Mercedes C 180 AMG (Süpriz Sonlu)

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,279
16,180
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Hayatı boyunca ben ne istersem yapmış olan 92 yılındaki braodway macerasından 2003 te clioya yükselmiş 2009 ve 2012 clio ile ailemizi renaulta bağlamış bir babam var.geçen yaz sen hayalin olan bmw yi aldın bende mercedes istiyorum demişti.tamam dedim ama ne yalan söyliyim çok da ciddiye almadım.daha sonrasında yaşadığımız üzücü bir kayıptan sonra babama mercedes almaya karar verdim hatta burda cla mı olsun c mi olsun diye konu bile açtım(adminler zorla açtılar ama olsun:))
Araştırmalarım sonunda babam için ideal arabanın c kompresör olduğuna karar verdim (forumun katkısı büyük çünkü claya sanırım bir küfür edilmedi ama hakaret edildiğine eminim:)) .yeni kasaların pahalı ve turbolu olması sorun çıkarabiliceği düşüncesi yaşlı adam uğraşmasın yılda 3 bin km biniyor benzin önemli değil diyip makyajsız kasada karar kıldım.
Bulunduğum şehir malatyada 105 bin lira denilen bir mercedes ilanı uzun zamandır gözümdeydi kendisi daha önce 100 bin teklifimi kabul etmemişti.ama sonra kendiside sıkışmış olucakki aracı 90 bine anlaşıp aldım.
01360AF5-EDC7-4BCB-A79E-8C51CC0EE3E1.jpeg

Araç 42 plaka idi alındığında.daha sonra arabayı şehirde çevre yolunda biraz kullandım.ilk 50 km yakıt tüketimi
4B80BA09-AF32-470D-B592-E9729D77916D.jpeg

Çevre yolunda böyleyse yakıt tüketimini düşürmede bir virtüöz olarak ben bunu düşürürüm dedim.arkadaşlar düşmüyor.aracı malatyadan alıp kastamonuya babama teslim için yola düştüm deposu 500 liraya doluyor.kastamonuya girdiğimizde babam arabadan biraz korktu sanırım.özellikle cuma günü aşırı yağış ve hayatında en fazla 130 tork 90 beygir bir araba kullanmış babamı ürküttü.malum emekli bir memur.arabanın yola yapışması mükemmel olmasına rağmen gazın tepkisi ilk başta yetersiz olsada sonra araç kükrüyor.
Neyse 110 km sabit hızla tempomatla yola çıktım rotam sivas amasya tokat kastamonu olarak belirledim.bmw 3.16 i var iken bende aynı yollarda 5.4 yaktırmıştım.bu arabanın az yakması imkansız
B90DF289-A18E-40F9-B4A3-511E21D70AB3.jpeg

758 km lik yol bittiğinde cüzdanda para kalmadı ne yazıkki güncel benzin kuruyla km başı neredeyse jeton gibi 1 lira attım resmen.
Aracı babama verdiğim zaman babamın clio 4 icon aracını galeri tarafından babamın kandırılıp 40 bin tlye anlaşıldığını öğrendiğimde çıldırdım.clioya el koydum onunda garajda konusunu açıcam.
Aynı yıl üretilmiş bmw 3.16 inin en boşu ile mercedesin en dolusunu kullanmış birisi olarak şunu diyebilirimki bmw mercedesi tokatlar tokat manyağı yapar.tabiki kullanım kolaylığı iç mekan kalitesi ve kabin sessizliği bakımından.
Bu mercedes 156 beygir 5 vites ve manueli yalnızca 4 vites.mesela yokuşun sonuna geldiğimde vitesi düşürmesin diye bmw de manuele alırdım ve m6 yazardı yokuş bitince tekrar d ye alırdım.mercedeste böyle bir imkanınız yok ve araba hiçbir zaman 1 vites düşürmüyor en az 2 vites düşürüyor.130 la giderken kompresörlü bir motorun kendini 3. Vitese düşürdüğünü düşünün.
Mercedes ise özellik olarak kendine hayran bırakan bir arabaydı.
Diz hava yastığı
Tempomat
F1 vites
Cam tavan
Viraja duyarlı grand prix far
Led far
E7CDED0C-4D2E-464F-8B68-83D29738F806.jpeg
ABC599C1-DC5D-40EA-9D9A-7C44BB4C54DB.jpeg

4 koltuk ısıtma
2010 olmasına rağmen araçta yok yoktu.ilk kez far yıkaması gördüm beni bu kadar eğlendirebiliceğini düşünmemiştim.
Unutmadan söyliyeyim araç içine çok ses alıyor cam tavanında etkisi olabilir.

Neyse babamdan clioyu alıp yola koyulup malatyaya döndüm .babam aracı beğenmediğini söyledi.eksperde motor yüzde 96 çıktı arabada tek parça boyayı bırakın çizik bile yoktu.arabam.com da arabamı trink sat ile 94 e anlaştığını sahibindene de ilan verdiğini söyledi.kastamonudan bir galeri babamdan 94 e almış ve aynı gün yani bugün ankaraya aracı satmış.babam ise clioyu geri istedi .neyse bu kadar gevezelik yeter iğrenç çekilmiş(yorgunlukla)fotoları ekliyorum son bir ayda 5 sahibi olan mercedes kendine iyi bak.
5001DACA-4378-4356-96F7-98BFCA6CC61F.jpeg
D3C05394-A2C3-42FC-B2E6-27A4EBCF850D.jpeg
6E8415D5-CB45-4506-AED8-200B559EB2F8.jpeg

7 ay arabayı araştırdım şöför koltuğundaki deri yıpranması dışında mükemmel bir arabaydı umarım yeni Sahibi kazasız belasız sürer.

Ekli dosyalar

• CF9592FF-3196-4E1F-A4CA-BE47A8EEBACD.jpeg
    CF9592FF-3196-4E1F-A4CA-BE47A8EEBACD.jpeg
    83.7 KB · Görüntüleme: 0
  • 286B1121-D1FA-4A1A-B171-13B4B7AC86F4.jpeg
    286B1121-D1FA-4A1A-B171-13B4B7AC86F4.jpeg
    113.5 KB · Görüntüleme: 0

dthhasan

Hasan H Ayan
Beta Programı
23 Ara 2017
4,279
16,180
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Bu arada aracı 90 a aldık 94 e sattık ama kar etmedim.ama zarar da etmedm.400 liraya garantili ekspertiz yaptırdım 240 lira notere verdim 650 liraya filtre ve yağ bakımı yaptırdım yola çıktım 500 liralık benzin bitti tekrardan depoyu fulleyip babama verdim aracı babama devir ederken tekrardan notere bus efer 300 lira verdim.clio ile geri dönerken 250 lira yaktı tekrar geri götürücem bi 250 daha gidicek ordan ankaraya otobüsle gidp uçakla bu hafta malatyaya dönücem.kullandığım yanıma kar kaldı yorgunlukla beraber.babamda bi kere mercedesim olsun demişti en azından en az hasarla atlattım.100 lira da cebime kalmış Allah razı olsun 😁

rosel

Profesör
Destekçi
11 Eyl 2016
620
956
2,270
Marka
BMC
çoook iyi duruyor, iyi günlerde kullanın. bunun bir de coupesi var, o tam..

• Haha
Tepkiler: Basri Amca

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,191
45,762
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
C180 yakar. Kompresör olursa daha fazla yakar. Cgi motor bile 10-11 altına kolay kolay düşmüyor. Uzun yolda 7 küsürleri görmek mümkün cgi ile ama yinede her iki merso motorunun da tutumluluk potansiyeli var diyemeyiz. Aracı alalı fazla bir zaman olmadı. Siz tüketimden dolayı mı sattınız ? İçerikte benim mi dikkatimi çekmedi bilemedim ama neden sattığınızı göremedim.

dthhasan

Hasan H Ayan
Beta Programı
23 Ara 2017
4,279
16,180
5,720
çanakkale
Marka
Renault
C180 yakar. Kompresör olursa daha fazla yakar. Cgi motor bile 10-11 altına kolay kolay düşmüyor. Uzun yolda 7 küsürleri görmek mümkün cgi ile ama yinede her iki merso motorunun da tutumluluk potansiyeli var diyemeyiz. Aracı alalı fazla bir zaman olmadı. Siz tüketimden dolayı mı sattınız ? İçerikte benim mi dikkatimi çekmedi bilemedim ama neden sattığınızı göremedim.
Aracı babam için almıştık.şöför koltuğunda yırtık var diyip durdu.ama sanırım mercedeste istediği ihtişamı bulamadı.arabayı gördüğünde yüzü düştü beğenmedi.yağmurlu havada arkayı sallaması biraz ürküttü.hevesi de sanırım bu kadarmış.ben bu aracı izmirde nasıl parkedicem dedi.bakımı yıllardır servise götürür ben bunu götüremem dedi.ömrüm boyunca şımarıklık yaptım babama ,sanırım bu sefer o bana yaptı.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,191
45,762
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Aracı babam için almıştık.şöför koltuğunda yırtık var diyip durdu.ama sanırım mercedeste istediği ihtişamı bulamadı.arabayı gördüğünde yüzü düştü beğenmedi.yağmurlu havada arkayı sallaması biraz ürküttü.hevesi de sanırım bu kadarmış.ben bu aracı izmirde nasıl parkedicem dedi.bakımı yıllardır servise götürür ben bunu götüremem dedi.ömrüm boyunca şımarıklık yaptım babama ,sanırım bu sefer o bana yaptı.
Bu kasa ile makyajlı kasa arasında görsel anlamda dağlar kadar fark var özellikle iç mekanda. Eğer makyajlı kasa tercih edebilseydiniz muhtemelen ihtişam konusunu aşardı. Fakat yağmurlu hava, kuru zemin, iyi asfalt, kötü asfalt fark etmez bu kasa arkayı atar. Net atar.. Affetmiyor yani. Alışma sürecini atlatamazsanız, gaz ayarını doğru yapamazsanız her virajda, dönüşte, zeminde arkası geliyor. Bunun ürkütmüş olması çok normal zira ilk kullandığımda ben de gaz tepkisine alışmadığım için defalarca arkasıyla cebelleştim. Sonra alıştım ama işte her virajda gazı dengeli tutacağım diye canım çıkıyor. Halbuki öyle aşırı güçlü bir motoru da yok ama 156 hp arkasının gelmesi için çok rahat yetiyordu.

dthhasan

Hasan H Ayan
Beta Programı
23 Ara 2017
4,279
16,180
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Bu kasa ile makyajlı kasa arasında görsel anlamda dağlar kadar fark var özellikle iç mekanda. Eğer makyajlı kasa tercih edebilseydiniz muhtemelen ihtişam konusunu aşardı. Fakat yağmurlu hava, kuru zemin, iyi asfalt, kötü asfalt fark etmez bu kasa arkayı atar. Net atar.. Affetmiyor yani. Alışma sürecini atlatamazsanız, gaz ayarını doğru yapamazsanız her virajda, dönüşte, zeminde arkası geliyor. Bunun ürkütmüş olması çok normal zira ilk kullandığımda ben de gaz tepkisine alışmadığım için defalarca arkasıyla cebelleştim. Sonra alıştım ama işte her virajda gazı dengeli tutacağım diye canım çıkıyor. Halbuki öyle aşırı güçlü bir motoru da yok ama 156 hp arkasının gelmesi için çok rahat yetiyordu.
Olan benim yıllık araç alış satışıma oldu.mayıs ayında kotayı doldurdum gizem üzerinden vekalet çıkarttım ama ondada bir problem var vekalet dahil bir kişinin satış hakkı 3 müş .alsak bile hanıma sattırıcaz arabayı 😁.benimde içimde kalmıştı ama bmw alırken mercedes mi alsam diye düşünüyordum bmwye tüpsüz biniliyordu buna binilmez.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,191
45,762
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Olan benim yıllık araç alış satışıma oldu.mayıs ayında kotayı doldurdum gizem üzerinden vekalet çıkarttım ama ondada bir problem var vekalet dahil bir kişinin satış hakkı 3 müş .alsak bile hanıma sattırıcaz arabayı 😁.benimde içimde kalmıştı ama bmw alırken mercedes mi alsam diye düşünüyordum bmwye tüpsüz biniliyordu buna binilmez.
Hayırlısı olsun hocam. Yakın zamanda yahut bu yıl içinde tekrar araç yenileme fikri yoksa her türlü idare edilir. Bizde 2013-14 model amg'nin bir altı makyajlı 1.8 cgi motorlusu vardı. Daha henüz 45 bin km'yi görmemişti. Abimden onu alacaktık ki bunun yakıtıyla baş edemeyiz. Lpg'yle de uğraşamayız diye alamamıştık. Sırf yakıttan dolayı alamadık ama hala içimde uktedir. Konforu olsun, sürüş zevki olsun çok güzeldi. Tabii aracın arkasının hareketlerine alışma süreci de vardı. Tek ben kullanacak olsam sorun değildi ama babama alacaktık. Bunun arkasının vereceği tepkilerden korkar diye bir de bu sebepten vazgeçmiştim. Kısmet diyelim..

Fakat cla almadığınız çok iyi oldu. İnanın bana normalde binilebilecek bir araç ama mercedes diye binilecek bir araç değil. Onu muhtemelen babanıza getirmeden geri götürürdünüz :D

dthhasan

Hasan H Ayan
Beta Programı
23 Ara 2017
4,279
16,180
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Hayırlısı olsun hocam. Yakın zamanda yahut bu yıl içinde tekrar araç yenileme fikri yoksa her türlü idare edilir. Bizde 2013-14 model amg'nin bir altı makyajlı 1.8 cgi motorlusu vardı. Daha henüz 45 bin km'yi görmemişti. Abimden onu alacaktık ki bunun yakıtıyla baş edemeyiz. Lpg'yle de uğraşamayız diye alamamıştık. Sırf yakıttan dolayı alamadık ama hala içimde uktedir. Konforu olsun, sürüş zevki olsun çok güzeldi. Tabii aracın arkasının hareketlerine alışma süreci de vardı. Tek ben kullanacak olsam sorun değildi ama babama alacaktık. Bunun arkasının vereceği tepkilerden korkar diye bir de bu sebepten vazgeçmiştim. Kısmet diyelim..

Fakat cla almadığınız çok iyi oldu. İnanın bana normalde binilebilecek bir araç ama mercedes diye binilecek bir araç değil. Onu muhtemelen babanıza getirmeden geri götürürdünüz :D
3 kapılı 90 model 10-15 bin tllik araba arıyorum.malatya kötü bir yer değil ama aşırı sıkıcı en azından araba ile uğraşırım.kapının önündeki araçları bir türlü azaltamıyorum.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,191
45,762
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
3 kapılı 90 model 10-15 bin tllik araba arıyorum.malatya kötü bir yer değil ama aşırı sıkıcı en azından araba ile uğraşırım.kapının önündeki araçları bir türlü azaltamıyorum.
O da farklı bir uğraş. Düşünülür, vakit ve nakit varsa çok da eğlenceli olur. Apaçi ellerine düşmeseydi sağlamlığı ve güzelliğiyle eski kasa tek kapı civic'ler bayağı biçilmiş kaftan ama maalesef bir çoğu şahinlerin, doğanların kaderini paylaştı.

NeR0N

Profesör
22 Kas 2017
230
266
1,335
“Şöyle de bir anımız var” deyip, anlatabileceğiniz bir anı gerçekten. Hayırlısı olsun :)

RuLing

Takipçi
10 May 2019
4
7
20
31
Marka
Peugeot
Ah o babalar yokmuuu :) Buna çok benzer birşey benimde başıma geldi, sırf bu inadı yüzünden 2000 model üstü arabaya geçiremedim daha babamı :D durum o kadar vahimdi. Şükür şimdi 2001 opel'e biniyor.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Bu arada aracı 90 a aldık 94 e sattık ama kar etmedim.ama zarar da etmedm.400 liraya garantili ekspertiz yaptırdım 240 lira notere verdim 650 liraya filtre ve yağ bakımı yaptırdım yola çıktım 500 liralık benzin bitti tekrardan depoyu fulleyip babama verdim aracı babama devir ederken tekrardan notere bus efer 300 lira verdim.clio ile geri dönerken 250 lira yaktı tekrar geri götürücem bi 250 daha gidicek ordan ankaraya otobüsle gidp uçakla bu hafta malatyaya dönücem.kullandığım yanıma kar kaldı yorgunlukla beraber.babamda bi kere mercedesim olsun demişti en azından en az hasarla atlattım.100 lira da cebime kalmış Allah razı olsun 😁
Abi icinde doktor degilde sanki galerici var :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım