KAPALI Multimedya navigasyon ayarı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,827
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Selam arkadaşlar,haftasonu malum yasaklarla beraber gelince,bizim Accent'i otoparka çekip üzerindeki sorunları teker teker halletmeye başladım.Son birkaç yıldır teypte navigasyon çalışmıyor GPS sinyali alamadığı için,bunu düzeltmek için epey uğraştım.İşe navigasyon yazılımını güncellemekle başladım,IGO8 kullanıyor navigasyon olarak,Daiichi RB3000 var.Navigasyon bir micro sd karta yüklenmiş durumda.İkinci olarak multimedya ekranına komple reset atıp sıfırladım,yine çalışmadı.Navigasyon dosyalarını kurcaladım,internetten IGO8 için sys.txt dosya örneklerine baktım benim karttaki olan dosyayla karşılaştırdım,GPS bölümü yoktu bendekinde.Onu ekledikten sonra navigasyon ekranında uydu işareti çıktı daha önce yoktu,fakat yine sinyal alamadım.Daha sonra bu GPS'lerde Port ve Baud ayarlarıyla oynamaya başladım,internette 9600,19200 gibi baud ayarlarını yazıp denedim bir baktım hiç olmayan sinyal tek diş olarak geldi fakat yine navigasyonun çalışmasına yetmedi,yani yüzdüm yüzdüm kuyruğuna geldim diyebilirim.Bu GPS'lerde ki baud ve port ayarı neye göre nasıl yapılır,benim navigasyonun çalışması için ben kaç yapmalıyım bunlara cevap arıyorum,3 saat boyunca arabada farklı farklı kombinasyonlar denedim ama tık demedi.Servise götürmek istemiyorum çünkü onlar da teybi söküp Daiichi'ye götürüyorlar,teybin gidip gelmesi en az 15 gün ve ücreti de cabası,kendim yapabileceğim bir şeyse çözmek istiyorum.Fiziksel olarak GPS anteninde problem olma ihtimalini min. tutuyorum çünkü durduk yere bir şey olmuş olma ihtimali zor gibi fiziksel olarak.Yardımcı olursanız sevinirim.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,188
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Cihazın port ve baud değerlerini gösterecek bir program vardı. Nereden nasıl bulunur Google'lamak gerek.
Program bildiğim kadarıyla tek dosyadan oluşuyor. "GPSScan_Debug.exe" diye. Boş bir sd card'a bunu kopyalayıp cihazın içine tak, file browser içinden açıp okut, bir süre bekle, değerleri kendisi getirecektir. O değerleri bir kenara not edersin, sonra gerekli edit'i yaparsın.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,827
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Cihazın port ve baud değerlerini gösterecek bir program vardı. Nereden nasıl bulunur Google'lamak gerek.
Program bildiğim kadarıyla tek dosyadan oluşuyor. "GPSScan_Debug.exe" diye. Boş bir sd card'a bunu kopyalayıp cihazın içine tak, file browser içinden açıp okut, bir süre bekle, değerleri kendisi getirecektir. O değerleri bir kenara not edersin, sonra gerekli edit'i yaparsın.

Teypte sanırım file browser yok,onu nasıl halledeceğim ? Ben de denk geldim bu programa ama teypte programı nasıl açarım bilmiyorum

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Teypte sanırım file browser yok,onu nasıl halledeceğim ? Ben de denk geldim bu programa ama teypte programı nasıl açarım bilmiyorum
Sanırım bu cihazlar Win CE tabanlı olduğu için açılışında okumaya çalıştıkları bir dosya oluyor. O file browser uygulamasını, navigasyonun açılışta açmaya çalıştığı uygulama adı ile değiştirseniz navigasyon uygulaması yerine onu açacaktır.

Lakin yaptığınız değişiklikleri yedeklemeyi unutmayın bir uçtu mu bir daha bulamayabilirsiniz.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,827
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Sanırım bu cihazlar Win CE tabanlı olduğu için açılışında okumaya çalıştıkları bir dosya oluyor. O file browser uygulamasını, navigasyonun açılışta açmaya çalıştığı uygulama adı ile değiştirseniz navigasyon uygulaması yerine onu açacaktır.

Lakin yaptığınız değişiklikleri yedeklemeyi unutmayın bir uçtu mu bir daha bulamayabilirsiniz.

Tamamdır anladım,ayarlarda manuel olarak gps dosya seçimi var şuan navigasyonun sd karttaki exe si tanımlı.Sd kartın yedeğini alıp biçimlendirip bahsi geçen uygulamayı yükleyip,gps dosyası diye onu tanıtıp navigasyonu açmaya çalışacağım(yanlışım varsa düzeltin) bakalım ne olacak.

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Tamamdır anladım,ayarlarda manuel olarak gps dosya seçimi var şuan navigasyonun sd karttaki exe si tanımlı.Sd kartın yedeğini alıp biçimlendirip bahsi geçen uygulamayı yükleyip,gps dosyası diye onu tanıtıp navigasyonu açmaya çalışacağım(yanlışım varsa düzeltin) bakalım ne olacak.
Öyle bir seçim varsa biçimlendirmeye gerek bile yok aslında.

Evet mutlaka yedek alın.

Bu klasik navigasyon şirketlerinin artık yeni nesil uygulamaların çıkışıyla birlikte pek fazla rağbet görmemesinden ötürü yazılım vs. uçarsa bulamayabilirsiniz.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,188
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bence içindeki sd card'a hiç dokunmayıp ayrı bir sd card ile bu meseleyi çözmeye bak. Eğer orijinal lisanslı ürünse format, backup/restore vb işlemlerde kendini bozabiliyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım