50cc Defterim

DKB34

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
862
2,004
2,520
27
İstanbul
Marka
Seat
Merhabalar, evde durduğumuz bugünlerde bende 50 cc’lik scooterımın konusunu açayım dedim. Hem tecrübemi paylaşmış olurum.

Yuki Casper S tercih ettim fiyatı uygun diye. Mtv ve sigorta yok. Muayene var.

2019 model, karbüratörlü bir motora sahip, 4 litrelik yakıt deposu var. 25 tl lik benzinle (BP Ultimate) 120 kilometre yol yapıyorum.
Şu an 280 civarı bir kilometrede, bakımları ise 500/1000/2000 diye gidiyor.

Daha çok Şişli, Zincirlikuyu, Beşiktaş, Taksim çevresinde kullandığım için hızı yeterli oluyor. 45 km/h ile rahatça düz yolda gidebiliyorum. Fulya’nın dik rampalarını 20 km/h ile çıkabiliyoruz.😅

Üstünde gelen çantaya kask sığmadığı için, kask, eldiven ve dizliğin sığabildiği bir arka çanta aldım. Koltuk altına da kask sığmamaktadır. Ayrıca, 1 adet USB çıkışı da bulunmakta kontağın yanında.

Fotoğrafları da ekliyorum. Keyifli Forumlar.

iki evlat :D

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Merhabalar, evde durduğumuz bugünlerde bende 50 cc’lik scooterımın konusunu açayım dedim. Hem tecrübemi paylaşmış olurum.

Yuki Casper S tercih ettim fiyatı uygun diye. Mtv ve sigorta yok. Muayene var.

2019 model, karbüratörlü bir motora sahip, 4 litrelik yakıt deposu var. 25 tl lik benzinle (BP Ultimate) 120 kilometre yol yapıyorum.
Şu an 280 civarı bir kilometrede, bakımları ise 500/1000/2000 diye gidiyor.

Daha çok Şişli, Zincirlikuyu, Beşiktaş, Taksim çevresinde kullandığım için hızı yeterli oluyor. 45 km/h ile rahatça düz yolda gidebiliyorum. Fulya’nın dik rampalarını 20 km/h ile çıkabiliyoruz.😅

Üstünde gelen çantaya kask sığmadığı için, kask, eldiven ve dizliğin sığabildiği bir arka çanta aldım. Koltuk altına da kask sığmamaktadır. Ayrıca, 1 adet USB çıkışı da bulunmakta kontağın yanında.

Fotoğrafları da ekliyorum. Keyifli Forumlar.

iki evlat :D
Şu 50'liklerden ben de alacağım bu gidişle cc yükseltmek değil ya da motora başlamak değil amaç, maksat eldeki ehliyetle araç sürmeye oranla motorsikletin daha çiğ ve daha mekanik bir hissiyat olduğunu düşünüyorum sırf bunu deneyimlemek için istiyorum.Ama yeterli yerim yok, çalınma ihtimaline karşı çok çok uygun fiyatlara düştükten(2.el) sonra alabilirim sanırsam.

Yuki'yi duymamıştım bir bakayım fiyatlarına.Güle güle bininiz tekeriniz düz bassın, muayenesi ne kadar?2 yıldan 2 yıla mı?2 kişi yokuş çıkabilir mi?

DKB34

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
862
2,004
2,520
27
İstanbul
Marka
Seat
Şu 50'liklerden ben de alacağım bu gidişle cc yükseltmek değil ya da motora başlamak değil amaç, maksat eldeki ehliyetle araç sürmeye oranla motorsikletin daha çiğ ve daha mekanik bir hissiyat olduğunu düşünüyorum sırf bunu deneyimlemek için istiyorum.Ama yeterli yerim yok, çalınma ihtimaline karşı çok çok uygun fiyatlara düştükten(2.el) sonra alabilirim sanırsam.

Yuki'yi duymamıştım bir bakayım fiyatlarına.Güle güle bininiz tekeriniz düz bassın, muayenesi ne kadar?2 yıldan 2 yıla mı?2 kişi yokuş çıkabilir mi?

'daha çiğ ve daha mekanik bir hissiyat olduğunu düşünüyorum' hiç bu açıdan bakmamıştım 😂

Muayene 2 senede bir, 2 kişi yokuşun eğimine göre zorlanır. Acil durum olmadıkça 2 kişi binilmez.

DKB34

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
862
2,004
2,520
27
İstanbul
Marka
Seat
Totalde 1180 kilometre oldu. Her gün, 4 kilometre yol için kullanıyorum, arada günde 20-30 km yaptığımda oluyor. Full depoyla ortalama 120 km civarı gidiyor.

Gelelim sıkıntılara:
500 kilometre bakımında sadece yağ değişti.
1000 km bakımında ön varyatör ve yağ değişti. Bir sonraki bakım 2000 kmde
1140 kilometrede buji değişti marş sıkıntım vardı, sıcak soğuk farketmeden bazen çalışmıyordu.
Kronik sorunu olan kilometre teli 1 defa koptu ve çanta demiri kırıldı aliminyum kaynak yaptırmam lazım.
Kendi hatamdan dolayı da arka jantı yamulttum. Birde düşürmüşler motorumu park halinde, gaz teli takılı kalıyordu onu da hallettirdim.

DKB34

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
862
2,004
2,520
27
İstanbul
Marka
Seat
Casper'ı 1800 kilometrede sattım, aslında beklediğimden hızlı satıldı. Sonrasında tekrardan motorsiklete ihtiyacım olduğu için, Mondial Wing 50cc aldım. Enjeksiyonlu olduğu için 64 km/h geçmiyor tek şikayetim o. Yakıt daha ekonomik ve konfor biraz daha iyi.
10d261c8-64ba-41aa-b197-364e4f58e4e7.jpg
83a523fd-94c9-4aa5-ac46-f2a154af0f68.jpg

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Güzel konu, daha çok bilgi verebilirseniz ben de keyfine kısa mesafeler için alabilirm, fiyatları ne civarda şu an sıfır olarak?

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Casper'ı 1800 kilometrede sattım, aslında beklediğimden hızlı satıldı. Sonrasında tekrardan motorsiklete ihtiyacım olduğu için, Mondial Wing 50cc aldım. Enjeksiyonlu olduğu için 64 km/h geçmiyor tek şikayetim o. Yakıt daha ekonomik ve konfor biraz daha iyi.
Ekli dosyayı görüntüle 37430Ekli dosyayı görüntüle 37431
Benimde yaklasik 1100 km 50 cc maceram olmustu. Hatta sizinle konusmustuk almadan once. Yakit , park derdi ve trafik konularinda cok iyiler. Biz esimle biniyorduk. Ama gecen haftalarda kaza gecirdik lastiklerin kaymasindan. Maalesef uzerinde gelen lastikleri naylon. Lastiklerin uzerinde de yaziyor zaten. Artik motora tovbeliyim ama ufak bir tavsiye olarak bence ilk is bando kayis vs den once kesinlikle lastik degistirmek olmali

DKB34

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
862
2,004
2,520
27
İstanbul
Marka
Seat
Güzel konu, daha çok bilgi verebilirseniz ben de keyfine kısa mesafeler için alabilirm, fiyatları ne civarda şu an sıfır olarak?
Fiyatlar modele göre değişiyor, genelde 10.000 tl civarından başlıyor. Yolda dikkatli olmak lazım, çok mekanik ve elektronik parçası yok tamirini kolay yapabilirsin. Lastikler berbat, frenler biraz zayıftır. Kısa mesafe ve keyiflik kullanılır, ben günlük sağa sola gitmeye kullanıyorum, uzak mesafede gittiğim oluyor 40-50 kilometre civarı yeterli oluyor.

DKB34

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
862
2,004
2,520
27
İstanbul
Marka
Seat
Benimde yaklasik 1100 km 50 cc maceram olmustu. Hatta sizinle konusmustuk almadan once. Yakit , park derdi ve trafik konularinda cok iyiler. Biz esimle biniyorduk. Ama gecen haftalarda kaza gecirdik lastiklerin kaymasindan. Maalesef uzerinde gelen lastikleri naylon. Lastiklerin uzerinde de yaziyor zaten. Artik motora tovbeliyim ama ufak bir tavsiye olarak bence ilk is bando kayis vs den once kesinlikle lastik degistirmek olmali
Öncelikle geçmiş olsun sizede. Evet üstündeki lastikler, Yuki'de de aynıydı. Islak kuru farketmiyor kaymaya meyilli. Zaten kısa bir süre kullanacağım, ekstra birşey yapmayacağım, sadece benzin koyup devam ediyorum.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım