HABER Mitsuoka Rockstar, MX-5 ve Corvette'i birleştiriyor!

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Japon otomobil markası Mitsuoka, uzun bir aranın ardından yeni modeli Rockstar ile yeniden tüketicilerin karşısına çıktı. Mazda MX-5 tabanlı bir Corvette klonu olan Mitsuoka Rockstar ile ilgili detaylar haberimizde!

Mazda MX-5 Corvette gibi olursa: İşte Mitsuoka Rockstar!

Mitsuoka markasını daha önce duymayanlar için kısaca hatırlatmak gerekirse, Japon marka anavatanındaki araçları genellikle popüler İngiliz modellerinin tasarımları ile birleştiriyor. Mazda’nın popüler cabrio modeli MX-5’i yeniden ele alan marka, onu kısmen bir Corvette C2’ye dönüştürmüş. Dış mekanında yalnızca kapı ve aynaların MX-5’ten alındığı Rockstar, geri kalan bütün parçalarıyla Corvette modelinin minik bir örneğini anımsatıyor.

İç mekanda ise aracın kapsamlı bir özelleştirmeye gidilememiş. İç kapı boyası ve deri koltuk kaplamaları gibi ufak dokunuşlarla araca retro bir hava katılmaya çalışılmış. Motor tarafında ise Mazda MX-5’ten alışkın olduğumuz 132 beygirlik 1.5 litre SKYACTIV-G üniteyi görüyoruz.

Markanın 50. yılına özel olarak üretildiği belirtilen Mitsuoka Rockstar, donanım paketine göre 41.698-46.104 dolar arasında fiyatlar ile satışa sunulacak.

1 arasında 6

Read the whole post here.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Mitsuoka keşke Türkiye'ye gelse. Micra altyapılı Jaguar Mark2 görünümlü Viewt modelini almak isterdim.

Sirius

Panpa
18 Eyl 2016
1,768
7,816
4,420
Marka
Volkswagen
iki hastası olduğum otomobil MX-5 ve C2 Corvette birlikteliği harika olmuş. aşık oldum. pop-up'lar olsa daha güzel olurdu tabii.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım