KAPALI Mondeo 1.6TDCi 115Ps yazılım hakkında görüşleriniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kazim4444

Kazım AYDIN
Profesör
3 Şub 2017
200
246
1,235
23
Marka
Audi
Herkese merhabalar,
Yazılımın zararlı olduğunu biliyoruz fakat 1.6tdci 115ps güncel kasa mondeo alacağız daha önce bu kasanın bi önceki modeli vardı motor konusunda biraz sıkıntılıydık çünkü haliyle o kasaya 115 ps biraz az kalıyor.
Sizlere sorum yazılım atsak ne denli bir verim alınır çok çok mu zararlıdır pek teknik bilgim olmadığından sizlerin değerli yorumlarınıza ihtiyacım var. Yaptırırsak da istanbul içi nerede yapılmalıdır teşekkürler.

kazim4444

Kazım AYDIN
Profesör
3 Şub 2017
200
246
1,235
23
Marka
Audi
Aracı aldık ama yazılım yaptırmadık yaptırmayı da düşünmedik forumdan onay çıkmayınca 2-3 aydıe bu şekilde kullanılıyor alışıldı daha da yaptırmayız gibi yeterli mi yeterli ama güç istediğin zaman kasaya az kalıyor hakkı 2.0 ama işte... :)

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
O kasanın hakkı 2.0 gerçekten...
Hani 1.6 ile evet günü kurtarır, az yakar.. anormal vergi de ödenmez, ancak şöyle bir durum var ki can sıkar...
Aracın şasisi, yürüyeni iyi... izolasyonu, rafineliği yüksek.. otobana çıktınız mı diyelim... zaten diğer arabalara burun çıkarmayı geç, o iyi araç, o konfor ile gitmeyecek ve insan üzülecek... aslında genelleme yapmak doğru olmayabilir ama ben üzülüyorum böyle durumlar da ki aynı şeyi belki daha düşük şiddetiyle Golf te yaşıyorum.. resmen arabanın gideceği var, yolda çok güvenle, stabil ve akıcı gitmesine, izolasyonu ile Size hızı pek hissettirmemesine rağmen motordan dolayı tıkanması.. olur olmadık arabalar gibi gitmesi beni üzüyor... Mondeo da bu üzüntüm daha da artar diye düşünmüyor değilim .... D segmentinde 1.6 dizel sanırım Talisman dışında üzüntü yaşatır... Passatta aslında uzun yolda fena değil ama o da 120hp den fazlasını hak ediyor

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
O kasanın hakkı 2.0 gerçekten...
Hani 1.6 ile evet günü kurtarır, az yakar.. anormal vergi de ödenmez, ancak şöyle bir durum var ki can sıkar...
Aracın şasisi, yürüyeni iyi... izolasyonu, rafineliği yüksek.. otobana çıktınız mı diyelim... zaten diğer arabalara burun çıkarmayı geç, o iyi araç, o konfor ile gitmeyecek ve insan üzülecek... aslında genelleme yapmak doğru olmayabilir ama ben üzülüyorum böyle durumlar da ki aynı şeyi belki daha düşük şiddetiyle Golf te yaşıyorum.. resmen arabanın gideceği var, yolda çok güvenle, stabil ve akıcı gitmesine, izolasyonu ile Size hızı pek hissettirmemesine rağmen motordan dolayı tıkanması.. olur olmadık arabalar gibi gitmesi beni üzüyor... Mondeo da bu üzüntüm daha da artar diye düşünmüyor değilim .... D segmentinde 1.6 dizel sanırım Talisman dışında üzüntü yaşatır... Passatta aslında uzun yolda fena değil ama o da 120hp den fazlasını hak ediyor
Hocam yazılım yapılsa veya 2.0 la karşılaşırsak bile sonuçta ikisi de 190 la gidiyor. Biri 10 saniyede gidiyor biri 20 saniyede örneğin. Sonuçta belli limitlere çıkabiliyor. 1.6 tdci mondeo gayet mantıklı bi araç benim gözümde. Tamam hakkı iki sıfır ama ödenecek vergi karşılamıyor 1.6 ya göre avantajı bence.

arjin

Profesör
12 Eyl 2016
260
202
1,145
İstanbul
Marka
Ford
Hocam yazılım yapılsa veya 2.0 la karşılaşırsak bile sonuçta ikisi de 190 la gidiyor. Biri 10 saniyede gidiyor biri 20 saniyede örneğin. Sonuçta belli limitlere çıkabiliyor. 1.6 tdci mondeo gayet mantıklı bi araç benim gözümde. Tamam hakkı iki sıfır ama ödenecek vergi karşılamıyor 1.6 ya göre avantajı bence.
Keşke 1.6 tdci de otomatik olsaydı tadından yenmezdi gerçekten

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,182
45,746
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
115'lik dizel motorun Mondeo'da üzeceği şey hızlanmanın çabuk gerçekleşmiyor oluşudur. Yani bu araçla otobana çıkıp sol şeritten 160-170 sabit hızla kapatıp gidebilirsiniz bunda hiç bir problem yok. Kimseyle atışamazsınız, çabuk hızlanamazsınız hepsi bu. Bu ikisini göz ardı edebilecek olana, ' ben yolu müsait bulduğumda yüksek hızda kapatıp gidebileyim yeter ' diyecek olana herhangi biri eksiklik hissettirmez. Tabii 180'lik 2.0 dizel olsa tadından yenmez o ayrı.

123456mtn

Panpa
8 Eyl 2016
1,211
2,491
3,770
Sivas
Marka
Caterham
Değilinmeyen bir istisna var o da şu; F30 da ve F20’ de olan 136’lık ve 170’lık farkı gibi bazı modellerde motor çeşitliliği için kısılabiliyor. Bu gibi durumlarda yazılım rahatça yapılabilir. Bir üye de değinmiş buna bazı markalar bu yazılım işlerini onaylıyor halihazırda.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
115'lik dizel motorun Mondeo'da üzeceği şey hızlanmanın çabuk gerçekleşmiyor oluşudur. Yani bu araçla otobana çıkıp sol şeritten 160-170 sabit hızla kapatıp gidebilirsiniz bunda hiç bir problem yok. Kimseyle atışamazsınız, çabuk hızlanamazsınız hepsi bu. Bu ikisini göz ardı edebilecek olana, ' ben yolu müsait bulduğumda yüksek hızda kapatıp gidebileyim yeter ' diyecek olana herhangi biri eksiklik hissettirmez. Tabii 180'lik 2.0 dizel olsa tadından yenmez o ayrı.

Üstat haklısında,

Hadi birileriyle atışmayı da geçtim... ama hiç keyif vermez gibi de geliyor, zaten sıkıntı biraz orada başlıyor ... yoksa adamın teki gider hyundai Accent CRDI alıp, üzerine bir de chip yapar... sonra ayıkla pirincin taşını ... 2.0 ile bile çıkamayabilirisn o işin içinden :)

Aslında benim yoğun 3ncü köprü kullanımıma uyuyor Mondeo 1.6 bile olsa...
bir çılgınlık yapabilirim belki :)

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Keşke 1.6 tdci de otomatik olsaydı tadından yenmezdi gerçekten

O iş biraz hangi otomatik olduğuna da bağlı.. daha beter de olabilir.. bakınız S60 D2 ..
Araba zaten ağır, şanzımanda ağır olursa daha da çekilmez.. düz vitesle yine biraz idare edilir gibime geliyor..
Yinede 1.6tdci a otomatik konacaksa ya çok iyi bir tam otomatik (en az 308 de ki kalibrede olacak) ya da düzgün bir çift kavrama olur...
Yoksa vallahi daha da çekilmez, Clio lardan selektör yenir :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,182
45,746
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Üstat haklısında,

Hadi birileriyle atışmayı da geçtim... ama hiç keyif vermez gibi de geliyor, zaten sıkıntı biraz orada başlıyor ... yoksa adamın teki gider hyundai Accent CRDI alıp, üzerine bir de chip yapar... sonra ayıkla pirincin taşını ... 2.0 ile bile çıkamayabilirisn o işin içinden :)

Tabii.. Salt motor performansına baktığımızda, hızlanma zamanına baktığımızda memnun etmeyeceği aşikar. Sabırlı biri olmak gerekir. Aslen iki türlü yavaş otomobil vardır; birincisi, hacim ve güç az geldiği için gaza bassan da belli hızlara, belli şartlarda ulaşamayan, kendini çok zorlayan ve düşük olmak kaydıyla sabit bir hızda öylece kalan. İkincisi ise yine motorun gücü azdır ama beklediğin hıza çoğu yol şartında erişir. Sadece biraz sabretmek gerekir. 1.6 dizel mondeo bu ikinci kategoriye giriyor işte. O sebeple gidişi zevk vermez ama sabredersen işini görür, yolda bırakmaz dedim :)

kazim4444

Kazım AYDIN
Profesör
3 Şub 2017
200
246
1,235
23
Marka
Audi
Biz manuel sevdiğimiz için otomatik olup olmaması çok da aman aman bi kriter değildi önemli olan konfordu gidişi de çok önemli değildi kaldı ki zaten öyle çok da kötü bi gidişi yok sadece Cenk beyin belirttiği gibi yavaş hızlanıyor ama istenilen yüksek süratlere çıkılabiliyor 220 gördük ama zorlayarak biraz. Demem o ki bu arabayı alacak adam konfor için alır onu bunu tokatliyim düşüncesine girilecekse düşük segment yüksek motor araçlar alınabilir ama bu aracın zevki bence bambaşka:) yani ben “ulan cliodan selektör yiyoruz” kafasında biri olmadığım için en iyi seçimdi bu araç. Beklentiye bağlı biraz.
Tabii yakıtı da ayrı bir memnun edici uzun yol 4.1 rahat rahat görülür şehir içi köprü trafiği dahil 6.3 max gördüğümüz değer

Son düzenleme:

1593575

Profesör
8 Eyl 2016
71
96
1,010
Ankara
0AFF97CE-FECE-435E-96DA-97D47AF8189C.jpeg Mondeo nun hızlanması bdediğiniz gibi biraz yavaş.Yüksek süratlere kolay çıkmıyor.Ama 200 le viraja girdiğimi bilirim çok oturaklı :) 160 180 sabitliyorum yeterli.Resimdeki yakıt anlık

Son düzenleme:

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Üstat haklısında,

@Iskender™ bunlar hep senin yüzünden oluyor. Accentin adını çıkardın. :D :D

Hocam o kasa çok büyük hani yazılımla falan keyif alınacak boyutlarda araçlar değil bunlar. Kasa büyüdükçe iş beygirden çok hacime kalıyor bana göre. Sizi tatmin etmeyecek 10 20 beygir için aracı mıncıklatmaya gerek yok diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

arjin

Profesör
12 Eyl 2016
260
202
1,145
İstanbul
Marka
Ford
Üstat haklısında,

1.3 CDTI 0-100:13,7 ye alıştıktan sonra mondeo uçuyor gelmişti bana:D

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
@Iskender™ bunlar hep senin yüzünden oluyor. Accentin adını çıkardın. :D :D

Hocam o kasa çok büyük hani yazılımla falan keyif alınacak boyutlarda araçlar değil bunlar. Kasa büyüdükçe iş beygirden çok hacime kalıyor bana göre. Sizi tatmin etmeyecek 10 20 beygir için aracı mıncıklatmaya gerek yok diye düşünüyorum.

Yok evet, yani olmayacak bu araç bana .. kağıt kalem alıp beklentilerimi yazsam (Golf üzerine) bu araç bana uygun gelmeyecek... evet daha konforlu bir araç ancak benim için Golf te yeteri kadar konforlu ve gayette oturaklı gidiyor otobanda.. C sınıfı 1.6 dizellerde "üfff benim arabamın içinden geçti gitti" diyebileceğim bir araçta yok .. aşşa yukarı hepsi aynı gidiyor... sadece sedanlar çok yüksek hızlarda bir tık daha iyi gidiyorlar o kadar... D sınıfı 1.6 dizeller için de Talisman dışında C sınıflarından daha hızlı bir dizel yok..,

Yani durum kötü, karanlık .. ufukta olsa olsa usturuplu kullandığımda çok yakmayacak tsi lar var.. Golf tende bıktığım için onu TFsi olanlarla revize etmek en iyi çözüm gibi olacak ...

kazim4444

Kazım AYDIN
Profesör
3 Şub 2017
200
246
1,235
23
Marka
Audi
Doğrudur benim yakıt 12 lt nin altına inmiyordu ayarını değiştirmiş arkadaş herhalde.Sonra servisde düzeltiler.Hızı gösteren ortadaki ekranda navigasyonda gösteriyor.Herkes bilmez :)
O navi olayı gerçektne çok iyi kendimiz de yapabiliyoruz sanırım yazılımlarla fakat biraz hem uğraştırıcı hem de para isteyen bi iş acaba her servis açar mı o özelliği bir de sizden ne kadar ücret talep edildi

1593575

Profesör
8 Eyl 2016
71
96
1,010
Ankara
O navi olayı gerçektne çok iyi kendimiz de yapabiliyoruz sanırım yazılımlarla fakat biraz hem uğraştırıcı hem de para isteyen bi iş acaba her servis açar mı o özelliği bir de sizden ne kadar ücret talep edildi
Var zaten özellik.Kendi özelliği.konsoldaki ekrandan Haritada bir yeri ayarlayın.Sonra göstergedeki pusula gidiyor zaten harita çıkıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım