Neden Alman arabası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

zangetsu58

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
2
0
535
Neden Alman arabası alınmalı veya diğer ülkelerin arabası alınmalı ?

fatih yavuz

Profesör
8 Eyl 2016
559
1,083
2,320
İstanbul
Marka
Saab
dijital saat de koysalar hala japon arabaları hep samimi , alman arabaları ise hep daha kasvetli gelmiştir bana. detaylara gösterdikleri özen ve bilhassa kalite olarak alman arabaları 1 seviye daha iyi olsa da kasvetleri yüzünden bir türlü içimi cezbetmemişlerdir (premium markalar hariç)

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,601
18,387
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
İşimi en iyi hangisi görüyorsa o ülkenin arabası alınmalı. Sabaha kadar yazsak da ülke üzerinden otomobil karşılaştırmalarının doğrusunu/yanlışını/sonucunu bulamayız.
Kesinlikle katılıyorum.Markaya ve ya ülkeye göre değil arabaya bakmak lazım.İşte çoğu insan bunu yapamıyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Otomobil sektöründe Almanlar artık markalaşmış vaziyette. Malum bir çok normal ve premium markaları onlar üretiyor. Aslında hangi markayı ürettikleri önemli değil, Alman otomobillerinin elini güçlü kılan tek şey; misal bir otomobil için 10 tane kriter belirliyorsak bunun 10'unda da mutlaka standartı tutturuyorlar. Belki hepsi 10 üzerinden 9 değil, ama standartın altında da kalmıyorlar genellikle. Bana kalırsa Alman otomobillerini cazip kılan budur. Şimdi hayır, kaliteli oldukları için diyecekler olabilir ama kalite dediğiniz şey görecelidir. Sen elinle dokunup, gözünle görebildiğin şeylere kaliteli dersin, bense görünmeyen yerlere, hissettirdiği değişik ve farklı duygulara kalite derim. O yüzden kalite mevzusu biraz görecelidir. Kesinlikle de ülkeye göre değil, marka ve modele göre araç seçerim..

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,601
18,387
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Otomobil sektöründe Almanlar artık markalaşmış vaziyette. Malum bir çok normal ve premium markaları onlar üretiyor. Aslında hangi markayı ürettikleri önemli değil, Alman otomobillerinin elini güçlü kılan tek şey; misal bir otomobil için 10 tane kriter belirliyorsak bunun 10'unda da mutlaka standartı tutturuyorlar. Belki hepsi 10 üzerinden 9 değil, ama standartın altında da kalmıyorlar genellikle. Bana kalırsa Alman otomobillerini cazip kılan budur. Şimdi hayır, kaliteli oldukları için diyecekler olabilir ama kalite dediğiniz şey görecelidir. Sen elinle dokunup, gözünle görebildiğin şeylere kaliteli dersin, bense görünmeyen yerlere, hissettirdiği değişik ve farklı duygulara kalite derim. O yüzden kalite mevzusu biraz görecelidir. Kesinlikle de ülkeye göre değil, marka ve modele göre araç seçerim..
Yürü be Cenk Abi:)

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Sadece otomobil üretimine değil, otomobil basınına da yön verdiler. yani algı, algı, algı. Yani dediğin gibi kimi yumuşak malzemeyi kalite sanırken, kimi de görünmeyen yerdeki kaliteyi aradı. İnternet yaygınlaştı da bilgi dağarcığımız gelişti. Yıllarca ülkemiz gençliğini zehirledi Alman menşeili dergiler :D

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Bir de bu tip konularda hemen Alman& Japon rekabetine giriyoruz ki bu da yanlış. Amerikan, İngiliz, İtalyan, Fransız, İsveç malı bir sürü aracı ne yapacağız? Mesela Range Rover gerçeği var, Ferrari var, Volvo var, Cadillac var.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Sadece otomobil üretimine değil, otomobil basınına da yön verdiler. yani algı, algı, algı. Yani dediğin gibi kimi yumuşak malzemeyi kalite sanırken, kimi de görünmeyen yerdeki kaliteyi aradı. İnternet yaygınlaştı da bilgi dağarcığımız gelişti. Yıllarca ülkemiz gençliğini zehirledi Alman menşeili dergiler :D
Kesinlikle zaten reklam ve pazarlama, ürettiğin üründen bile daha önemli olabiliyor satış hedefini tutturmak açısından. Bazılarımız biraz daha geri kafalıyız dergi, reklam, araştırma v.b şeylere bakmadan fikir edinmeye çalışırız. Zamanında ben de çok yaptım itiraf ediyorum. Öyle olunca insan gerçekten daha kör ve sığ bakıyor. Algılarını kapatıp sadece kendi gördüğüne ve çevresinden duyduğuna odaklanıyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Olsun be Cenk Abi.En azından Alamandan başka bi araba kullandın:)Bizim japonumuz da oldu amerikanımız da alamanımız ispanyolumuz da fransızımız da.Sen de farklı tatları tat:)
Bizde de çok oldu ki hala var. Genelde Amerikan, Alaman ve Fransız üzerinden gittik biz de ailecek. Şuan Ford var da bakma yılların alışkanlığı işte :)

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
insanların kafasına kriter olarak yerleşmişler Japon'da olupta Alman'da olmayana iyi bir şey olsa Almanlar yapardı derler

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,601
18,387
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Bizde de çok oldu ki hala var. Genelde Amerikan, Alaman ve Fransız üzerinden gittik biz de ailecek. Şuan Ford var da bakma yılların alışkanlığı işte :)
Aldığımız arabaların arasında en çok özlediğim Focus 1.Onun bende ayrı yeri var.2.0 ghia idi bi de.12 sene bindik 130 binde sattık.Çok severdim keratayı:)

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Konu dışı gibi gözükse de böyle konularda aslında çok üzülüyorum ne yalan söyleyeyim. Sebeplerine gelince:
-Varsa yoksa Alman'ın arabası. Peki Alman'ın şehrini neden kıskanmıyoruz? 2. Dünya Savaşı'nda harap olmuş bir ülke var karşımızda. Bugün Dünya'nın en yaşanılır şehirleri de, üst sınıf mimari üretim de bu adamlarda. Ama sıkıcı ne yalan söyleyeyim.
-Peki bu adamlar neden ve nasıl bu kadar kaliteli üretim yapıyor? Mercedes'in, BMW'nin, Porsche'nin aynı ülkeden çıkması rastlantı mı acaba?
-Almanların otoyol sistemlerini, tren ağını neden kıskanmıyoruz mesela? Hadi yolu yaptık (O kadar kaliteli yol yapmamıza imkan yok) İstanbul trafiğinde 10 dakika geçirdiğimde neden Almanya'daki 3 saatlik sürüşe eşit yoruluyorum?
-Alman aracı almak için yıllarca çalışan kaç kişi Almanya'ya gitti acaba? Alman araçlarında gözüm yok ama onların yaşam kalitesini neden kıskanmıyoruz?
-Bir Türk olarak bir Alman'dan daha çok çalıştığım halde ondan daha az kazanıyorum ve daha kötü bir hayat sürüyorum. Neden? Bizim sistemimizdeki yanlış nerede?

anl_akl

Panpa
8 Eyl 2016
1,247
3,438
3,720
Ankara
Sadece algı bana göre.Almanlar hep standartları belirledi diğerleri ise o standartları alıp hep daha yükseğe taşıdı bu hep böyle gitti hepte böyle gidecek gibi.Adamlar Hot Hatch sınıfını yarattı Golf GTI ile sonra Fransızlar kardeş siz bir durun orada dediler sonra Amerikalılar gençler sakin bizde boş değiliz dediler hep birbirlerinin gelişmesinde yardımcı oldular. Ha şu da bir gerçek öyle abartılacak bir durumları yok sonuçta hepsi yeri geldiği zaman iyi otomobiller yapıyor,hepsinin diğerlerine göre avantajları oluyor.

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Sadece algı bana göre.Almanlar hep standartları belirledi diğerleri ise o standartları alıp hep daha yükseğe taşıdı bu hep böyle gitti hepte böyle gidecek gibi.Adamlar Hot Hatch sınıfını yarattı Golf GTI ile sonra Fransızlar kardeş siz bir durun orada dediler sonra Amerikalılar gençler sakin bizde boş değiliz dediler hep birbirlerinin gelişmesinde yardımcı oldular. Ha şu da bir gerçek öyle abartılacak bir durumları yok sonuçta hepsi yeri geldiği zaman iyi otomobiller yapıyor,hepsinin diğerlerine göre avantajları oluyor.
Hot hatch sınıfını Golf GTI'ın yaratıp yaratmadığı da tartışmalı aslında. https://en.wikipedia.org/wiki/Hot_hatch

Wctr

Profesör
8 Eyl 2016
135
187
1,185
Bursa
Diğer ülkeler bir tek şeyi(sağlamlık, sürüş vs.) mükemmel yapıyorken almanlar genelde her şeyi yeterli bir şekilde yapıyor. Belki tercih sebebi bu olabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım