Nedir bu Eagle Sport?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

123456mtn

Panpa
8 Eyl 2016
1,211
2,491
3,770
Sivas
Marka
Caterham
Geçen İstanbul seferinden önce yazlıklara hızlı bir geçiş yaptık. Goodyear bayiine girdik Efficent Grip istedik elinde olmadığını siparişle getirebileceğini söyledi ama elinde eagle sport olduğunu söyledi, sonrasında Turanza teklif etti tabii ki almadık :) Eagle Sport u seçtik Tire Rack'e baktığımda çok şaşırdım çünkü bu lastik dört mevsimlik ultra yüksek performans lastiği diye geçiyor. Ben bir anlam veremedim konforlu sayılabilecek (ebadımızdan da kaynaklanabilir 195-65-15) sessiz ve kuru tutuşu çok iyi bir lastik ancak hafif dahi olsa kış şartlanıra gelebilecek bir lastik olduğunu düşünmüyorum çünkü çamurda tutuşu çok zayıf. Velhasıl bilen eden var mıdır bu lastiği?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Valla sitesinde normal yaz lastiği olarak gözüküyor.
https://www.goodyear.eu/tr_tr/consumer/tires/eagle_sport.EAGSPORT.html#

Ben de ilk kez gördüm. Ama sitede ebatları, lastik sınıflandırmalarını, tanımları filan okuyup önceden bildiklerimle beraber yaptığım çıkarım şu: Efficient Grip ve Efficient Grip Compact modelleri yakıt tüketimi ve uzun ömür odaklı tasarlanmış modeller. Eagle Assymetric serisi ise performans odaklı tasarlanmış lastikler. Excellence var, Conti PremiumContact gibi konfor odaklı klas lastik olarak üretilmiş. Eagle Sport da sanırım EfficientGrip ile Eagle Assymetric ortası olarak tasarlanmış. Ya da herhangi bir odak gözetmeden öylesine tasarlanıp oraya bırakılmış :D. Çok aydınlatıcı spesifik özellik barındıran bir açıklama da yoktu lastikte. Sadece 4 kanallı olmasına odaklanıp su tahliyesi ıslak zemin performansı daha iyi demiş. Sadece ismine bakarsam Goodyear'ın Eagle ile başlayan lastikleri yıllardır performans odaklı seridir. Ama bunda öyle bir ima da yok :).

Sizin lastiklerin ebatına göre filtreleme yaptığımda ancak yük ve hız endeksleriyle oynadığımda bu lastiğe erişebildim. Lastikle ilgili o konularda kısıtlamalar olabilir. Arabanızın orijinal ebatlarıyla birlikte olması gereken hız ve yük endekslerini de kontrol et derim.

Dikkatimi çeken bir nokta da internet sitesinde koydukları görsele göre üzerinde M+S (mud+snow) kısaltması var. Yanında 3PMSF işareti olsa kış lastiği veya 4 mevsim lastiği diyeceğim. Ama bunda o da yok. Bu durumdaki lastikler genelde modern SUV araçlar düşünülerek üretilir. Sitede de yazlık otomobil lastikleri kategorisinde gözüküyor.

Valla ben de çok merak ettim bu lastik nedir kimlerdendir. Buralarda Goodyear konusunda yetkili birileri varsa ve bizi internet sitesindeki pazarlama odaklı tanım cümlelerinden daha fazlası ile aydınlatırlarsa mutlu oluruz. :)

123456mtn

Panpa
8 Eyl 2016
1,211
2,491
3,770
Sivas
Marka
Caterham
Sitesi haricinde hiçbir yerde yaz lastiği yazdığını görmedim :D en iyisi müşteri hizmetlerini falan aramak.

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Eagle Sport başka Eagle Sport All Session başka.

Desenleri farklı bir kere en başta.

Eagle Sport bildiğim kadarıyla TR pazarı için üretilmiş standart bir yaz lastiği. Amerika'daki karşılığı Eagle RS - A2. Gerçi yine birebir aynı desen değil ancak çok benzer.

Goodyear TR'de kafasına göre gidiyor ne yazık ki. Zerre hazzetmediğim bir marka. Efficient Grip'lere bakıyorsunuz Polonya üretimi 4 kanallı su tahliye deseni varken TR üretimi 3 kanal. Goodyear TR'nin ne yaptığı belli değil o yüzden.

Ha sorsanız "TR yol koşullarına göre" falan diye saçmalarlar. Dünyada satış yaptıkları onlarca ülke var, TR'dekiler ayrı telden çalıyor.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Geçen İstanbul seferinden önce yazlıklara hızlı bir geçiş yaptık. Goodyear bayiine girdik Efficent Grip istedik elinde olmadığını siparişle getirebileceğini söyledi ama elinde eagle sport olduğunu söyledi, sonrasında Turanza teklif etti tabii ki almadık :) Eagle Sport u seçtik Tire Rack'e baktığımda çok şaşırdım çünkü bu lastik dört mevsimlik ultra yüksek performans lastiği diye geçiyor. Ben bir anlam veremedim konforlu sayılabilecek (ebadımızdan da kaynaklanabilir 195-65-15) sessiz ve kuru tutuşu çok iyi bir lastik ancak hafif dahi olsa kış şartlanıra gelebilecek bir lastik olduğunu düşünmüyorum çünkü çamurda tutuşu çok zayıf. Velhasıl bilen eden var mıdır bu lastiği?
O kadar yazdıım yazdııım yazdıııım.... Yetkili birilerinden cevap haberler bölümüne düştü :)
https://www.otopark.com/forum/threa...oşullarına-özel-yaz-lastiği-eagle-sport.4610/

sinan

Yönetici
Yönetici
Admin
8 Eyl 2016
417
4,115
4,095
37
İstanbul
kabaca Asymmetric 3'ün daha uygun fiyatlı muadili. İlk kullananlardan biriydim. passat üzerine taktık, istanbul parkın oradaki yollarda gazladım. Bir asymettric 3 değil tabi ki ama turanzadan iyi buldum

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,767
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
kabaca Asymmetric 3'ün daha uygun fiyatlı muadili. İlk kullananlardan biriydim. passat üzerine taktık, istanbul parkın oradaki yollarda gazladım. Bir asymettric 3 değil tabi ki ama turanzadan iyi buldum
Sinan hocam, goodyear ile geliştirdiğiniz ilişkiler malum. Yetkili kişilerle yapılabilecek bazı proje veya görüşmeler esnasında bizim bir sesimizi duyur lütfen. Goodyear'ın Türkiye'deki satış politikasından, yukarıda bahsettiğimiz sorunlardan ve başka başlıklar altında da görebileceğin sorunlardan haberdar olmalarını sağlayabilirsen çok seviniriz. Goodyear'ın potansiyel müşterileri olarak Türkiye'deki pazarlama stratejileri gerçekten insanların güvenini kırıyor. Bireysel olarak bizi dikkate almazlar ama uygun ortamlarda, uygun dil ve sorularla sen tercüman olabilirsin belki bizlere.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım