Megane 2 HB Ses Sistemi Önerileri

eypcn.ytmz

Eyyüpcan YATMAZ
Takipçi
11 Nis 2021
4
0
10
23
Gaziantep
Marka
Yok
Yakın zamanda 2004 Model 1.6 16V Dynamic paket Megane(hatchback) satın aldık. Fazla inceleme fırsatım olmadı ama araçta ya 1 ya 2 hoparlör çalışıyor. Araç üzerinde Sony marka bir teyp var , biz bu araca double teyp ve ek olarak 4 kapı hoparlörü ile 2 tweeter takacağız. F/P olarak önerebileceğiniz bir ürün varmıdır , ahım şahım bir şey istemiyoruz çok para harcamadan orijinalden hallice bir ses versin müzik dinlerken keyif alalım yeterli.
Ayrıca bildiğiniz üzere megane 2 lerde hoparlör çapı 13 cm ve çok yetersiz kalıyor daha büyük bir çapta hoparlör takabilirmiyiz acaba , deneyip yapanlar varmı 🤔
Önerilerinizi bekliyorum

HaniBanaDemiş

Rıfat
Profesör
2 Şub 2021
195
143
1,085
38
İstanbul
Marka
Opel
Öncelikle hoş geldiniz :)

Megane II faz 2 Expression yani makyajlı kasayı 10 yıl kullandım. Bir zaman sonra bozulan orijinal teyp yerine ben de Sony takmıştım. Hoparlörler su koyvermeye başlayınca da Alpin 'den 4 hoparlör takmıştım ve maalesef hiç verim alamamıştım. Sanırım her hoparlör her araçta iyi çalışmıyor. Eskiden Bostancı'da Electroworld mağazası vardı, bilen bilir, üst katında araç sistemleri sergileniyordu ve hoparlörler hep kabin içinde gösteriliyordu. Satışçı hepsini kapatıp bana vereceği modelden 1 tanesini açtı ve kabin içi olması sayesinde tüm katı inletmişti. Ama anladığım kadarıyla kapı içi akustik bu hoparlöre uymadı. Çok temiz ses verse de baslar çok cılız kalmıştı. Keşke bu işi kendime başıma değil de bir esnafla yapsaydım.

Teyp için not: Sony model kodlarında R varsa Renault uyumlu oluyor ve direksiyon arkası kulakçık ile teyp kumanda edilebiliyor.

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Double teypleri konsol taşımıyor diye konuşuyorlar gruplarda zamanla çatlatıyor ses yapmaya başlıyormuş. Zaten düşük bütçeyle yapayım diyorsanız doubledan kalite beklenilmez single din kaliteli bir teyp daha güzel olur

eypcn.ytmz

Eyyüpcan YATMAZ
Takipçi
11 Nis 2021
4
0
10
23
Gaziantep
Marka
Yok
Peki ya bir süre bu teyp ile devam etsem iş görürmü 🤔
Sadece ek hoparlör takımı alınsa yeterli performans alırmıyım , yada şuanda araç üzerindeki teype amfi taksak ama amfiyi döşeme yada koltuk altı gibi hem göze batmayan hemde yer kaplamayan bir yere koyabilirmiyiz

eypcn.ytmz

Eyyüpcan YATMAZ
Takipçi
11 Nis 2021
4
0
10
23
Gaziantep
Marka
Yok
Ayrıca merak ettiğim şey ise orijinal boyutlarından(13cm) daha büyük hoparlör takılabilirmi acaba kapılara , bir yolu varmı

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım