Nerede o eski f/p ler.....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Hep derdik ya fiyatına göre iyi araba.şimdi gördüm leonun ardından ibiza yada sağlam zam gelmiş.1.0 dsg 66 bin tl olmuş. Yüzeysel bir gezinti yaptım firmaların sitelerinde fiyatı normal gelebilecek bir hyundai birde nissan var gibi.sizce hangi segmentte hangi araç f/p yani parasını hakediyor.saygı ve sevgilerimle

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Bugün sabah izmir mercanlar özel bayisinin önünden geçtim.kapıda o km fırsat aracı vardı. 4x4 chevrolet captiva .hala kalmış mı bu araclardan epey şaşırdım.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,050
45,584
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Güncel şartlarda en mantıklı araçlar 2.el, henüz 1. veya 2. bakımını yeni görmüş d segment dizel otomobillerdir. Boş ve sıfır c segment dizel araçların, hatta yer yer benzinlilerin, 90-100 bin liraya çıktığını düşünürsek bu fiyat aralığında d segment dizel araç tamamen kelepirdir. Hali hazırda bu fiyatlara bu segmentten daha uygunu yok. Her daim sıfır aracı savunurdum, 5 kere araba değiştirdik 4'ünü sıfır aldık ama bu saatten sonra sıfır araç hamallıktır, haraçtır.

KTolgaE

Profesör
15 Eyl 2016
76
79
1,010
Arkadaşlar araba piyasasını biraz öldürmemiz lazım. Satıcı firmalar isyan etmeli satışlar inanılmaz düşmeli. O zaman ancak f/p araçlar bulabiliriz.

Ancak bizim milletimiz keriz olduğu için hala bayiye gidip 0 Km polo araca 70 Bin TL vermeyi göze alıyor. Dizel Otm polo 78 Bin TL arkadaşlar. Biraz uzaklaşın artık sıfır araçlardan. Gitmeyin dahi. Piyasayı canlı göstermeyin. Atıyorum yeni Fiesta çıktığında gidip bakmayın. Talep çok gibi gözükecektir. Lütfen satışları düşürün artık.

60 Bin - 70 Bin TL etmicek araçlar 100 Bin TL bandını geçti. 2012'de Bmw 320d, hani şu otopark'tan 5 yıldız alan araba 120 Bin TL'ydi

Başka ülke insanları benzine 10kr vergi zammı geldiğinde isyan edip sokaklara dökülüyor. Bizi düdükleyebildikçe düdüklemelerine izin verip ses çıkarmıyoruz.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Gittiğim araba bayilerinde belirtiyorum genelde, ya bu kadar para veriyoruz ama ne kadar mantıklı bu, geçen sene şu kadardı, bilmem kaç sene önce şöyleydi, çılgın fiyatlar bunlar gibisinden. Fayda etmeyecek biliyorum ama olur da bilmeyen birkaç kişi olur bilgilenir gibisinden, ne bileyim yapıyorum işte...

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,050
45,584
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
İnsanlar az biraz namuslu, onurlu ve dürüst olabilse, 2.el piyasasında bu kadar çakallık yapmasalar, otomobil sektörünü bir kaç yıl 2.el üzerinden döndürürdük. Her sıfır araçta devlete bir ton vergi gidiyor, talep çoğaldıkça devlet indirim yapmayı aklından geçirmiyor. Kimse kur mur demesin, biz kurun getirdiği fiyat farkını ödemeyi çoktan göze aldık yeter ki %45-50-100 gibi ötv rakamları olmasın. Az biraz dürüst olabilsek ve şu otomobil piyasasını 2.el üzerinden döndürebilsek, insanların otomobil ihtiyacı karşılandığı gibi sıfır araç alımlarına ciddi darbe vurulmuş olur. Piyasadaki otomobil talebini karşılayacak kadar 2.el araç sayısına sahibiz şuan. Kurumsal firmalar zaten filo için sıfır almaya devam edecektir fakat bireysel kullanıcıların sıfır otomobillerden elini ayağını çekmesi, devleti bu konuda harekete geçirecektir. Ötv oranlarında mecburen düzenleme yapacaklardır. Gerçi bizde böyle bir devlet varken, kanun hükmünde bir kararnameyle 2.el araç alım-satımına da sağlam bir vergi getirirler ya neyse.

KTolgaE

Profesör
15 Eyl 2016
76
79
1,010
En son Skoda bayisine gidipte araçla teste çıktığımızda adama söylemiştim. Ben şuan bu aracı test ediyorum ancak gelen vergi ve döviz zamlarıyla birlikte. Bana 8-9 bin TL indirim yapmadığınız müddetce bu aracı almayacağım. Eğer aracı beğenirsem 2.elini araştırıcam dedim. Sonra kullandığım bütün test araçlarında benzer para muhabbetleri açtım. 2.el aldım sonuç olarak

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,616
1
64,381
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Valla ötv zammının geleceği belli olunca herkes bayiilere koştu, sıfır arabaları doldurdu şimdi bazıları mağaza fiyatının üj bej altından piyasaya iteliyor. Hata kendimizde, Ötvye vergilendirme sistemine falan laf edip aralık-şubat ayları arasında oluşacak farktan kar etmeye çalışan tonla insan var o yüzden bir şey diyemiyorum. Ama benim gözümde 2nci el sıfır farketmez hakettiği paraya satılan araba yok, birbiriyle kıyaslandığı zaman nispeten daha iyi diyebileceğim arabalar var

ilhan55

Profesör
12 Eyl 2016
1,250
3,043
3,720
Yurtdışı fiyatları gördükten sonra hiçbir araca "Fiyatına göre iyi araba"diyemiyorum.Ama bazı kötünün iyisi olanları mevcut.Toyota 1.33, Hyundai i20,Astra Sedan(1.6 edition plus 61-62 bin civarında) ve Insignia(1.6 CDTI Otm cosmo 120 bin liraya alınabiliyor)Elantra ve Cerato olabilir sıkı pazarlıkla..Bunlar haricinde çok gözüme batan modeller yok.2.elde çok daha güzel araçlar var. Avensis 1.6 d-4d 90 bin TL'ye alınabiliyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,050
45,584
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Valla ötv zammının geleceği belli olunca herkes bayiilere koştu, sıfır arabaları doldurdu şimdi bazıları mağaza fiyatının üj bej altından piyasaya iteliyor. Hata kendimizde, Ötvye vergilendirme sistemine falan laf edip aralık-şubat ayları arasında oluşacak farktan kar etmeye çalışan tonla insan var o yüzden bir şey diyemiyorum. Ama benim gözümde 2nci el sıfır farketmez hakettiği paraya satılan araba yok, birbiriyle kıyaslandığı zaman nispeten daha iyi diyebileceğim arabalar var
Abi zaten normal şartlarda 2.el diye bir piyasanın olmaması gerekiyor. Olsa da gayet uygun fiyatlardan gitmesi gerekiyor. Ama madem böyle bir piyasa var ve madem sıfır araç fiyatları her yıl şov yapıyor, o zaman bireysel tüketiciler 2.el piyasasını hareketlendirmeli ki devletin ötv geliri azalsın. Bunu yazın bir yere, bir kaç yıl içinde çok değil, b segment otomobiller 90 bin lira seviyelerine gelecek bu ülkede.
Protesto edemezsin coplanırsın yahut terör örgütü üyesi ilan edilirsin. Toplu bir dayanışma yapmaya izin vermezler, vermiyorlar. Bu sebeple ya bir kaç yıl kimse otomobil almayacak ki bu mümkün değil, ya da sıfırdan vazgeçip 2.el piyasası üzerinden bir müddet talep karşılanacak.
2015 model aracım olan dizel manuel titanium focus'un 2017 modeli şuan 106 bin lira, 2015 model henüz 40-50 bin km'deki manuel titanium dizel mondeo şuan 90-100 arası. Şu şartlarda bir Allah'ın kulu diyemez ki sıfır focus daha avantajlı gidip onu alırım.
Parası bol olan adam zaten gidip yine sıfır almaya devam edecektir, fakat tonla kredi çekip tonla faizle geri ödemeye girip sıfır c segment almaya kalkan insanlar, daha az parayla, daha az krediyle 2.el alabilirler. Kredi çeken bu adamın sıfır focus yerine 2.el mondeo alması çok daha mantıklı. Bizim vatandaş olarak alabileceğimiz tedbir bundan ibarettir. Diğer tedbirler ise siyasidir, oraya girmek istemiyorum.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,616
1
64,381
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Abi zaten normal şartlarda 2.el diye bir piyasanın olmaması gerekiyor. Olsa da gayet uygun fiyatlardan gitmesi gerekiyor. Ama madem böyle bir piyasa var ve madem sıfır araç fiyatları her yıl şov yapıyor, o zaman bireysel tüketiciler 2.el piyasasını hareketlendirmeli ki devletin ötv geliri azalsın. Bunu yazın bir yere, bir kaç yıl içinde çok değil, b segment otomobiller 90 bin lira seviyelerine gelecek bu ülkede.
Protesto edemezsin coplanırsın yahut terör örgütü üyesi ilan edilirsin. Toplu bir dayanışma yapmaya izin vermezler, vermiyorlar. Bu sebeple ya bir kaç yıl kimse otomobil almayacak ki bu mümkün değil, ya da sıfırdan vazgeçip 2.el piyasası üzerinden bir müddet talep karşılanacak.
2015 model aracım olan dizel manuel titanium focus'un 2017 modeli şuan 106 bin lira, 2015 model henüz 40-50 bin km'deki manuel titanium dizel mondeo şuan 90-100 arası. Şu şartlarda bir Allah'ın kulu diyemez ki sıfır focus daha avantajlı gidip onu alırım.
Parası bol olan adam zaten gidip yine sıfır almaya devam edecektir, fakat tonla kredi çekip tonla faizle geri ödemeye girip sıfır c segment almaya kalkan insanlar, daha az parayla, daha az krediyle 2.el alabilirler. Kredi çeken bu adamın sıfır focus yerine 2.el mondeo alması çok daha mantıklı. Bizim vatandaş olarak alabileceğimiz tedbir bundan ibarettir. Diğer tedbirler ise siyasidir, oraya girmek istemiyorum.

% 100 katılıyorum abi.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Yeni vergilerle hiç biri uygun değil ama kötünün iyileri var.
C Hb de arabayı ne kadar sevmesem de Renault Megane diyorum gt-line 1.5 dci edc nin fiyatı 109k aynı motor-otomatik kombinasyonu ile pejo 308 116k-astra dynamic 113k-golf highline 124k olduğu yerde fiyatı gayet uygun geliyor.

D segmentinde direk insignia 1.6 cdti otomatik cosmo 146k. Bu paraya zaten dizel otomatik mondeo ve passat yok.

Skoda kampanya yapmış hala 2016 fiyatları ile satıyor onlar fiyat performans olabilir.

Bu yazdıklarımın hepsi fiyat listelerinden baktım donanım olarakta ufak farklar olabilir

2. elde ise kia cerato,mazda 3,mondeo,insignia güzel seçenekler.

Son düzenleme:

Onur

Profesör
8 Eyl 2016
535
911
1,770
Yalnız insignia ne zam yemiş ya bizim komşu 108-110k gibi bişeye almıştı 3-4 ay önce...

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Aynı dönemde dayımda benzinli passat almıştı onun aracı 11k kadar bi zam yedi onunla karşılaştırarak insigniadaki zammı çok buldum hocam.
hocam şöyle bir durum var liste fiyatı üzerinden konuşuyoruz. Büyük olasılık 110k alınan insignia nın liste fiyatı 125-130 arasıdır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım