HABER Mercedes-Benz X-Serisi'ne Brabus dokunuşu geldi

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Geçtiğimiz yıl tanıtılan Mercedes-Benz X-Serisi, Alman üreticinin ilk safkan pick-up modeli olarak dikkat çekmeyi başarmıştı. Alman markanın modifiye birimi Brabus ise başarılı modelin kişiselleştirilen özel sürümünü duyurmakta gecikmedi.

Brabus, Mercedes-Benz X-Serisi ile araziye giriş yaptı!

Mercedes-Benz X 250d modeli üzerine geliştirilen araç, görünüm açısından sınırlı kalan bazı güncellemeler barındırıyor. Ön bölümünde 12 adet LED lambadan oluşan tavan aydınlatması dikkat çeken aracın ön ızgarası da mat siyah detaylar ile yenilenmiş. 20 inç boyutundaki jantlar, dörtlü egzoz çıkışı, Brabus yazılı kapı eşiği çıtası ve paspaslar dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor.

Aracın kaputunun altında yer alan 2.3 litrelik dizel motor ise D4 PowerXtra performans paketiyle daha da güçlendirilmiş. 211 beygir güç ve 510 Nm tork değerlerine ulaşan araç, yükseltme ile beraber 0’dan 100 kilometre hıza 11.5 saniyede ulaşabiliyor. Son olarak modelin en performanslı sürümü olan X 350d ile ilgili geliştirme çalışmalarının devam ettiğini belirtelim.

1 arasında 9

Read the whole post here.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,051
45,586
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yeni Ford Ranger Raptor'un direkt rakibi konumunda bu araç. İnşaallah ileride bir karşılaştırma görürüz.

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
3.0 V6 Amarok bile bunu yok eder. 224 beygir, overboost ile 40 beygir daha geliyor 3. ve 4. vites.
Bunun Brabus'la alakası yok gibi gerçekten. Brabus dediğin inanılmaz olur normalde, bir pickup'ı 0'dan 100km'ye 11.3 saniyede çıkaran bir firma ise Brabus, artık benim için bir şey ifade etmeyecek.

O amblemdeki B harfini 11.3 saniyede hızlanan bir otomobile taktıklarına gerçekten inanamıyorum.

Ranger Wildtrak tam 9.6 saniyede, Amarok V6 ise 7.9 saniye'de 0-100'ünü tamamlıyor.

Ayrıca haberde yanlışlık var.(@Alcantara) Motor Nissan'ın 2.3 litrelik motoru olacak. Stock motor zaten 190 beygir gücünde. 21 beygir gücü en ufak yazılımla alabileceğimiz bu günlerde, 211 beygir bana çok çok az geldi açıkçası.

Son düzenleme:

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
3.0 V6 Amarok bile bunu yok eder. 224 beygir, overboost ile 40 beygir daha geliyor 3. ve 4. vites.
Bunun Brabus'la alakası yok gibi gerçekten. Brabus dediğin inanılmaz olur normalde, bir pickup'ı 0'dan 100km'ye 11.3 saniyede çıkaran bir firma ise Brabus, artık benim için bir şey ifade etmeyecek.

O amblemdeki B harfini 11.3 saniyede hızlanan bir otomobile taktıklarına gerçekten inanamıyorum.

Ranger Wildtrak tam 9.6 saniyede, Amarok V6 ise 7.9 saniye'de 0-100'ünü tamamlıyor.

Ayrıca haberde yanlışlık var.(@Alcantara) Motor Nissan'ın 2.3 litrelik motoru olacak. Stock motor zaten 190 beygir gücünde. 21 beygir gücü en ufak yazılımla alabileceğimiz bu günlerde, 211 beygir bana çok çok az geldi açıkçası.
Tekrar kontrol ettim de 2.5 nereden çıkmış, motor dediğiniz gibi Nissan Navara'daki 2.3 litrelik ünite :)

Normal modele göre 21HP/60Nm'lik bir artış var, 350d'de asıl güçlendirmeyi görürüz gibime geliyor. V6 motor olunca daha fazla gıdıklama imkanı oluyor bir de o motor daha müsait gibi.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot

Brabus’un 2.3 litrelik dizel motor modifiye etmesi gercekten komik olmus. Ayrica degerler cok komik. Yani sanayideki ustaya da versen bu degerleri yakalar zaten. Sen A+ bir modifiye firmasisin.. Brabus duzeyindeki bir firmaya yakismamis..Yapilan islemlerden sonra bir x class parasi daha isterler muhtemelen..Saka gibi

Son düzenleme:

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör

Amarok a yakında 256hp 580nm tork sunulan bir ünite gelecek yanlış hatırlamıyorsam 0 100 hızlanması 7.2 saniye civarında

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım