KAPALI Motor sıcaklığı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Beyler 2 gündür eski focusumda hararet düsmesi sorunu yaşıyorum ilk çalıştırmada bir sıkıntı yok fakat araç ısındıktan sonra rolantide beklerken veya devir düşükken hararet göstergesi düşmeye başlıyor araç motoru tekliyor ve motor suyu eksiliyor.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Devri daim ve termostata baktirmanizi oneririm. Eger kalorifer kullaniyorsaniz cok fazla dusurmesi normal. Bu konularda net bilgim yok ama antifreeze seviyenize baktirmanizi oneririm. Baska cozum gelmiyor aklima

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Fikitleriniz için teşekkürler termostat problemi ise motorun conta yakması gibi bir sorunla karşılaşırmıyım malum bezim yeni focusa kasko sigorta yaptırdım güzel öptüler param kalmadı yıl başından sonra ustaya götürebilirim anca

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Kaan reis eğer termostat açık kaldıysa yüksek hızda, rampa aşağı viteste gaz vermeden inerken(kompresyondayken) hararet düşer. Araba geç ısınır. Su eksiltiyorsa radyatörde, su hortumlarında delik olabilir, devirdaim eskiyse su kaçırabilir. Devirdaim bozuksa su eksiltir, motor conta yakar patates olur Allah korusun. Bence yaptırma imkanınız yoksa bile bir bakın baktırın su eksiltiyorsa. Trigerin orda-kayışların olduğu tarafta su kaçağı var mı diye. Eğer bu bölgede kaçak varsa aracınızı bir süreliğine yaptırana kadar kullanmayın

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Kaan reis eğer termostat açık kaldıysa yüksek hızda, rampa aşağı viteste gaz vermeden inerken(kompresyondayken) hararet düşer. Araba geç ısınır. Su eksiltiyorsa radyatörde, su hortumlarında delik olabilir, devirdaim eskiyse su kaçırabilir. Devirdaim bozuksa su eksiltir, motor conta yakar patates olur Allah korusun. Bence yaptırma imkanınız yoksa bile bir bakın baktırın su eksiltiyorsa. Trigerin orda-kayışların olduğu tarafta su kaçağı var mı diye. Eğer bu bölgede kaçak varsa aracınızı bir süreliğine yaptırana kadar kullanmayın
Araç su eksiltiyor ben tamamlıyorum vitesi boşa atıp salınca hararet düşüyor ışıklarda duruyorum gene düşüyor hadi termostatdı anladımda bir sorunu daha var çözemedim bazen 2bin devre aracı sabitliyorum 10 15 saniye sonra kendi kendine biraz gaz veriyor sonra geri bırakıyor.bana sanayi yolu gözüktü yine.

CanSoylu

Profesör
8 Eyl 2016
258
353
1,445
45
İstanbul
Muhtemelen termostatın erken açıyor ya da açık kaldı. Lakin su eksiltmesi kalorifer hortumlarında problem varsa da olabilir. Bunun kötü tarafı akıttığı suyu ön sağ yolcu kısmının torpido altına akıtmasıdır bir bak istersen nemlenme vs var mı? LPG var ise LPG beyninden de kaçırabilir.
En kötüsü olmasını istemeyiz ama aracın yağını bir kontrol et yağa su karışmamış olsun.
Muhtemelen basit bir arızdadır geciktirme biran önce git

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım