HABER Nürburgring pisti Formula 1'e geri mi dönüyor?

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Formula 1’in 2018 sezonunun start almasına artık yalnızca sayılı günler kaldı. Almanya’daki yarış son yıllarda olduğu gibi Hockenheim‘da düzenlenecek, fakat ünlü Nürburgring pisti de takvime geri dönmeye hazırlanıyor!

Nürburgring’in yeni sahibi: F1’e yeniden dahil olmayı düşünüyoruz

Almanya’nın iki Formula 1 pisti olan Hockenheim ve Nürburgring, geçmişte dönüşümlü olarak takvimde yer alıyordu. Fakat 2015 sezonunda Ring pisti yönetimi maddi sorunlardan dolayı yarışlardan çekilme kararı aldı. Yani Ring motorsporlarının zirvesini son kez 2013 yılında ağırladı.

Aradan geçen sürede pist bir otomobil yedek parça üreticisi olan Capricorn’a satıldı. Ring’in yeni CEO’su Mirco Markfort, ikonik pistin 2019’da takvime geri dönebileceğini açıkladı. Markfort, “Formula 1’in sahibi Liberty Media ile görüşmelerimiz sürüyor. Ekonomik şartlarda anlaştığımız takdirde F1’i yeniden düzenleyebiliriz.” şeklinde konuştu.

Eğer Nürburgring 2019 sezonunda takvime geri dönerse Hockenheim’da yapılacak yarışın düzenlenmemesi söz konusu olabilir. Çünkü Liberty Media, Amerika’da birden fazla yarış düzenlemek istiyor ve İstanbul Park dahil olmak üzere toplamda 40’a yakın pist sırada bekliyor. Durum böyle olunca Almanya GP’nin yeniden dönüşümlü olarak düzenlenme ihtimali hiç de düşük değil.

Read the whole post here.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
İstanbul Park yazmayın artık sırada bekliyor diye gözünüzü seveyim :)

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Ring'in hakkı F1 zaten, motorsporları tehlikeli olduğu zaman heyecanlıdır, tıpkı 80'lerin Group B si 70'lerin F1'i gibi öbür türlü zaten binbir türlü elektronikle boğuşan çiplerle işin tadı çıkmıyor buda son zamanların motorsporlarına olan ilginin azalmasının en büyük nedeni.Dediğim yanlış anlaşılmasın pilotlar ölsün demiyorum eskisi gibi terlesin diyorum.

Son düzenleme:

mecagil

Profesör
9 Eki 2016
670
1,139
2,320
Ankara
Marka
Ford
Ring'in hakkı F1 zaten, motorsporları tehlikeli olduğu zaman heyecanlıdır, tıpkı 80'lerin Group B si 70'lerin F1'i gibi öbür türlü zaten binbir türlü elektronikle boğuşan çiplerle işin tadı çıkmıyor buda son zamanların motorsporlarına olan ilginin azalmasının en büyük nedeni.Dediğim yanlış anlaşılmasın pilotlar ölsün demiyorum eskisi gibi terlesin diyorum.

Yalnız nordschleife tarafını katacaklarını hiç sanmıyorum. Haberde geçen Nurburgring GP tarafıdır

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım