Nissan micra 1.2 match cvt......

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Arkadaslar merhaba.daha onceden hatirlayan arkadaslar vardir.benim hanima nissan micra aldik.1.2 cvt en dolusu.yaklasik 1 aydir kullaniyoruz 1600 km yol yaptik(%90 i sehir ici) alindigi gunden bu yanaki yakit ortalamasi 6.1 lt.bence rekor sayilabilecek bir rakam.henuz arac yeni,havalar soguk,surekli sehir icinde ve kullanan acemi.aracin kullanimida cok guzel 3 silindirli motorun sesi cok hoş.1.2 cc 3 silindir icin 80 bg guzel rakam.aracta 940 kg olunca 80 bg fazlasiyla yetiyor.ic hacmi eski aracim yaris le nerdeyse ayni.donanim olarak gercekten cok iyi.yagmur,far sensoru,hiz sabitleyici,sinirlayici,15 inc alasim jant,sis fari,led stop lambalari,işikli spoiler vb.gercekten b sinifi icin yeterli donanima sahip.ustelik cvt sanziman sayesinde arac 90 km sabit hizla 1750 devirde seyrediyor.onunda fotografini eklemeye calisacagim.micra genellikle cok kucuk bir aracmis gibi biliniyor ancak gercek hic oyle degil.eski toyota yarisimden hic farki yok.0km cvt en full paketi 52500 tl ye aldik.bence rakiplerine gorede gayet guzel.araci merak edenler olursa yardimci olmaya calisirim.saygi ve sevgilerimle

Ekli dosyalar

• 20170219_143057-1.jpg
    20170219_143057-1.jpg
    673.4 KB · Görüntüleme: 1,651
  • 20170127_172113-1.jpg
    20170127_172113-1.jpg
    581.5 KB · Görüntüleme: 1,428
  • 20170119_105410-1.jpg
    20170119_105410-1.jpg
    663.5 KB · Görüntüleme: 1,295

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Hatırlıyorum konuyu, hayırlı olsun tekrardan kazasız belasız kullanırsınız umarım. Eski micra'ya göre güzel duruyor son kasası, önceki çok yuvarlak hatlıydı. Okyanus mavisini (tekno mavide güzel) özellikle beğeniyorum, görsel olarak bence tek eksik yanı içinin bej olması. Bej içi çoğu arabaya yakıştırmıyorum (nadirde olsa yakışan var), opsiyon olarak siyahta yapsalardı keşke ama maalesef yok.

Konuyu garaj bölümüne açsaydınız daha iyi olurdu bence, sohbette aşağılara gitme ihtimali daha fazla. Yakıt ortalaması baya iyiymiş, hangi şehirdesiniz, trafik var mı bilmiyorum ama şehir içi için oldukça iyi.

Son düzenleme:

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Ben malesef bu arabayi sevmiyorum. Xtronik teknolojisi varken, scouterdaki varyator gibi cvt koymuşlar. Qashqai deki gibi xtronik 2 olsa tadindan yenmez. Virajli yolda frenler iflas ediyor. Bunu agva yolunda surdum. Frenleri şişti. Motor freni yok gibi. Yol satihindan ciktik geri donduk yola. Ben ogun bugundur varyatorlu micra gorsem kafami ceviriyorum..

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Ben malesef bu arabayi sevmiyorum. Xtronik teknolojisi varken, scouterdaki varyator gibi cvt koymuşlar. Qashqai deki gibi xtronik 2 olsa tadindan yenmez. Virajli yolda frenler iflas ediyor. Bunu agva yolunda surdum. Frenleri şişti. Motor freni yok gibi. Yol satihindan ciktik geri donduk yola. Ben ogun bugundur varyatorlu micra gorsem kafami ceviriyorum..

Bu aracin kendine has kullanim stili var.2 kez kullanim klavuzunu okudum ve motor freni yok diyorsun ama hic katilmiyorum bu aracta cok daha iyisi var.klavuzunda acikca yaziyor rampa inis ve cikislarda (uzun veya dik rampalar)sanzimani L moduna alindiye.zaten L moduna aldiginiz anda arac inanilmaz bir motor freni uyguluyor ve frenlere yuklenmemis oluyorsunuz.aracin tum yazilimi ortalama 2000 devirde gitmek icin ayarlanmis.ayni sekilde dik veya uzun bir rampa cikacaksaniz L moduna aldiginiz an isler degisiyor.cvt sanziman lara surekli scooter gibi vites degistirmiyor deniyor.her cvt ayni degil.bizim micra da sport tusu var bastiginiz anda sanal oran koyuyor.80 bg atmosferik b sinifi araca x tronik teknolojisi olmasina hic gerek yok bence.sirf bunun icin cekebilirsem bir video cekeyim.motor freni nasil yapiyor ozellikle görun isterim.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Sport tuşuna basinca 2000 devirden 3000 devire cikiyor. Ordada motor fren etkisi artiyor. Ben vites otomatik arabanin vites koluyla oynanmasini etik bulmuyorum. Xtronik 2 qasqai ve xtrail kullandim. Frene basinca şanzimanda freninin dozajina gore asist yapiyor. Ben micrayi 500 km bir gunde kullandim. Maalesef ben araci guvensiz buluyorum..

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Sport tuşuna basinca 2000 devirden 3000 devire cikiyor. Ordada motor fren etkisi artiyor. Ben vites otomatik arabanin vites koluyla oynanmasini etik bulmuyorum. Xtronik 2 qasqai ve xtrail kullandim. Frene basinca şanzimanda freninin dozajina gore asist yapiyor. Ben micrayi 500 km bir gunde kullandim. Maalesef ben araci guvensiz buluyorum..

Nasil ki otomatik moddan seyir halinde manuel moda aliniyor arac bundada motor freninin veya devirin onemli oldugu zaman L moduna alin yaziyor .bunu ben degil nissan muhendisleri aracin klavuzuna yazdiklarina gore teknik bir olay.etik olup olmamasi kisisel birsey.bu arada 1.2 atmosferik motor ve cvt eski micralarla ayni degil eski micralar 1240cc 4 silindir .yenileri 1198cc 3 silindir her ikiside 80 bg.yeni cvt ler hitachi marka bilginiz olsun.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Nasil ki otomatik moddan seyir halinde manuel moda aliniyor arac bundada motor freninin veya devirin onemli oldugu zaman L moduna alin yaziyor .bunu ben degil nissan muhendisleri aracin klavuzuna yazdiklarina gore teknik bir olay.etik olup olmamasi kisisel birsey.bu arada 1.2 atmosferik motor ve cvt eski micralarla ayni degil eski micralar 1240cc 4 silindir .yenileri 1198cc 3 silindir her ikiside 80 bg.yeni cvt ler hitachi marka bilginiz olsun.

Hocam ben zaten son kasayi eşime almak icin avisden kiralayip kullandim. Match donanim kasa ve daha 12 km de idi. Arabalar cok para. Avisden kiralayip denemedigim araba kalmadi. Hepside 10 14 kmde sifir arabalar. Buna nissan jeeplerde dahil. Sonucta Avis bizim şirket sayilir.
Sabah tertemiz aldigim araba agvada 120 km yol geldikten sonra on fren balatasi bu haldeydi.
http://2.bp.blogspot.com/-8fA69jAyNhA/VSWbDr8SDzI/AAAAAAAAEbU/a36CwTuYUG8/s1600/20150405_175757.jpg

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
2012 modelde biz şehir içi ağırlıklı 8 lt yaktırıyorduk. Şehir içi fabrika verisi de 6.7 lt, acaba sizin şehir içi tanımınız mı farklı?

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Hocam ben zaten son kasayi eşime almak icin avisden kiralayip kullandim. Match donanim kasa ve daha 12 km de idi. Arabalar cok para. Avisden kiralayip denemedigim araba kalmadi. Hepside 10 14 kmde sifir arabalar. Buna nissan jeeplerde dahil. Sonucta Avis bizim şirket sayilir.
Sabah tertemiz aldigim araba agvada 120 km yol geldikten sonra on fren balatasi bu haldeydi.
http://2.bp.blogspot.com/-8fA69jAyNhA/VSWbDr8SDzI/AAAAAAAAEbU/a36CwTuYUG8/s1600/20150405_175757.jpg

Fren balatasinin durumundan arabanin guvensizligi nasil cikti pek cozemedim ama.uzun veya dik rampayi inerken veya cikarken L modunu kullanin diye klavuzunda yaziyorsa ben bunu etik bulmuyorum deyip kullanmazsaniz balatanin bu halde olmasindan kullanici sorumlu olur benimde anlatmak istedigim bu.eski toyota yarisimde robotize sanzimandi adam klavuzuna acik acik yazmis dik rampayi manuel modda cikin yoksa debriyaj zarar gorur diye bu uyariyi dikkate almazsam arac zarar gorurse suc bendedir.tamamen isin özeti bu.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Ben rampa inmedimki, agvanin vitajli yollarinda seridimde gittim. Saate 40 km hiz ile.
Ayrica ayni şikayet sadece ben demiyorum. Ekşidede yazar. Şikayet var sitesindede.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,304
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Arkadaslar merhaba.daha onceden hatirlayan arkadaslar vardir.benim hanima nissan micra aldik.1.2 cvt en dolusu.yaklasik 1 aydir kullaniyoruz 1600 km yol yaptik(%90 i sehir ici) alindigi gunden bu yanaki yakit ortalamasi 6.1 lt.bence rekor sayilabilecek bir rakam.henuz arac yeni,havalar soguk,surekli sehir icinde ve kullanan acemi.aracin kullanimida cok guzel 3 silindirli motorun sesi cok hoş.1.2 cc 3 silindir icin 80 bg guzel rakam.aracta 940 kg olunca 80 bg fazlasiyla yetiyor.ic hacmi eski aracim yaris le nerdeyse ayni.donanim olarak gercekten cok iyi.yagmur,far sensoru,hiz sabitleyici,sinirlayici,15 inc alasim jant,sis fari,led stop lambalari,işikli spoiler vb.gercekten b sinifi icin yeterli donanima sahip.ustelik cvt sanziman sayesinde arac 90 km sabit hizla 1750 devirde seyrediyor.onunda fotografini eklemeye calisacagim.micra genellikle cok kucuk bir aracmis gibi biliniyor ancak gercek hic oyle degil.eski toyota yarisimden hic farki yok.0km cvt en full paketi 52500 tl ye aldik.bence rakiplerine gorede gayet guzel.araci merak edenler olursa yardimci olmaya calisirim.saygi ve sevgilerimle
Hocam 6.1 çok iyiymiş. Güle güle kullanın. Ben Micra'nın sadece 2003 civarlarındaki kasalarını çok beğeniyordum ama bu tamamen kişisel :)

@sputnik arkadaşa katılıyorum. Uygun görürseniz moderatör arkadaştan rica edin, Garaj başlığı altına taşısın. Orada arabayı biraz daha detaylı tanıtırsanız daha da memnun oluruz. :)

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Keske powershift fiesta tercih etseydiniz. Kartepe in cik yaptim. Harika frenleri super şanzimani var. Neyse hayirli olsun.

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Keske powershift fiesta tercih etseydiniz. Kartepe in cik yaptim. Harika frenleri super şanzimani var. Neyse hayirli olsun.

Powershift ford connect e sahibim 28 bin km yaptim.ustelik yagli kavrama.surusu falan iyide saatli bomba.korkudan butun bakimlari serviste yaptiriyorum.heleki fiestada kuru kavramasi var birde hanima emanet etsem o arabayi tamam yandik.cvt saglam diye tercih ettim ozellikle.fiyatida iyiydi.

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Bundan bir önceki kasadan vardı ailemizde. 1.4 88hp manuel Tekna idi. Ben çok seviyordum o aracı ve çok memnundum. Güncel Micra rekabette geri kaldı ama son kasa gayet sağlam geliyor.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Hayırlı olsun hocam, kazasız belasız İnşallah :) Micra çok sevdiğim bir arabadır ve şehiriçi benzinli bir arabanın ve özellikle otomatik olanın 6 litre yakması mucize :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım