Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

memati61

Asfalt Kurutucu
22 Tem 2019
26
3
595
26
Herkese merhaba,

2004 1.6 lpg li Bora gördüm 250 binde motor yapılmış 2000km de sahibi sürmüş araç otomatik olduğundan motordan çok şanzimandan korkuyorum siz olsaniz bu araci 35 bin liraya alirmiydiniz? 160-180 bindeki boralar 40-45 arası mantıklı bakınca yeni motor iyi gibi geldi ama yinede içimde teretdüt var,Motor yapılmış araç alan oldumu acaba?

Ya da bunun yerine 45 liraya sadece sol arka kapisi degişmiş 2006 c4 130 binde bir araçmi alsam?( citroen c4 ün arkasini pek sevemedim ondan yanaşamıyorum :) )

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,655
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Sandık motor takılmadığı sürece motoru yapılmış, rektifiye yapılmış v.b cümlelere inanarak tanımadığım birisinden araba almam. 2-3 parça değiştirip motor yapıldı diye yazıyorlar. Hadi gerçekten rektifiye yaptılar diyelim kime yaptırıldı, nasıl yaptırıldı, kullanılan parçalar ne kadar kaliteli ? Bunların hiç birinin cevabı yok. Şahsen ben güvenip almam.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,081
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Ne yapılmış nasıl yapılmış? Binmek için mi yapılmış satmak için mi yapılmış?

Valla eldeki parayı emin olmadığınız şeye bağlamayın derim

LvntDmr67

Levo
Panpa
Beta Programı
27 Eki 2016
1,693
5,498
4,070
38
Ankara
Marka
Peugeot
Yaptırıp, onca para harcayıp 2000 km sonra satıyorsa (acil para ihtiyacı vs yoksa) yürüyecek kadar toplanmıştır o motor, riske girilmez. bulaşmayın derim

mazda323hb

Profesör
27 Eki 2018
219
300
1,335
Denizli
Marka
Peugeot
Yaptırıp, onca para harcayıp 2000 km sonra satıyorsa (acil para ihtiyacı vs yoksa) yürüyecek kadar toplanmıştır o motor, riske girilmez. bulaşmayın derim
Katılıyorum, ilanlaedaki motor yaptıranlar nedene hep 5 bin 3 bin km önce yapılmış oluyor.
Ama motor yaptırıp üstüne 20 bin 30 bin binmisse ve fatura vs duruyorsa alınır, yeni yapılmış motordan uzak durun.

mazda323hb

Profesör
27 Eki 2018
219
300
1,335
Denizli
Marka
Peugeot
Bu arada ailemizde iki tane C4 var,o para çok C4 için.

3 ay önce sadece bagaj kapağı değişik 120 binde benzinli dolu paket C4 u 32 ye aldık.
Dizelse dediğiniz araç 40 tan fazla vermeyin.

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Yapılan motor nerde yapılmış? Yaptırdığı yere sizi götürecek, yapan usta garanti verecek mi? Yapılan işlemler neler? Neden yapıldı, noldu?
Bu tarz sorularla sıkıştırın derim. Bu sorular karşısında, karşınızda muhattap bulabilecekseniz, iyi bir kontrolle alınır neden alınmasın.

Ancak buji ve bobin değişip motor yaptırdım diyeni gördüm.

mazda323hb

Profesör
27 Eki 2018
219
300
1,335
Denizli
Marka
Peugeot
Otomatikmi hocam bu 2. aracim otomatik almayi planliyorum en kotu ihtimal 2006 c4 1.6 lpg li otomatik alacağim gibi
Manuel hocam. Otomatik lerin piyasası daha yüksek tabi ama sadece otomatik diye de 10 bin fazla vermeyin.

Bence C4 u lpg li almayın, benzinli alıp kendiniz bildiğiniz yerden taktirin, iyi işçilik ister C4 kafanız rahat olsun.

Bu fiyatlara alınabilecek en donanımlı konforlu araçtır C4.

Baz versiyonunda bile hız sabitleyici standart gelir. Kronik olarak cam düğmeleri bozulur. Arka amortisör patlar bundan başka sıkıntı yasamazsiniz.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Nerde yapıldığı, nasıl yapıldığı ve nelerin değiştiği belliyse niye alınmasın?
Tam tersine bu kilometrede alınır.
Eğer yaptığı işten emin bir adamsa ve usta da temizse, tek tek fotoğraflarını çekerler sonuçta.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,490
1
4,753
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Yeni motor yapıldı tabiri bana hep korkutucu gelmiştir. Benim gibi ruh hastası biri değilse kimse o kadar masraf edip sıfırdan toplattığı motora sahip arabasını satmaz. Motor yaptırdım deyip daha rodajı bitmeden satışa koyuyorsa genelde üstün kötü dehleyene kadar yapılmış ya da farklı bir dümen yapmıştır. Belki ben art niyetliyim ama rastladığım yaşadığım örneklerde hiç aksini görmedim.

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,621
1
5,104
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
Motor yapılıyor, sonra gene verim alamıyorlar. 4-5 bin km içinde satılığa koyuyorlar aracı. Bariz ve ani bir para ihtiyacım olmazsa, motor yaptırdığım aracı min 1-2 sene kullanırım (ki öyle yapmıştık zamanında)

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Motor yapılıyor, sonra gene verim alamıyorlar. 4-5 bin km içinde satılığa koyuyorlar aracı. Bariz ve ani bir para ihtiyacım olmazsa, motor yaptırdığım aracı min 1-2 sene kullanırım (ki öyle yapmıştık zamanında)

ya da benim gibi ben binemedim sen bin diyorlardır :D Alfayı yaptırdım sattım, astraya motor yaptırdım 2 defa satıyordum az daha :D

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Çoğu kişi yeni motor yaptırdığım arabayı satmam demiş de sahibi arabadan soğumuş da olabilir. Yani bence adamı görüp duruma iyi bakmak lazım.
Motor yapılması demek iyi ellerde yapılmışsa çok iyi bir şey ama işte nasıl ellerde, neden yapıldı bu önemli. Atıyorum araba kol çıkarmışsa ve bloğu çatlamışsa o arabada rektefiye yetmez, bloğun da değişmesi gerekir yani sadece pistonla, yatakla falan kurtulunmaz gibi.
Nedeni de araştırmak lazım yani.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Çoğu kişi yeni motor yaptırdığım arabayı satmam demiş de sahibi arabadan soğumuş da olabilir. Yani bence adamı görüp duruma iyi bakmak lazım.
Motor yapılması demek iyi ellerde yapılmışsa çok iyi bir şey ama işte nasıl ellerde, neden yapıldı bu önemli. Atıyorum araba kol çıkarmışsa ve bloğu çatlamışsa o arabada rektefiye yetmez, bloğun da değişmesi gerekir yani sadece pistonla, yatakla falan kurtulunmaz gibi.
Nedeni de araştırmak lazım yani.

satılır satılır. Benim astraya müşteri çıktı bir ay kadar önce. aldığım fiyatın 20 bin üstünü söyledim satmak istemediğim için anca o fiyata falan satarım dedim. Adam bakayım arabaya demiş, ciddi mi lan dedim salı günü bakmaya gelcek dediler. ertesi gün kredisi çıkmamış adamın vazgeçtiler :D

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
satılır satılır. Benim astraya müşteri çıktı bir ay kadar önce. aldığım fiyatın 20 bin üstünü söyledim satmak istemediğim için anca o fiyata falan satarım dedim. Adam bakayım arabaya demiş, ciddi mi lan dedim salı günü bakmaya gelcek dediler. ertesi gün kredisi çıkmamış adamın vazgeçtiler :D
Satılsa ciddi kar, satılmasa da taş attım da kolum mu yoruldu mantığı :D iyiymiş valla :D :D

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,081
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Fatura olmasa da değişilen parçaların listesi olur en azından. O liste paylaşılsa ve yapan ustanın yanına gidilse sonuç ortaya çıkar zaten
Kendim yazarım yarım yamalak yapan ustayla da anlaşırım, yarın bigün bişey olursa banane der çıkar usta da işin içinden. Nerden baksan sakıncalı iş :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım