GOLF 7 Motor Yağı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gokhanatesoglu

Profesör
27 Eyl 2016
182
161
1,085
Mrhaba arkadaslar
Bugune kadar golf 7 aracimda castrol edge 5 30w yag kullaniyordum bu aralar bakima girecegim yagi degistirip motul 8100 xclean + 5 30w kullanmayi dusunuyorum iki yag da aracim icin uygun olan yag bu motulu daha once kullanan oldumu onerirmisiniz? Bir de bu yagin degisim araligin 30 bin km die yaziyor 30 bin kullanilmasini onerirmisiniz?

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Yanlış hatırlamıyorsam bakım aralığınız 15bin km olmalı. Bu km bile bence Türkiye şartları için yüksekken 30bin km gerçekten yazık olur motora. Zaten turboyla sıkıştırılan bir motor olduğu için kötü ya da uzun süre kullanılmış yağ hem motorun içine hem de turboya ciddi zararlar verebilir.

gokhanatesoglu

Profesör
27 Eyl 2016
182
161
1,085
Peki arkadaslar daha once bu yagi kendi veya cevresinde kullanan oldumu normalda motul forumlarda epey ovuyorlar degistirsem castroldan buna gecsem iyi mi olur?

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Sanıyorum aracınız garantili ve yetkili serviste işlemi yapacaksınız.hic maceraya girmeyin derim yarın öbür gün aracın motorunda bişey olsa sizin getirdiginiz yağa suçu atarlar çıkarlar işin içinden.motul,eneos,gulf yoksa güzel yağlar tabiki ona şüphe yok :)

gokhanatesoglu

Profesör
27 Eyl 2016
182
161
1,085
1.2 tsi aracim sehir disi agirlikli sakin suruyorum zaten motulu kullanan cikmayinca castrol aldim yine aracin garantisi bitti servisi aradim 695 tl cik bakim ucreti cektiler bnde internetten parcalari aldim disaridan taktiracagim. Benim merak ettigim motulun bu yagina sitesinde neden o zaman 30 bin bakimi gozukuyor motulun diger yaglarina 15 bin bakim derken bu plus olan yagin bakim araligi 30 bin yaziyor

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
1.2 tsi aracim sehir disi agirlikli sakin suruyorum zaten motulu kullanan cikmayinca castrol aldim yine aracin garantisi bitti servisi aradim 695 tl cik bakim ucreti cektiler bnde internetten parcalari aldim disaridan taktiracagim. Benim merak ettigim motulun bu yagina sitesinde neden o zaman 30 bin bakimi gozukuyor motulun diger yaglarina 15 bin bakim derken bu plus olan yagin bakim araligi 30 bin yaziyor
motula sormak lazım hocam bu soruyu bende sizin kadar merak ettim
fakat ülkemizde değil 15 bin 10 bin olmadan yağ değişimi yapılmalıdır ki aracınız turbo motor,

gokhanatesoglu

Profesör
27 Eyl 2016
182
161
1,085
fakat ülkemizde değil 15 bin 10 bin olmadan yağ değişimi yapılmalıdır ki aracınız turbo motor,
Aynen hocam benim de merak ettigim olay bu golfun yabanci forumlarinda ayni aracin 20 bin ve 30 bin bakimlarina rastgeldim bundan merak ettim daha kaliteli bir yag ve filtre ile bu mumkunmu die zaten bu yagi bile sert kullanmama ragmen eksilme oluyor yagda 15 bin de iki cizginin arasina injyor yag bu eksilme motulda daha az olurmu ve de motulu 15 bin km kullansam daha iyi koruma saglarmi motorda die merak ettim motulun diger yaglarinda iyi yorumlar var ama bu yagla ilgili pek yorum bulamadim hb bir kac yorum buldum sadece

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Sinan knkam ben eski corollamda 10bin kmde değişirdim ama astrayı 15binde değişeyim diyordum 15bin geç mi olur sence 10binde mi değiştireyim

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Aynen hocam benim de merak ettigim olay bu golfun yabanci forumlarinda ayni aracin 20 bin ve 30 bin bakimlarina rastgeldim bundan merak ettim daha kaliteli bir yag ve filtre ile bu mumkunmu die zaten bu yagi bile sert kullanmama ragmen eksilme oluyor yagda 15 bin de iki cizginin arasina injyor yag bu eksilme motulda daha az olurmu ve de motulu 15 bin km kullansam daha iyi koruma saglarmi motorda die merak ettim motulun diger yaglarinda iyi yorumlar var ama bu yagla ilgili pek yorum bulamadim hb bir kac yorum buldum sadece
Hocam özellike avrupa ülkelerinde bizim memleketteki gibi asfaltta toz toprak birikmediği, şehirlerin havası daha temiz olduğu, benzini mazotu daha kaliteli olduğu için bakım aralıkları 5bin km daha fazla olabiliyor. Ama bizde bunlar tam tersi şekile kötü vaziyette olduğu için zamanında ya da erken bakım yapmak zaruri hal alıyor. Tabi sadece yağ değil filtreler de buna dahil. Tekrar belirteyim turbolu motorlar zaten kendi kendini yeterince sıkıştırdığı için yük altında, bir de bakımsızlık çok yorar.

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
turbo motorlar yağ yakıyor maalesef hocam
motul genellikle yüksek performanslı motorlarda kullanılıyor çünkü ısınmaya karşı direnci yüksek yani yağ harareti kolay kolay yapmaz buda motorun sağlığı için iyi bir şey, yağ olarak ta yağların cadillacı gibidir :) 20-30 lira fark verip motul kullanın derim yağ filtresi de orijinal ürün alırsanız 15 binde bir bakım aracınız için ideal olacaktır ama sürekli şehiriçi kullanıyorsanız 10 bin km en iyisidir.

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Sinan knkam ben eski corollamda 10bin kmde değişirdim ama astrayı 15binde değişeyim diyordum 15bin geç mi olur sence 10binde mi değiştireyim
panpa motorun zincirli ve turbo dizel sende motorcusun, dizel motorlar yağı nasıl kirletiyor benden iyi biliyorsun 10 bin km dizel motor için ideal zaten 3.2 - 3.3 litre yağ alıyor senin motor :D

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
panpa motorun zincirli ve turbo dizel sende motorcusun, dizel motorlar yağı nasıl kirletiyor benden iyi biliyorsun 10 bin km dizel motor için ideal zaten 3.2 - 3.3 litre yağ alıyor senin motor :D
Aynen kanka haklısın da ben periyodik bakımı 15bin diye onu bozmayayım diye dedim :D neyse 10binde alırım artık 1 mermi 2 lira bi 5-30 100 lira :D

TuncYcl

Profesör
8 Eyl 2016
731
1,070
2,320
28
İstanbul
Marka
BMW

yani şöyle ki bmw de otomatik vites araçlarında ömürboyu yağ diyor ama, 80bin civarı o yağ değişmezse o arabaya ayıp olur hani.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım