KAPALI Öğrenci adama Astra F kasa 2.0L 150HP 16V GSİ gidermi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tartal

Tuna
Profesör
26 Ağu 2018
100
69
1,035
İstanbul
Marka
Opel
Evet abiler ablalar büyüklerim küçüklerim sorum başlıktakiyle aynı. 20.000tl civarlarında alabileceğim ucuz yollu bir spor araba bakıyorum. Aracın incelemesini Burak Ertem'in kanalında izledim açıkçası oldukca hoşuma gitti. Yol tutuşu, yakıtı, konforu ve donanımı için çok güzel yorumlar okudum neredeyse hiç kötü yoruma denk gelmedim. Aracın şehir içi 9 litre uzun yolda ise 4,5-5 litre dolaylarına yaktığını izledim ve okudum. Sizin fikirleriniz nedir büyüklerimden illaki bu aracı kullanmış sahibi olmuş birileri vardır ne dersiniz bir öğrenci için tek kapılı bir modeli uygunmudur ?

Ekli dosyalar

• Astra_F_GSi_16V_(C20XE)_1993.JPG
    Astra_F_GSi_16V_(C20XE)_1993.JPG
    82.1 KB · Görüntüleme: 245

berkay1234

Asfalt Kurutucu
1 Ağu 2018
312
74
645
Evet abiler ablalar büyüklerim küçüklerim sorum başlıktakiyle aynı. 20.000tl civarlarında alabileceğim ucuz yollu bir spor araba bakıyorum. Aracın incelemesini Burak Ertem'in kanalında izledim açıkçası oldukca hoşuma gitti. Yol tutuşu, yakıtı, konforu ve donanımı için çok güzel yorumlar okudum neredeyse hiç kötü yoruma denk gelmedim. Aracın şehir içi 9 litre uzun yolda ise 4,5-5 litre dolaylarına yaktığını izledim ve okudum. Sizin fikirleriniz nedir büyüklerimden illaki bu aracı kullanmış sahibi olmuş birileri vardır ne dersiniz bir öğrenci için tek kapılı bir modeli uygunmudur ?
bence alınır bakımlarını vb. bilen birie sor ama alınır bir araç

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul

Astra G 1.6 kullandık geçmişte o bile 9.5-10 falan yakıyordu. G kasa 2.0 bertone coupeler 13-14 yakıyordu. Bu tüketim verisinde bir yanlışlık olmasın?
Şahsen tercih etmezdim. Parça durumunu bilmiyorum. Öğrencinin parçası ucuz ve bol, yakıtı üzmeyecek araç bakması en mantıklısı diye düşünüyorum.

emre16

Panpa
8 Eyl 2016
1,607
4,922
4,070
28
Aydın / Bursa
Marka
Renault
Eğer yorgun bi arabaysa seni bayağı uğraştırır ayrıca yakıt konusunda da düşük rakamları yakalayacağını düşünmüyorum hızlı olabilir ama bakımsız kaldığı zamanlarda seni aldığına pişman ettirir

tartal

Tuna
Profesör
26 Ağu 2018
100
69
1,035
İstanbul
Marka
Opel
Sağolun dostlar internette bulduğum yakıt verilerini paylaştım sizinle ne kadar doğru bilmiyorum tabiki ayrıca bende c20xe kodlu motoru düşünüyorum 150hp olan 136lık ecotech tercih edeceğimi sanmıyorum eğer alırsam parçaları ne kadar pahalıdır bilemem ama çok arıza yapmadığını sağlam olduğunu okudum yorumlarınız için teşekkürler.

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
O tüketim değerleri fazla iyimser. Kafadan 2.5-3 litre daha eklemek lazım gerçekçi tüketim için. Şehir içi 12 13 litre aşağısına ineceğini sanmam. Ben olsam atmosferik küçük bir araç bakardım.

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Valla benim arkadaşımda vectra c 2.2 gts var. 7-8 yıldır kullanıyor ve benzinli bir araç. Bu aracı uzun yıllardır sorunsuz şekilde (ufak tefek şeyler haricinde) kullanıyor. Maslak trafiğinde günde max 10 km yol yapıyor ve ortalaması 13 litre. Araba ısınmadan trafiğe giriyor ve çok kısa süreli kullanım sağlıyor.
Eğer full gazlamalı kullanım isteniyorsa benzinli bayağı yakacaktır. Öğrenci bütçesini sarsabilir. LPG ile bi nebze yakıt tüketimi sağlanır. LPG uyumu varsa LPG takmanı tavsiye ederim.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Bence gitmez, öğrenciye gidecek arabanın parçası bol olmalı, yürütme maliyeti ucuz olmalı ve en önemlisi de sorunsuz olmalı.

Parçasının pek bol olacağını sanmıyorum, bulunsa da pahalı olacaktır.

Yürütme maliyetine baktığımızda sadece yakıtla iş bitmeyecek ki bence lpg'ye uyumlu olacak motor olmalı, vergisine de bakılması lazım ki 2.0 motor diyoruz, 1.4-1.6 motorlu arabalara göre de ister istemez çok olacaktır ki bence değmez. Sonuçta öğrencisin ve cebinde kalacak 100 lira bile 4-5 günlük yemek paran olabiliyor.

En önemli kıstas olarak da sorunsuz olması gerekiyor. Sonuçta bu araba opel, hiçbir zaman Japonlar gibi sorunsuz olamadılar ki eski opeller genelde arıza çıkarması ile bilinen arabalardır. Opel olmasını da bir kenara bırakırsak alınacak araba zamanının spor arabası, yani sen de dahil her alan gazlamak için alacak. Bundan dolayıdır ki yürüyeni, motoru, kaportası kısacası her yeri zorlanmış ve esnemiş olacak ve arıza çıkarmaya çok daha meyilli olacak.

Ben de kendimce öğrenci usulü bakıyorum, bütçemiz da aynı sayılır, kendi önceliğimi sana da söyleyeyim belki örnek olur. Model yılını mümkün mertebe üste taşıyorum, bilinen arabalar olmasına özen gösteriyorum ki parça usta yönünden sıkıntı yaşamayayım(astra bilinmeyen araba olduğundan demiyorum genel kıstasım), kilometre arabasına göre değişir ve mümkün mertebe Japon olsun istiyorum. Japon olması pek mümkün olmuyor ama bakınıyorum.
Aklıma gelen bir tavsiyemi de söyleyeyim 206 falan bakabilirsin ama bütçeni biraz daha çıkarman gerekecek ama diğer taraftan ciddi model yılı yükselecek ama 206'lar da pek sorunsuz olarak bilinmez, ben de ikilemdeyim bu konuda :)

Sirius

Panpa
18 Eyl 2016
1,768
7,816
4,420
Marka
Volkswagen
SFI nam-ı diğer kırmızı motor. Aynı motor Vectra GT'de de kullanıldı parça ve usta konusunda sıkıntı olmaz. LPG ile de yakıt sorun olmaz. Mesele temizini bulmak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım