Mitsubishi Evo 9 (voltex)

Ozyt1000

Profesör
16 Kas 2016
94
1,041
1,960
48
Selam,

Doğru başlıkta mı paylaştım pek emin değilim, benimki biraz proje konusu oldu.

Epey oldu alalı, ilk başta fazla birşey yapmayı düşünmüyordum. Önceki sahibi epey emek vermişti araç hem performans hemde görsel olarak güzel bir noktadaydı. Aldığımda motoru yatak sarmış haldeydi. Motor yapalım derken epey parça sipariş ettik ve sanırım sonunda araba görsellik & performans anlamında daha da iyi bir noktaya gelecek.

Aldığımda bu haldeydi

Orjinal Boyut Görebilmek için Tıklayın. Orjinal Boyut 953x953px.

Orjinal Boyut Görebilmek için Tıklayın. Orjinal Boyut 953x715px.

yeni 4g63 blok sipariş ettik ve 2,2 stroker olarak toplanmaya başlandı. Çok detay ve parça var ama setup kabaca billet krank, forged pistonlar (wpc kaplama), ams yağ karteri, şeklinde olacak. Kapak zaten yeterli olduğu için bir şey yapmadık. şimdilik üzerindeki turboyla devam edeceğiz. Araçta Fp zero turbo, ateşleme, yakıt hattı vipec beyin ve nos var.

Blok

Orjinal Boyut Görebilmek için Tıklayın. Orjinal Boyut 953x1271px.

piston

Araca motor konuldu, geçen Cumartesi günü marş yaptık. Kaput altı güzel oluyor, Savaş bey güzel işçilik çıkarıyor.

kaliperler orjinal haline döndü,

ams nin yağ karteri de takıldı. sonraki fotolarda ilave edeceğim.

Araba toplandıktan sonra hafifletme ve yürüyenle ilgili çalışmalarımız olacak. Enkei rpf 1 jantları spacersiz body kite uydurabilirsek, hardcore gazlamalar için yedek jantlarımız olacak.

Görsellikle ilgili de seibon csl style bagaj kapağımız geldi. Araçtaki sarı detaylar gidiyor, logo geri gelecek. Body kitin kaportayla birleştiği yerlerde boya atmaları var onlar düzelecek.

Mekanik, paşaoğlu garaj - Savaş Paşaoğlu
Görsellik painted by Hakan Tekiner - Hakan Tekiner e emanet.

önceki setupta araç 2,0 bloktu, 2,2 stroker oldu. Önceki setupta mustang dynoda 2,3 barda 700 hp çıkarmıştı. Şimdi hem hacim arttığı hemde ethanol pompalarını geliştirdiğimiz için aynı basınçlarda % 5-10 arası daha yüksek güç hedefliyoruz. 100-200 km hızlanma hedefimizde 4,5 sn. Şimdilik bu kadar
sakiezebani.jpg

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Merhaba
Ben bu tip modifikasyonlu araçların günlük kullanıma uygun olup olmadığını merak ediyorum. Aracınızı işe gidip gelirken veya rutin yolculuklarınızda kullanıyormusunuz.

Ozyt1000

Profesör
16 Kas 2016
94
1,041
1,960
48
Merhaba
Ben bu tip modifikasyonlu araçların günlük kullanıma uygun olup olmadığını merak ediyorum. Aracınızı işe gidip gelirken veya rutin yolculuklarınızda kullanıyormusunuz.
İşe gidip gelmek için uygun bir araç değil, üzerinde exedy twin plate debriyaj var. Ayrıca performansa yönelik olduğu için yakıt tüketimi çok yüksek.

İlk aldığınız zaman da araba çok güzel. Son halini merak ediyorum.
Body kit ve jantlar aynı kalıyor, sarı detaylar gidecek. Yakında fotoğraf paylaşırım.

Ozyt1000

Profesör
16 Kas 2016
94
1,041
1,960
48
Maşallah güzel ilerliyor 100 200 videolarını da izleriz inşallah.
Hocam bu arada federaller ile aran nasıl sıkıntı yapıyorlar mı?
Cumartesi günü epey yol yaptım, Maltepe - Kozyatağı - Sefaköy gittim geldim. 2 Kere trafik polislerine denk geldim ama durdurmadılar. Arabayı sakin kullanıyordum ve egzosta silencer vardı.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım