thelose00

Senkromeççi
2 Şub 2019
7
1
70
İyi günler geçenlerde yine konu acmıstım Audi A3 2004 modele karar vermıstım ancak fikrimi Mini Cooper 2003-2004'den yana kullanmak ıstıyorum

Sizden ricam bu aracı kullanan varsa özellıklede bu yazdıgım modellerı yardımcı olmasıdır.

Sorularım:

1: Tüp taktıgım zaman cok yakar mı genel olarak benzınde cok yakıyor dıyorlar ?

2: Direksiyon sorunu mevcutmus, 1500-2000 TL falan tutuyormus hava pompası mı neydi sorun bunu 1 kere yapınca bırdaha tekrarlıyor mu devamlı ?

3: Parça konusunda cok mu malıyetı mevcut? Mesela A3 ile arasında cok fark olur mu ?

4: Motor cabuk ısınıyor dıyorlar motor sorun yasatır mı ?

5: Otomatık vıtesı almayı dusunuyorum kronık sanzıman sıkıntısı mevcut dıyorlar tam anlamadım bılen var mı ?

Bütcem 42-43 bin TL temızı gelır mı ?

Tüm sorularımı sordum kım hangısını bılıyorsa cevaplarsa cok sevınırım şimdiden tesekkür ederim :)

Son olarak kırmızı olanı almak ıstıyorum tavanı beyaz olan en cok tutulan modeli erkekte sorun yasatmaz dimi ? :D

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Benim çok bilgim yok bu araç hakkında ancak bu tip araçların yürütme maliyetleri aldığınız fiyata oranla fazladır canınızı sıkar. Tüple bindiğiniz zaman az yaksa da sorun çıkarma ihtimali bilindik motorlara göre daha fazladır.
42-43 Bin TL'ye zannetmiyorum düzgün binilmiş bakımları zamanında yaptırılmış bir araba bulamazsınız, bu araçları alan kişiler genelde daha dikkatsiz ve sert kullanan kişiler oluyor heveslerini alıp satıyorlar. Özellikle TT forumunda çokça alıp uğraşanlar ver bir çok kronik ve elektronik arızası mevcut aracın üstesinden gelebileceğini düşünüyorsanız zevkle binilir tabii ki.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,526
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
otomatik şanzıman için kronik diyorlar evet doğru
lpg ile arıza artma ihtimali daha da yükseliyor. yakıt tüketimi diğer lpgli araçlara göre daha yüksek
42 43bin liralara çok temiz bulunmuyor maalesef. 55 60binden üstlerde var, çoğu da patlamış halde
parça olarak audiden daha maliyetlidir.
diğer direksiyon kutusu motor ısınması hakkında bilgim yok, ama audi öneririm

thelose00

Senkromeççi
2 Şub 2019
7
1
70
Benim çok bilgim yok bu araç hakkında ancak bu tip araçların yürütme maliyetleri aldığınız fiyata oranla fazladır canınızı sıkar. Tüple bindiğiniz zaman az yaksa da sorun çıkarma ihtimali bilindik motorlara göre daha fazladır.
42-43 Bin TL'ye zannetmiyorum düzgün binilmiş bakımları zamanında yaptırılmış bir araba bulamazsınız, bu araçları alan kişiler genelde daha dikkatsiz ve sert kullanan kişiler oluyor heveslerini alıp satıyorlar. Özellikle TT forumunda çokça alıp uğraşanlar ver bir çok kronik ve elektronik arızası mevcut aracın üstesinden gelebileceğini düşünüyorsanız zevkle binilir tabii ki.

cevabın ıcın cok tesekkur ederım hocam sanırım vazgectım bu sevdadan bana göre değil :)

thelose00

Senkromeççi
2 Şub 2019
7
1
70
otomatik şanzıman için kronik diyorlar evet doğru
lpg ile arıza artma ihtimali daha da yükseliyor. yakıt tüketimi diğer lpgli araçlara göre daha yüksek
42 43bin liralara çok temiz bulunmuyor maalesef. 55 60binden üstlerde var, çoğu da patlamış halde
parça olarak audiden daha maliyetlidir.
diğer direksiyon kutusu motor ısınması hakkında bilgim yok, ama audi öneririm

hocam teşekkür ederim herkes olumsuz yorum yaptı mini için sevremde falanda cok var ben en iyisi audi a3 bakayım :)

bu arada a3 2004 model otomatık vitesi 42 43 bine temız bulur muyum sarı sitede baktımda var gibiydi bilgin var mı ?

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,526
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
hocam teşekkür ederim herkes olumsuz yorum yaptı mini için sevremde falanda cok var ben en iyisi audi a3 bakayım :)

bu arada a3 2004 model otomatık vitesi 42 43 bine temız bulur muyum sarı sitede baktımda var gibiydi bilgin var mı ?

Bulunuyor ya tek kapı falan düşüyor :)

Fsi motorlu 2006 falan 45 47 civarı

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,011
7
51,331
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Fsi motor LPG uyumsuz olmasından ötürü çok önermiyorlar . Benzinde sıkıntısı yok diye biliyorum

Şanzıman ile ilgili @bt sağlam bi şanzıman demişti daha önce ama detaylı teknik bilgim yok
Şanzıman Tiptronic ise tork konvertörlüdür. Şanzıman yağını filan değiştirip yıllarca binilir. O yıllar ilk çıkan dsg'lere denk geliyor ise o zaman sıkıntı tabii =)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım