Mühendislik hocalarının otomobil tercihi

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,057
4,329
4,220
varsova
Marka
Porsche
Guzel konu :)
Bir hocamda v8 mercedes modelini bilmiyorum v8 biturbo yaziyordu kenarinda (makina muh. de prof.) , bir hocamda tesla (power eng hocasiydi araci okulda sarj ederdi :) elektrik uretimi uzerine ayrica bir sirketi de vardi), bir hocamda golf (calculus hocasi) vardi. Diger hocalarin aracini gormedim, muhabbeti olmadi. Golf sahibi olan hocam zamaninda almanyada okumus alman hayrani her 3-4 senede bir yeni kasa golf aldigini soylerdi, diger araclara hic bakmaz gider gene golf alir, aracindan o kadar memnundu. Hatta o hocanin gaziyla bende iki kere golf aldim biri ikinci el digeri sifir olmak uzere

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,911
2
24,204
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Fakülteye göre değişen durumlardan.Sağlık bilimleri yerleşkelerinde ise personel otoparkında Vag-Opel-Renault-Nissan hakim iken; hoca otoparkında Bmw-Mercedes-Jeep-RR hakim.
Mühendislik yerleşkelerinde ise Japon markaların hakimiyeti aşikar

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,131
1
3,131
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
kumaş pantolon altına spor ayakkabı giyen adamların kişisel tercihlerini zerre kadar ciddiye almam.

35 yaşında grafik tasarım lisans programı kazanıp bu kadar zevksiz adamların öğreteceği grafikerliğin bana yararı olmaz diye bırakıp gitmiş adamım. Garantici mantık her zaman kişisel zevklerinin önüne geçer bu tiplerin. Zorunluluk durumlarını tenzih ediyorum tabi ki, ama maddi açıdan belli skalanın üzerine çıkmış insanların bu şekilde davranması beni Ercüment Çözer'e çeviriyor.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Birisi sorunsuz Japon arabası, birisi fiyat-performans Alman arabası. Şehirlerdeki bolluktan üniversitelerin de yararlandığını düşünüyorum. Bu arabaları sokaklarda da çok görüyoruz. Üniversite hocalarının da çoğunlukta kullanması gayet doğal. Renault, Fiat gibi markaların görünmediğini düşünüyorum bu da alım gücü ile alakalı.

aaygen

Profesör
Beta Programı
7 Eyl 2016
332
758
1,895
İstanbul
Marka
Ford
Benim denk geldiğim de çok Japon otomobili oldu mühendislik hocalarımızda. Bir de Subaru Forester nedense mühendislik hocası arabası gibi geliyor bana

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,543
2,715
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Arkadaşım CBÜ elektrik elektronik bölümünde öğr. görevlisi Auris kullanıyor :) Genel yönelimle uyumlu.

rossh

Profesör
6 Nis 2019
180
422
1,535
Isparta
Marka
Volkswagen
Anlam veremediğim şekilde benim okuduğum okulda mühendislik kısmında (SDÜ) özellikle profesörlerin neredeyse hepsi yeni Tiguan' a biniyor.

@Mt.Akina Bölüm başkanımız v40'a biniyor farklı araç olarak bide fizik prof'u s80 4.4'e biniyordu gerçi şimdi panamera'sı var :D
Doğru mu sobelediğim ? Sayın hocanın v8i bu muydu ? :) Foto oldukça eski 2018 ocak ayında çekmişim
otopark v8.jpg

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,188
45,755
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Alım gücü yerinde olan birisi otomobil tutkunu ise ülke klişeleriyle hareket etmez. Hangi meslekten olursa olsun. Ediyorsa ya durumu yoktur, mecbur kalıyordur ya da otomobili sadece bir araç olarak görüp ayağımı yerden kessin yeter diyordur. İstisnalar tabi ki kaideyi bozmaz ama akademisyen olup farklı ve güzel makinelere binenler de var. Bunların hepsi görebildiğim kadarıyla istisnasız otomobil tutkunu. O yüzden ben bunun meslek tercihinden ziyade maddiyat ve ilgi ile alakalı olduğunu düşünüyorum.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Resim kalitesi galiba düşük olmuş :D Yalnız yine de skoda kullanması biraz güldürdü beni :D

Levent Bursalioglu

Levent Bursalıoğlu
Profesör
22 Eyl 2016
86
324
1,260
26
Alanya
Marka
Ford
Makine mühendisliği okuyorum bizim hocalarımızın araç seçimlerinde pek bir ortak nokta yok aslında aklıma gelenlerden bazıları cla,micra, passat, 301, auris

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım