Müzik sistemi revizyonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Bence,

"Ben bu işlerin o suna busuna bakamam, uğraşamam, çokta ilgilenmek istemiyorum... güzelce çalsın yeter" diyorsanız bu tip sistemler size göre.. koltuk altı, stepne içi modeller de vardı .. Bu model gayet güzel .. 20cm olmasından ve kutu tasarımıda küçük olmasından ötürü bagajda da çok yer kaplamaz... standart müzik sistemine ek olur ama standart müzik sisteminini güç konusunda ezer..

Siz yinede böyle bir aktif bass alıp, kulak zevkinize göre ayarlarını yapabilir... bundan gelecek bass ile standart sistemin bassını kısarak verim alabilirsiniz.. özellikle aracın standart ses sisteminde Ton (bas/miid/tiz) ayarlarını kullanıyor ve özellikle bass seviyesini bu ayarlar ile arttırıyorsanız, o ayarları kısmak, tercihen 0 seviyesinde bırakarak bu sub bass tan verim alabilirsiniz.. tone ayarları kısılan ana sistemin genel ses kalitesi ve bozulma oranlarıda azalacaktır.

hımm iyiymiş sevdim bu işi, bu sub olmayabilir belki ama biraz araştıralım bakalım

ismailldnc

Taklacı Güvercin
27 Ara 2017
12
1
295
Bende de corsa b var. Üstünde orjinal teyibi var ama ben ona aux girişi taktırdım kaset çaları iptal ettirdim. Aslında ses seviyesi düşükken veya şarkıda çok bas yoksa ses kalitesi güzel ama basslı şarkıda sesi biraz bile açamıyorum. Sizin gibi ben de çok ekstra bi şeyler yapmak istemiyorum sesi bozmadan ve çok yüksek seslere çıkmada biraz baslı dinlesem yeter. Sadece kolonları değiştirsem amacıma ulaşır mıyım sizce? Çünkü teyibi değiştirmek istemiyorum ve bütçem de çok değil malum öğrenciyiz :D

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,189
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bende de corsa b var. Üstünde orjinal teyibi var ama ben ona aux girişi taktırdım kaset çaları iptal ettirdim. Aslında ses seviyesi düşükken veya şarkıda çok bas yoksa ses kalitesi güzel ama basslı şarkıda sesi biraz bile açamıyorum. Sizin gibi ben de çok ekstra bi şeyler yapmak istemiyorum sesi bozmadan ve çok yüksek seslere çıkmada biraz baslı dinlesem yeter. Sadece kolonları değiştirsem amacıma ulaşır mıyım sizce? Çünkü teyibi değiştirmek istemiyorum ve bütçem de çok değil malum öğrenciyiz :D
Corsa B'nin teybinin ses çıkışını bilmem ama Corsa C'de hakikaten teyp büyük hüsran. Kasetten aux yapıp kaliteli müzik vermeyi denesem yine olmuyor. Yüksek bas kaldırmıyor, yüksek tiz kaldırmıyor. E ne yapayım yol boyu Vivaldi mi dinleyeyim?
Şöyle bir gerçek de var: Aracınız en fazla 2000 model. Bu da 18 yıllık hoparlörler anlamına geliyor. Değiştirilirse mutlaka kalite farkı olacaktır ama bass vurduğunda yüksek sesteki bozulmalar, teypten kaynaklı olarak yine yaşanır. En zayıf halka :) Tabii içinize sinmezse sonradan teyp de değiştirilebilir. Pişman olunacak bir hareket olmaz yapacağınız işlem :) Teybi değiştirmeden kolon + küçük bir amfi düşünebilirsiniz. O zaman amacınıza kesin ulaşırsınız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım