Muayeneden geçemedim

Needforsleep

Senkromeççi
23 Ağu 2019
6
3
70
Marka
Chevrolet
Merhaba; dün Tüvtürk'e gittim, iki ağır kusur ile geçemedi araç muayeneden.Sağ ön far sağlam olmasına rağmen, sadece far ayağı kırık diye ağır kusur sayıldı.

Far-Cam/reflektör: kırık Ağır Kusur

Ayrıca silindir şeklindeki lpg tankının altında yalıtım malzemesi olmadığı içinde ikinci bir ağır kusur verildi.

Yakıt-/gaz deposu: sürtüyor Ağır Kusur

Far işi kolay, sanayiden çıkma veya yan sanayi uygun far bulur serviste taktırırım ama İstanbul avrupa yakasında lpg tankını nerede yalıtım yaptırabilirim veya kendim yapabilirmiyim nasıl olur bir bilgim yok.Herhangi bir lpg servisi halleder mi bu işi? Birde ben gazı fullemiştim şimdi yerinden sökülecek tüp geri takılacak tüpü bitirmelimiyim ve işlem bittikden sonra lpg sızdırmazlık raporu almak gerekiyor mu ? Sözde sızdırmazlık raporu kalktı deniyordu fakat muayene kağıdında sızdırmazlık almam gerektiği yazıyor nereden alınıyor bu belge?

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,849
26,158
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Far ayağını plastik kaynak yaparlar, lpg için de herhangi bir lpg ci işinizi görecektir çünkü çok sık yaşanan bi olay bu alt yalıtım kaplaması tüm lpg ciler duruma hakim. Tüpün de üzerinde vanası var bildiğim kadarıyla bitirmenize gerek yok az bi kaldırıp altına sünger koyacaklar yoksa ayak yapacaklar zemine yaslanmaması için

Nebiogluakif

Takipçi
21 Ağu 2019
4
0
10
31
Marka
BMW
Sizler muyneye giren kişilersiniz benim arabada ekzoz çiftcıkıs var. Orta susturucu dan soldaki arka susturucu oradan 30luk boru ile sağa ikinci ekzoz cıkısı yapmıs aldığım kişi. LPG giriside ikinci ekzosun 5 cm üstünde. Sağdaki pasif olan ekzoztan &10 duman cıkıyor belki muyneden geçermi acaba. Ekzoz testinden emisyondan sıkıntı yapmadı ama tüv türk liftte baktında ne der

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,849
26,158
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Sizler muyneye giren kişilersiniz benim arabada ekzoz çiftcıkıs var. Orta susturucu dan soldaki arka susturucu oradan 30luk boru ile sağa ikinci ekzoz cıkısı yapmıs aldığım kişi. LPG giriside ikinci ekzosun 5 cm üstünde. Sağdaki pasif olan ekzoztan &10 duman cıkıyor belki muyneden geçermi acaba. Ekzoz testinden emisyondan sıkıntı yapmadı ama tüv türk liftte baktında ne der
Yüksek ihtimal kalırsınız. Belli bi mesafe sınırı var egzoz ve LPG hattı arasında. Bir de lpg dolum ağzı kaportaya sabitlenmek zorunda galiba eski tip altta kalan dolum yerlerine de yasaklandı dediler (emin değilim bu konuda)

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Aracın içindeki LPG’yi tamamen bitirmeniz gerekir.Sonuna kadar kullanın, sonrasında LPG ci yalıtımı yapsın sonra geri doldurup muayeneye gidin.Zaten muayene tekrar süresi 29 gün içerisinde yapılabiliyor diye biliyorum, o zamana tank iki kere biter. :D

Needforsleep

Senkromeççi
23 Ağu 2019
6
3
70
Marka
Chevrolet
Far ayağını plastik kaynak yaparlar, lpg için de herhangi bir lpg ci işinizi görecektir çünkü çok sık yaşanan bi olay bu alt yalıtım kaplaması tüm lpg ciler duruma hakim. Tüpün de üzerinde vanası var bildiğim kadarıyla bitirmenize gerek yok az bi kaldırıp altına sünger koyacaklar yoksa ayak yapacaklar zemine yaslanmaması için

Eyvallah sağolun cevaplarınız için, lpgciye gittim dedim böyle böyle tüp dolu mu diye sordu, evet dolu dedim.Çok mu dolu ? :) diye sordu.Valla dedim full depo, eğer tehlikeli işse hiç ellemeyelim gaz bitince gelirim.Yok birşey olmaz dedi, hemen kelepçeleri söküp lpg yi kaldırdılar yalıtım malzemesini altına koydular iş bitti.Bir ara ustalardan biri elinde sigara ile geldi bagajın içine doğru eğildi sinirlerimi zıplattı ama normal karşılıyorum artık böyle şeyleri sanayide.Neyse bir tek far işi kaldı çok şükür :)

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,849
26,158
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Eyvallah sağolun cevaplarınız için, lpgciye gittim dedim böyle böyle tüp dolu mu diye sordu, evet dolu dedim.Çok mu dolu ? :) diye sordu.Valla dedim full depo, eğer tehlikeli işse hiç ellemeyelim gaz bitince gelirim.Yok birşey olmaz dedi, hemen kelepçeleri söküp lpg yi kaldırdılar yalıtım malzemesini altına koydular iş bitti.Bir ara ustalardan biri elinde sigara ile geldi bagajın içine doğru eğildi sinirlerimi zıplattı ama normal karşılıyorum artık böyle şeyleri sanayide.Neyse bir tek far işi kaldı çok şükür :)
Gaz boşa gitmedi dimi

Needforsleep

Senkromeççi
23 Ağu 2019
6
3
70
Marka
Chevrolet
Gaz boşa gitti mi ?

Yok gazı tahliye etmedik, gaz duruyor.Sadece lpg tankının sabit durmasını sağlayan kelepçeleri söküp çıkardı, sonra arka koltukları yatırıp lpg tankına ulaşarak iki üç kişi birlikte tankı hafif yukarı kaldırdı.Usta o sırada yalıtım malzemesini tankın altına koydu, ardından lpg yerine bırakılıp kelepçeleri yeniden takıldı.Yapılan işlem bu kadar.

Needforsleep

Senkromeççi
23 Ağu 2019
6
3
70
Marka
Chevrolet

5 cm çok kısa bir mesafe büyük ihtimalle geçirmezler mesafe en az 15cm olması gerekiyor diye biliyorum.5 cm çok tehlikeli egzoz zaten sıcak havalarda nar gibi kızarır ihmale gelmez en iyisi komple tesisatı elden geçirmekte fayda var.

BavarianEngineer

Alperen Ç.
Panpa
30 Nis 2018
453
1,061
2,695
Ankara
Marka
BMW
Merhaba; dün Tüvtürk'e gittim, iki ağır kusur ile geçemedi araç muayeneden.Sağ ön far sağlam olmasına rağmen, sadece far ayağı kırık diye ağır kusur sayıldı.

Far-Cam/reflektör: kırık Ağır Kusur

Ayrıca silindir şeklindeki lpg tankının altında yalıtım malzemesi olmadığı içinde ikinci bir ağır kusur verildi.

Yakıt-/gaz deposu: sürtüyor Ağır Kusur

Far işi kolay, sanayiden çıkma veya yan sanayi uygun far bulur serviste taktırırım ama İstanbul avrupa yakasında lpg tankını nerede yalıtım yaptırabilirim veya kendim yapabilirmiyim nasıl olur bir bilgim yok.Herhangi bir lpg servisi halleder mi bu işi? Birde ben gazı fullemiştim şimdi yerinden sökülecek tüp geri takılacak tüpü bitirmelimiyim ve işlem bittikden sonra lpg sızdırmazlık raporu almak gerekiyor mu ? Sözde sızdırmazlık raporu kalktı deniyordu fakat muayene kağıdında sızdırmazlık almam gerektiği yazıyor nereden alınıyor bu belge?

Öncelikle hoş geldiniz. Tanışma bölümünde kendinizi ve ayrıca Garaj bölümünde aracınızı tanıtırsanız seviniriz.

Far işine zaten çözüm bulmuşsunuz. Sızdırmazlık raporu da kalktı muayene istasyonunda o anda yapılıyor. Herhangi bir LPG montajlayan firma işinizi anında çözecektir.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım