KAPALI Motora Yağ Döküldü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ömer.

Profesör
23 Ağu 2020
57
32
1,020
Malatya
Marka
Fiat
Herkese merhabalar,
Linea aracımızın yağını değişirken kullandığımız huni yerinden çıktı ve motor kısmına bir miktar yağ döküldü. Yağ, aracın üstten bakıldığında sol alt köşesine denk geldi. Dökülen yerde far kapağı birleşim yeri ve bir tane soğutma suyu borusu vardı. Ayrıca birkaç damla yağ, kayışın üst kısmına denk gelmiş. Üstünden kabaca sildik ama sizce ne yapmak lazım? Parçalara bir zarar verir mi?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
bence ellemeyin, çok takıntı yapacaksanız hortumu söküp iyice yıkayın uzun vadede toz birikir çatlar başka sorun olacağını sanmıyorum

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,285
1
9,436
4,970
kocaeli
Toz toplar , görüntü olarak rahatsız eder , kara kara görünür . Temizlenmesi iyi olacaktır .

Ayrıca fazla ısınıp yanmaya kadar götürür mü bilemem .

Benim aklıma ilk olarak "Balata Spreyi" geldi , yağı kiri güzel temizliyor . Uçucu olduğundan sorunda yaratmaz .

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,714
1
6,438
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Egzoza denk gelmediği sürece sıkıntı olmaz. ama Egzoza gelirse yangın riski bile var.

Temizlemek isterseniz, ağır yag çözücülerden tedarik edip, once yağ çözücüğü fısfıs ile sıkın, sonra da bolca su ile durulayın.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,693
2
9,626
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Balata spreyi alın 2 adet sıkın gitsin yağ gördüğünüz yere , bu kadar dert etmeye gerek yok :)

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,693
2
9,626
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Kayışlara dikkat etmek lazım rulmanlara balata spreyi çok değmesin yinede ne olur ne olmaz

Son düzenleme:

Ömer.

Profesör
23 Ağu 2020
57
32
1,020
Malatya
Marka
Fiat
bence ellemeyin, çok takıntı yapacaksanız hortumu söküp iyice yıkayın uzun vadede toz birikir çatlar başka sorun olacağını sanmıyorum
Soğutma suyunda yüksek basınç oluştuğu için hortumu sökmeye yanaşmadım şu an, teşekkürler. Eğer bu şekilde problem olmayacaksa ellemeyi düşünmüyorum :)

Toz toplar , görüntü olarak rahatsız eder , kara kara görünür . Temizlenmesi iyi olacaktır .

Ayrıca fazla ısınıp yanmaya kadar götürür mü bilemem .

Benim aklıma ilk olarak "Balata Spreyi" geldi , yağı kiri güzel temizliyor . Uçucu olduğundan sorunda yaratmaz .
Görüntü olarak problem yok, zaten motoru kirli :) Benim de aklıma yanma ihtimali geldi, Allah korusun. Isınacak parçalara çok yakın değil gibime geldi incelediğimde. Balata spreyi konusunda acaba plastiklere zarar verir mi diye düşündüm ama araştırma yapmadım. Elimde var balata spreyi, sizce bir sıkıntı oluşturur mu plastik kısımlara? Teşekkürler

Egzoza denk gelmediği sürece sıkıntı olmaz. ama Egzoza gelirse yangın riski bile var.

Temizlemek isterseniz, ağır yag çözücülerden tedarik edip, once yağ çözücüğü fısfıs ile sıkın, sonra da bolca su ile durulayın.
Egzoza geldiğini görmedim baktığım kadarıyla. Motora su tutmak konusunda kesin bir fikre ulaşamadım, internette tutun bir şey olmaz diyen de var, risk almayın diyen de. O yüzden su tutma işi şimdilik kalsın, teşekkür ederim 👍

Balata spreyi alın 2 adet sıkın gitsin yağ gördüğünüz yere , bu kadar dert etmeye gerek yok :)
Benim de aklıma geldi ama plastiklere zarar verir mi diye düşündüm, ne dersiniz? Teşekkürler

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım