mobil yarış oyunu projem ve tasarımları

racer

Sedat
Profesör
27 Eyl 2021
222
349
1,085
29
ankara
Marka
Ford
arkadaşlar tek başıma amatör olarak mobil oyun yapıyorum ve en büyük tutkum olan otomobillerle ilgili olan projeme sonunda başladım :) yaptığım tasarımları bu başlık altında paylaşmayı düşünüyorum. her türlü yorum ve eleştirilerinizi bekliyorum. araç tasarımlarına alfabetik sırayla başladım ve yaptığım ilk otomobil alfa romeo 147 mk2.

5.png1.png
2.png
3.png
4.png

ahmet.kocak

Profesör
18 Mar 2017
280
268
1,445
38
ankara
Marka
Kia
Hocam elinize sağlık. Ben ilk bakınca Alfa Romeo’ya benzettim. Telifle ilgili bir sorun yaşayabilir misiniz bunu araştırmakta fayda görüyorum.

racer

Sedat
Profesör
27 Eyl 2021
222
349
1,085
29
ankara
Marka
Ford
Hocam elinize sağlık. Ben ilk bakınca Alfa Romeo’ya benzettim. Telifle ilgili bir sorun yaşayabilir misiniz bunu araştırmakta fayda görüyorum.
teşekkür ederim hocam :) markanın amblemini ve modelin adını oyun içinde kullanmadığınız sürece telif sorunu yaşamıyorsunuz. zaten çoğu oyun üreticisi de tasarımlarını bu şekilde yapıyor

Son düzenleme:

racer

Sedat
Profesör
27 Eyl 2021
222
349
1,085
29
ankara
Marka
Ford
Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Gta listemde var. İstediğiniz bir araç varsa modellemeye çalışacağım

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,062
6,940
5,020
github.com
Marka
BMW
Selam, eline sağlık tasarımlar oldukça başarılı gözüküyor özellikle tarih sıralamasında gidildikçe bu yoldaki gelişimin çok belli. Modelleme yaparken blender mi kullanıyorsun? Sadece 3d artist tarafında misin yoksa bu tasarımların yanında oyun vs yapıyor musun

racer

Sedat
Profesör
27 Eyl 2021
222
349
1,085
29
ankara
Marka
Ford
Selam, eline sağlık tasarımlar oldukça başarılı gözüküyor özellikle tarih sıralamasında gidildikçe bu yoldaki gelişimin çok belli. Modelleme yaparken blender mi kullanıyorsun? Sadece 3d artist tarafında misin yoksa bu tasarımların yanında oyun vs yapıyor musun
yorumunuz için teşekkür ederim hocam. oyuna başlarken benimle birlikte çalışacağına söz veren tüm arkadaşlarımın satışına gelmem sebebiyle projenin yazılımcısı da, game artisti de, dijital pazarlamacısı da tek başıma benim :D tasarımları bitirdikten sonra yazılım kısmına geçeceğim...

modelleri blender da, oyunu da unity kullanarak yapıyorum. mobil cihaz sınırları içerisinde açık dünya sürüş oyunu yapma planım var. ayrıca ferrari gibi süper sporların yanında insanların günlük kullandığı araçlara da büyük ağırlık vereceğim. Allah yolumuzu açık etsin :)

mete25

Panpa
4 Mar 2019
515
1,278
2,520
Ankara
Marka
BMW
Tabiki herkes kendi kullandığı aracı da görmek isteyecektir :) Bence her markanın belli başlı efsaneleşmiş modellerini ele alarak hızlıca diğer etaplara geçmelisiniz. Hala A harfindeyiz ve şimdiye kadar yapılan modellerle bir oyun çıkar bile sanki :)

racer

Sedat
Profesör
27 Eyl 2021
222
349
1,085
29
ankara
Marka
Ford
Tabiki herkes kendi kullandığı aracı da görmek isteyecektir :) Bence her markanın belli başlı efsaneleşmiş modellerini ele alarak hızlıca diğer etaplara geçmelisiniz. Hala A harfindeyiz ve şimdiye kadar yapılan modellerle bir oyun çıkar bile sanki :)
hocam bu sayfayı uzun zamandır güncellemedim. :) şu anda tesadüf şekilde sizin profil resminizde olan xsara yı yapıyorum :D

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,062
6,940
5,020
github.com
Marka
BMW
yorumunuz için teşekkür ederim hocam. oyuna başlarken benimle birlikte çalışacağına söz veren tüm arkadaşlarımın satışına gelmem sebebiyle projenin yazılımcısı da, game artisti de, dijital pazarlamacısı da tek başıma benim :D tasarımları bitirdikten sonra yazılım kısmına geçeceğim...

modelleri blender da, oyunu da unity kullanarak yapıyorum. mobil cihaz sınırları içerisinde açık dünya sürüş oyunu yapma planım var. ayrıca ferrari gibi süper sporların yanında insanların günlük kullandığı araçlara da büyük ağırlık vereceğim. Allah yolumuzu açık etsin :)
Unity baya keyiflidir. Pandeminin ilk zamanları hepimiz eve kapanmışken arkadaşlarla hem şu hypercasual oyun akımından varsa nasibimiz alalım hem de bir şeyler öğrenelim diye bir oyun yapmıştık. Linkini aşağıya bırakıyorum. Yaparken baya keyif almıştık hem de güzel şeyler öğrenmiştik. Şu an mobil uygulama tarafında işler yapıyorum ama Side project olarak bi unity projesi de aklımdan geçmiyor değil :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım