba alınacak. Coupe arabalara zaafım var ;). Fakat d segmenti 7-8 yaşında arabalar da cok ilgimi çekiyor. O yüzden tavsiye edeceğiniz her aracı düşünebilirim. Şuanda pro ceed ve megan coupe arasındayım. şimdiden teşekkürler :):)
Aslında 50 bin civarı scirocco da var. Yakıt konusunda pek bilgim yok ama düşünebilirsiniz

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bende yeni araç bakıyorum 1.5 dci edc megane 3 coupe baktığım araçlar arasında 40-42 bine alınabilir diye düşünüyorum şayet tipi bence çok çok güzel :) Ancak 1.5 dci fluence ye bindim bikaç ay önce (sürmedim) bayadır benzinli araç kullanıyorum dizele binince abi o dci nin sesi ne öyle ya gerçekten çok çok çok kötü :D
kesin konuşamam ama megane ile fluence arasında her yönden ciddi kalite farkları var. bu durum yalıtım için de geçerli olabilir. evet, motor biraz gürültülü ama sürüşü filan hiç fena değildir megane'ın.

Megane'ın müzik sistemi çok kalitesiz. direksiyon biraz hissistir, vites kolu da zevksizdir; gaza yüklenince kasma hareketi yapıyor. ama tasarımı çok hoşuma gider. viraj limitleri de kesinlikle kötü değil. cee'd de genel olarak beğendiğim bir arabadır. Sadece @Ozgur Gunes in videosunda gördüğüm ön konsolun zamanla kabarması konusu kafamı kurcaladı =) ikisini de öneririm. hangisinin daha temizini bulursanız onu alın.

benim 3 kapılı dizellere önerebileceğim bir kaç araba daha var. MiTo, Volvo C30, Opel Corsa D, Citroen DS3. Bunlar da bildiğim kadarıyla sorunsuz iyi arabalardır.

fatihabali

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
77
33
970
39
ANKARA
Megane 3 coupe lerin hepsi ithaldir ve yerli fluence ile aralarında motordan şanzımandan trime kadar dağlar kadar fark var.
Yalıtım da dahil buna.
Motor tdci kadar olmasa da biraz gürültüsü var.
sürüşü ise RS ile aynı şasi olduğu için gayet de tatmin edicidir.
Ses sistemi kötü.
Direksiyon ise biraz hissiz.
Vites kolu için de bir Renault klasiğidir hareket etmesi ama EDC ile motorun uyumu gayet güzel.(edc nin vites topuzu biraz kaba)
Tasarımı ise gayet tatmin edici ayrıca görsel modifiyeye de baya yatkındır.

2012 EDC 1.5 dci makyajlı kasa kullanıyorum sorularınız varsa yanıtlayabilirim.

burakmert34

Asfalt Kurutucu
23 Eyl 2016
17
1
595
Herkese çok teşekkür ederim. Araç boyutu sıkıntısı olmadığı için miTo aslında alt segment olsa da megane den daha çekici bence. 1.6 jtdm motorlu temiz bulabilirsem ciddi şekilde düşünücem bu arada AlperErdem kardeşim 40 bin bile tam olarak çıkaramıyorum 50 bin civarına çıksam scirocco heralde ilk tercihim olurdu. Megane 3 hb sürme şansım oldu araç aslında hoş fakat 120 hp mito daha çok eğlendirir gibi.. Kararsızlığımı mazur görün uzun süre kullanacağım ve resmen bağlanacağım bir araç almak istiyorum.

Son düzenleme:

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Hocam Mito cok bekledim ama dusmedi benim alacagim zaman, insallah size duser, gercekten guzel otomobil, dusmesse dedigim gibi Kia ya yonelmeniz mantikli olur.

burakmert34

Asfalt Kurutucu
23 Eyl 2016
17
1
595
Az önce 1.6 dizel mito aracın sahibiyle konuşmak için aradım 30 bine bırakıyolardı. Kaporası alınmış sanırım, üzdü hocam.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım