Mustang performans modifiye önerileriniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

19052323

Profesör
20 Eyl 2016
226
72
1,035
Merhaba arkadaşlar aracıma performans modifiyesi yapmak istiyorum araç 4.0l atmosferik bir motora sahip şu an için sadece egzoz yapılı onun haricinde kn kutu içi performans filitresi siparşi verdim ve başka modifiyelerde yapmak istiyorum performansa dayalı sizce başka neler yapmalıyım önerileriniz nelerdir?

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
mustang için nacizane bildiğim kadarı ile supercharger olmazsa olmazlardan bu araçlar için modifiye yolu çok açık sağlam bir proje ile çok güzel geri dönüşler alabilirsiniz buna ek alt devirler için turboda ekleyebilirsiniz

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Ekzantrik milini dereceliyle swapla ben a5'de 280 dereceli kullanıyordum yanliz uygularken adam gibi ayarlattır yanlış uygulama subablara hatta pistonlara mâl olabiliyor güzel bir güç artışı alırsın
Vortech supercharger kitleri var onuda yaptırdınmı uçak olur

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Ekzantrik milini dereceliyle swapla ben a5'de 280 dereceli kullanıyordum yanliz uygularken adam gibi ayarlattır yanlış uygulama subablara hatta pistonlara mâl olabiliyor güzel bir güç artışı alırsın
Vortech supercharger kitleri var onuda yaptırdınmı uçak olur
Evet en yaygin metodlardan birisidir bu, fakat belirttiginiz gibi riskleri de var. Malum Tr de bu arabadan cok iyi anlayan pek ustamiz yok, olurda bir talihsizlik basiniza gelirse kucaginizde motorla kalirsiniz maazallah.
@saracer hocamda fikir verebilir .
Eyw kardesim, bildigin gibi benim arac 5.0 GT. Daha once de belirttigim gibi ben stock kullanmaktan yanayim, acikcasi guc olarak ta bana yetiyor zaten. Ewet bende de Corsa eksoz var ama inan performanstan cok ses icin :D.
@19052323 bu arada arac hakkinda biraz daha detay verebilir misin? foto, model, hp vs...
Malum her motora uygun farkli optimum uygulamalar var, test edilmis, sorunsuz uygulamalar icin biraz daha detay verirsen, yardimci olabilirim...

19052323

Profesör
20 Eyl 2016
226
72
1,035
Evet en yaygin metodlardan birisidir bu, fakat belirttiginiz gibi riskleri de var. Malum Tr de bu arabadan cok iyi anlayan pek ustamiz yok, olurda bir talihsizlik basiniza gelirse kucaginizde motorla kalirsiniz maazallah.

Eyw kardesim, bildigin gibi benim arac 5.0 GT. Daha once de belirttigim gibi ben stock kullanmaktan yanayim, acikcasi guc olarak ta bana yetiyor zaten. Ewet bende de Corsa eksoz var ama inan performanstan cok ses icin :D.
@19052323 bu arada arac hakkinda biraz daha detay verebilir misin? foto, model, hp vs...
Malum her motora uygun farkli optimum uygulamalar var, test edilmis, sorunsuz uygulamalar icin biraz daha detay verirsen, yardimci olabilirim...
Su an aracın fotosu yok fakat motor 4.0 atmosferik 212 hp stock ekstra olarak egzoz var onunla biraz hp artışı olmuştur fakat dynoya çıkarmadım şu an için aracın motoruyla fazla oynamak istemiyorum turbolatmak gibi ama ilerleyen zamanlarda sadece keyif aracı olarak kullanmayı düşünüyorum twin turbo uygulaması falan düşünüyorum ekonomiyi iyice düzeltince ve zamanım olunca fakat şu an için sadece basit sök tak parçalarla nasıl arttırabilirim

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin

Kesinlikle haklısınız benim 2 yıl önce nerdeyse beleşe getirdiğim 2012 a5de yanlıs uygulama yapmıslardı subabları eymislerdi cok zorlama yuzünden 2 piston kolunda catlak vardı kranktada ufakta olsa eyilme yapmıstı yapan ustada şahinci cıktı bende alıp baştan topladım

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Su an aracın fotosu yok fakat motor 4.0 atmosferik 212 hp stock ekstra olarak egzoz var onunla biraz hp artışı olmuştur fakat dynoya çıkarmadım şu an için aracın motoruyla fazla oynamak istemiyorum turbolatmak gibi ama ilerleyen zamanlarda sadece keyif aracı olarak kullanmayı düşünüyorum twin turbo uygulaması falan düşünüyorum ekonomiyi iyice düzeltince ve zamanım olunca fakat şu an için sadece basit sök tak parçalarla nasıl arttırabilirim
O zaman söyle diyeyim ağırlık azalt yedek lastiği kirikoyu levyeyi eve bırak bir ara 5.40 sahibi arkadaşla iddaya girdik tokatlarim seni hem 250 hem 100 metrede diye arka koltuk ve yan koltugu bile söktüm işe yarıyor

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,279
1
9,427
4,970
kocaeli
Hobi aracı olarak kullanılacaksa hafifletme mantıklı olur .

Hafifletilmiş jantlar , Spor koltuklar koyup gereksiz iç trimleri sokerseniz baya bir hafifleme saglarsiniz . Paspas , teyp - ses sistemi diye uzar gider bu liste .

Ayrıca dönen aksamlardaki hafifleme daha etkili oluyormus konu hakkında detyli bilgisi olan varsa bizi aydinlatsin .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Hobi aracı olarak kullanılacaksa hafifletme mantıklı olur .

Hafifletilmiş jantlar , Spor koltuklar koyup gereksiz iç trimleri sokerseniz baya bir hafifleme saglarsiniz . Paspas , teyp - ses sistemi diye uzar gider bu liste .

Ayrıca dönen aksamlardaki hafifleme daha etkili oluyormus konu hakkında detyli bilgisi olan varsa bizi aydinlatsin .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Karbon şaft,alüminyum jant,titanyum piston, piston kolu ve krank uygulamaları mevcut daha önce uyguladığim ve bilgi sahibi olduğum

Cussler

Panpa
5 Eki 2016
3,477
8,934
4,970
Marka
Toyota
Mustangden bahsediyorsak motordan önce süspansiyonları gelistirin, motoru sonra da yaparsınız:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım