Motorsiklet kış için öneriler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gokhanaydogdu06

Profesör
9 Eyl 2016
120
79
1,035
37
Ankara
Arkadaslar önümuz kış ve bende 150lik bir motor var bulundugum yerde kış sert gectigi icin bayagi kullanamayacagim yani motor yatacak..kimisi diyor aküyü sök kimisi yakiti tam bitir branda cek falan bu konuda görüşlerinizi alabilirmiyim....

SweentLy

Profesör
22 Eki 2016
73
79
1,010
Aküyü sökün veya belli aralıklara çalıştırın ve mümkünse lastiklerin yer ile temasını kesin benim bildiklerim bu kadar.

gokhanaydogdu06

Profesör
9 Eyl 2016
120
79
1,035
37
Ankara
Garajim yok ustu kapali ama yanlar acik bir yer var orda saklıyorum belki bir branda cekerim

Tapatalk kullanarak Allahın izniyle mesaj yolladı...

Karayel

Asfalt Kurutucu
15 Eki 2016
6
5
595
29
İstanbul
Bu konu hakkında uzun bir araştırma yaptım.Size kendi motoruma yaptıklarımı anlatayım.
  • Aküyü söktüm ve oda sıcaklığında ara ara şarja takıyorum.
  • Benzin deposunu full doldurdum.Depo boş olursa içi paslanır.(Metal ise)
  • Motoru Parkenin üstüne çıkardım.Betonda durması lastiğe pek iyi gelmiyormuş.
  • Hareketli parçalara WD-40 ile bakım yaptım.
  • Üstüne branda çektim.
Aslında motorun uzun süre hareketsiz kalması iyi değildir.Kısada olsa haftada bir çalıştırıp 1-2 sokak dolaşılmalı.
Eksik anlattığım ya da yapmadığım birşeyler olabilir.Kullanma klavuzlarında da uzun süre bekletme konusunda bilgiler var.Onlarıda incelemenizi tavsiye ederim.

gokhanaydogdu06

Profesör
9 Eyl 2016
120
79
1,035
37
Ankara
Bu konu hakkında uzun bir araştırma yaptım.Size kendi motoruma yaptıklarımı anlatayım.
  • Aküyü söktüm ve oda sıcaklığında ara ara şarja takıyorum.
  • Benzin deposunu full doldurdum.Depo boş olursa içi paslanır.(Metal ise)
  • Motoru Parkenin üstüne çıkardım.Betonda durması lastiğe pek iyi gelmiyormuş.
  • Hareketli parçalara WD-40 ile bakım yaptım.
  • Üstüne branda çektim.
Aslında motorun uzun süre hareketsiz kalması iyi değildir.Kısada olsa haftada bir çalıştırıp 1-2 sokak dolaşılmalı.
Eksik anlattığım ya da yapmadığım birşeyler olabilir.Kullanma klavuzlarında da uzun süre bekletme konusunda bilgiler var.Onlarıda incelemenizi tavsiye ederim.

Anladim tesekkur ediyorum tavsiyeniz icin benimde bir branda almam lazim artik malum kış geldi

Tapatalk kullanarak Allahın izniyle mesaj yolladı...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım