Multimedia Sistemleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kutay Altunordu

Profesör
8 Eyl 2016
78
72
1,060
İstanbul
Marka
Volkswagen
Herkese merhaba forumumuz hayırlı olsun. :) Tesaduf oldu 2 gundur focus 2mk aracımız için multimedia sistemlerine bakınıyorduk navıx marka bir oem ürünü bulduk navigasyon geri görüş kamerası cd dvd vs her turlu içeriği oynatıyor televizyon bluetooth baglantısı falan var android tabanlı bir sistem 700 lira civarlarında bir fiyatı var satıcı oldukca iddaalı montajını falan kendısı gercekleştiriyor garantı sunuyor bunun hakkında bilgi sahibi olan varmı acaba şimdiden teşekkür ederım.:)

emrcnd

Profesör
8 Eyl 2016
79
240
1,060
Roadstar RD-9110N Kullanıyorum memnunum.Cihazı almadan mutlaka bir yerde dokunmatiği deneyin.Bu cihazı almadan çok cihaz denedim dokunmatikleri vasattı dolar düşükken 350 TL civarına almıştım
Montaj 100 TL yaptırmıştım dışarıda

Utku TEKIN

Profesör
8 Eyl 2016
129
89
1,035
Bi akrabam ROADSTAR almıştı.3 ay sonra dokunmatiği ve içinden çıkan ekranı bozuldu. Tavsiyem hiç bulaşma. ALPİNE al, bir defa al, kafan rahat olsun. Hem müzik kaliteside çok iyidir. Kendi sitesinde de var. Ordan bak araştır.

emrcnd

Profesör
8 Eyl 2016
79
240
1,060
Bi akrabam ROADSTAR almıştı.3 ay sonra dokunmatiği ve içinden çıkan ekranı bozuldu. Tavsiyem hiç bulaşma. ALPİNE al, bir defa al, kafan rahat olsun. Hem müzik kaliteside çok iyidir. Kendi sitesinde de var. Ordan bak araştır.
2 Yıldır kullanıyorum :)

Sencer

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
17
14
595
Sonradan takılan oem ürünlerinin genel sorunu radyo çekim performansının düşük olması şehir içinde dahi cızırtılı frekans ile vasat radyo kalitesi
Bunun sebebini şöyle açıklayabilirim bir çok aracın orjinal multimedya/radyo ünitesinden ektra (+) ucu çıkıp antene bağlanır yani antene voltaj beslmesi girerek antenin çekim gücü arttırılır, yeni alacağınız ürünün radyo çekim kalitesini yada antene extra voltaj girdisi veriyor mu gibi teknik detayları incelemenizde fayda var
Bağlantı noktaları muhakkak lehim ile birleştirilmeli üzerleri nem/su dayanıklılığı olan amalgam bant sarılmalı bunlar yok ise kablo papucu ile sıkı şekilde birleştirilmeli
Bu kadar masrafa girip kalitesiz bir ses deneyimi yaşamak çok can sıkıcı olur size tavsiyem bu iş üzerinde marka olmuş ustalar var istanbul için konusuyorum onlardan yardım almanızda çok ciddi fayda sağlarsınız
Yeni sistemde zaten radyo dinlemeyeceğim cd-aux -usb birimlerini var ne işim olur radyo ile diyedüşünmeyin öyle bir an geliyor sevdiğiniz bir frekansı dinleyemez oluyorsunuz ciddi can sıkıcı olabiliyor
Şimdiden hayırlı uğurlu olsun iyi günlerde kullanın...

abidinkofficial

Profesör
9 Eyl 2016
384
922
1,895
Çorum
Marka
Volkswagen
Bu tür OEM ürünler nedense bana hep kalitesiz geliyor dokunmatik ekran kalitesinden radyo çekiminden tutun da yazılıma kadar çok özenilmiş cihazlar değiller. Kağıt üstünde sayfalarca yazı yazıyor yok yok 1.000.000 in 1 atari kasetleri gibi ama kullanıcı deneyimleri, tepki süreleri, işlevsellikleri vs. bence hiçbir zaman orijinal üniteden iyi olmuyor. Kaliteli ürün istiyorsanız ya benzer fiyat bandında (700-800 lira) dokunmatiği vs. çok daha iyi çalışan ses kalitesi çok daha yukarıda ve garantisi yeri yurdu markası belli olan fakat daha az özelliği olan bir Sony veya Pioneer ünite tercih edebilir veya bütçeyi biraz yukarı çekerseniz özellik bakımından dolu Alpine veya üst seviye Pioneer gibi ürünlere bakabilirsiniz. Belli başlı siteler tonla OEM navigasyon ürünü dolu eğer ki yine de bunlardan birini tercih etmek istiyorsanız mutlaka ama mutlaka almadan önce ürünü bir kullanın en azından ekranı vs. hakkında emin olduktan içiniz ısındıktan sonra para verin. Kolay gelsin.

CanSoylu

Profesör
8 Eyl 2016
258
353
1,445
45
İstanbul
Navitech taktırmıştım ben bir sıkıntı yaşamadım. Bir çok firma standında deneme üniteleri yerleştimiş denemeden alma bu radyo konusunda ben çok kararsız kalmıştım. Ayrıca bir radyo anteni yok aracımda. Anten arka camda rezistansın üzerinde ki kısma rezistans olarak yerleştirilmiş durumda çekme problemi olur mu diye çok düşünmüştüm ama sıkıntı oluşturmadı çünkü bir de ön camın sol kısmına karasal tv anteni monte ediyorlar. Frekanslarda problem oluşmuyor genelde.

Ekli dosyalar

• 1.JPG
    1.JPG
    87 KB · Görüntüleme: 722
  • 2.JPG
    2.JPG
    39 KB · Görüntüleme: 883
  • 3.JPG
    3.JPG
    46.2 KB · Görüntüleme: 590
  • 4.JPG
    4.JPG
    44 KB · Görüntüleme: 824

TolgaRCZ

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
13
7
595
Tekirdağ
206 aracima pioneer bt teyp ve 10inc tabletli bir sistem kurdum. Bluetoothtan tableti baglayip 10inclik dev ekranda klip film keyfi yapiyorum. Kablo derdi yok. Gram ses bozmasi yok. İndash teyt yerine siddetle bu sistemi tavsiye ederim double din yuvasi olmayanlara.

abidinkofficial

Profesör
9 Eyl 2016
384
922
1,895
Çorum
Marka
Volkswagen
206 aracima pioneer bt teyp ve 10inc tabletli bir sistem kurdum. Bluetoothtan tableti baglayip 10inclik dev ekranda klip film keyfi yapiyorum. Kablo derdi yok. Gram ses bozmasi yok. İndash teyt yerine siddetle bu sistemi tavsiye ederim double din yuvasi olmayanlara.
cok mantikli hem spotify vs. de olur

Kutay Altunordu

Profesör
8 Eyl 2016
78
72
1,060
İstanbul
Marka
Volkswagen
Uzun bir aradan sonra Ar Lox marka multimedia sistemini taktırmıs bulunmaktayız 2 hafta falan oldu taktıralı cok fazla kullanamadık yakın zamanda fotograflarını cekip hatta belki video cekip paylasıcam ama kısaca bahsetmem gerekirse full bir ürün herseyi var android işletim sistemli android 5 sürümünü kullanıyor ses performansı falan gayet yerınde yanı eskisini aratmıyor geri gorus kamerası falanda gayet güzel renkli canlı geceleride son derece iyi gösteriyor usb girişi falan zaten soyleme gerek yok hepsi var dvd oynatıyor denedım goruntu tatmin edici ses biraz daha üst düzey duruyor gayet iyi yanı navigasyon cok güzel calısıyor hıc bekletmiyor yazdıgın an zaten oda önerilerde bulunuyor konumunu ve rotanı direk belirliyor bekletme yok hemen hemen telefonlarımızdaki navigasyonlarla aynı performansda diyebiliriz seslide tarif ediyor tabi 300 metre sonra saga dön diye bayagıda bagırıyor yanı sesi kısmak gerekiyor rotadan cıkınca hemen yeni bir rota belirliyor telefon baglantısıda basarılı karsı taraf sesde sıkıntı yasamıyor sesinizi gayet iyi iletiyor sizde ses almada sorun yasamıyorsunuz wifi ile ınternetede girebiliyorsunuz denedım baya youtube da girip muzık video falan rahatlıkla izliyebiliyorsunuz ve benı en cok etkileyen kısmı dokunmatik hassasiyeti oldu hıc buyuk bir beklenti içine girmemiştım tuşlu telefon gibi kullanırız diye düşünüyordum ama abartmıyorum neredeyse dokunmadan algılayacak ikonlarda buyukce oldugu için yanlıs yere basma gibi sansınızda olmuyor bundan once pioneer test etmiştik degeri 2000 tl falandı sanırsam hem daha kucukdu hemde algılamıyordu basmatikti o yuzden arlox marka taktırırken pioneer boyleyse biz artık hıc basamayız diye düşünürken tablet gibi bir performans sunması cok etkiledi hersey dahil 1300 liraya taktırmıstık sürekli alısveriş yaptıgımız birinden suanki fiyatının 1500 -1600 liralara cıktıgını söyledi biz gayet memnunuz yakın zamanda biraz daha kullanıp test ettikten sonra fotograf veya video hazırlayıp sizlere sunucam boyle sıstemler düşünenlere guzel bir altarnatif olur :):)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım