KAPALI Öğrenci İlk araba 75.000 tl bütçe

sarparas

Sarp ARAS
Taklacı Güvercin
28 Nis 2019
30
6
295
23
İstanbul
Marka
BMW
Arkadaşlar merhaba öğrenciyim ilk arabamı alıcam yazdığım gibi 75.000 tl bütçem var arabalara olan ilgim büyük ufak tefek aksiyon hız yanlama işlerini seviyorum isteklerimi az da olsa karşılayabilicek küçük dokunuşlar yapılarak ( jant,egzoz,bodykit,vb) çok tatlı olabilicek bir araba ariyorum önerilerinizi yazarsanız çok sevinirim teşekkürler.

Son düzenleme:

sarparas

Sarp ARAS
Taklacı Güvercin
28 Nis 2019
30
6
295
23
İstanbul
Marka
BMW
E baban galericiyse 75 bin bizim 85 imiz gibi bişi, 116i al geç. N'olur, yalvarıyorum, şu modifiye işlerini apaçiye kaçmadan yapıver. Gerçekten toplum olarak çakal çukala doyduk. 1 adete daha tahammül kalmadı.
yok yok o tarz bir modifiye değil zaten çok sevdiğim şeyler değil onlar sadece araba stok durucağına küçük dokunuşlarla daha tatlı olduğunu düşünüyorum, teşekkürler.

rosel

Profesör
Destekçi
11 Eyl 2016
620
956
2,270
Marka
BMC

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
1.3 motordan bu beygir gücü normal mi
wankel motorlar düşük hacimden yüksek güç üretmesiyle meşhurdur olayı bu yani. bakım ve kullanım prosedürlerine dikkat edildiği sürece çok keyifli bir motordur. yüksek devir çevirmek çoğu motorun ömründen yerken wankel motorlar yüksek devirlenmeyi seven ve buna uygun tipte araçlardır. 10bin devire kadar devir çevirebilme imkanı vardır. motor çalışma prensibi gereği yağı bol kullanmayı seven bir motor olduğu için çoğu kimse yağ eksilttiğini düşünür fakat aslında araç yağı kullanır. mazda wankel motor için dexelia motor yağını öneriyor. tabi eskiden dexelia ülkemize gelmediği ve marka kullanıcılarını bilinçlendirmediği için motor kötü bir şöhrete sahip fakat yeni kasasıyla beraber kullanıcılar da artık bilinçlenmeye başladılar. alırken ekspertizden daha önemlisi mazda yetkili servisinde aracın motor kompresiyon testine baktırmaktır. kompresyon değeri yüksek bir motor eğer ki kullanım ve bakım talimatlarına dikkat edilirse gayet mutlu eder.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
wankel motorlar düşük hacimden yüksek güç üretmesiyle meşhurdur olayı bu yani. bakım ve kullanım prosedürlerine dikkat edildiği sürece çok keyifli bir motordur. yüksek devir çevirmek çoğu motorun ömründen yerken wankel motorlar yüksek devirlenmeyi seven ve buna uygun tipte araçlardır. 10bin devire kadar devir çevirebilme imkanı vardır. motor çalışma prensibi gereği yağı bol kullanmayı seven bir motor olduğu için çoğu kimse yağ eksilttiğini düşünür fakat aslında araç yağı kullanır. mazda wankel motor için dexelia motor yağını öneriyor. tabi eskiden dexelia ülkemize gelmediği ve marka kullanıcılarını bilinçlendirmediği için motor kötü bir şöhrete sahip fakat yeni kasasıyla beraber kullanıcılar da artık bilinçlenmeye başladılar. alırken ekspertizden daha önemlisi mazda yetkili servisinde aracın motor kompresiyon testine baktırmaktır. kompresyon değeri yüksek bir motor eğer ki kullanım ve bakım talimatlarına dikkat edilirse gayet mutlu eder.
Agziniza saglik eksiksiz anlatmissiniz.

AlperErdem

Profesör
Beta Programı
10 Eyl 2016
508
572
1,770
Rx8 hakkında otopark.com'un testi var zaten. Çok fazla yağ sarfetmesi dert edilmeyecekse çok güzel ve özel tercih olur. Çok fazla dikkat çeker, ilgi odağı olursun, hem de çok eğlendirir.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Hemi de atmosferik :D rotary sağolsun
Atmosferik değiller diye biliyorum 662-- 662 iki rotary silindirin gücüyle birlikte 9000 devirlere kadar çeviriyorlar, bilinenin aksine bu motorlar için yüksek devir çevirmek daha sağlıklı düşük devirde uzun vadede problem çıkarıyorlar.1308 cc olduğuna bakmayın Rotary motorların yakıtı 3.0 Benzinli atmosferiklere denk olabilir.Geriye kalan konularda @hondapower gerekeni yazmış zaten. :D
Bu arada başlık sahibinin öyle bir araç alacağını düşünmüyorum, kendimiz heveslenelim.:)

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Atmosferik değiller diye biliyorum 662-- 662 iki rotary silindirin gücüyle birlikte 9000 devirlere kadar çeviriyorlar, bilinenin aksine bu motorlar için yüksek devir çevirmek daha sağlıklı düşük devirde uzun vadede problem çıkarıyorlar.1308 cc olduğuna bakmayın Rotary motorların yakıtı 3.0 Benzinli atmosferiklere denk olabilir.Geriye kalan konularda @hondapower gerekeni yazmış zaten. :D
Bu arada başlık sahibinin öyle bir araç alacağını düşünmüyorum, kendimiz heveslenelim.:)
Atmosferik ya bunlar var mı turbo veya supercharge falan

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,827
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Mk 3.5 Focus 1.6 TDCI Trend X manuel alırım ben olsam.Golf 7 1.6 TDI Mid Plus ta fena seçenek değil,ama Focus'un sürüş zevki başka.İkisininde birbirine üstünlük sağladığı noktalar var.Yakıt önemli değilse bunların benzinlilerine bakılabilir.

Sari

Profesör
2 Ocak 2018
951
1,428
2,020
Edirne
Marka
Opel
208 GTI, Leon FR SC tercihim olurdu. Rx-8 falan temizini bulmak yürütmesi vs yorar. İlan dışı kovalayıp bu dediklerim temiz bulunabilir. Arkadaş dış görünüşü dikkat çeken bir şeyler istiyor anlaşılan bu iki arabada tam aradığı araçlar bence

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Agziniza saglik eksiksiz anlatmissiniz.
rx-8 lere bir dönem takmıştım kafayı o yüzden çok fazla araştırma yaptım. daha yazacak çok şey var ağırlık dağılımı,donanımı vs fakat yüzeysel anlamda dilimin döndüğü kadar yardımcı olmaya çalıştım çok teşekkür ederim güzel yorumun için :) eğer ki bugün yakıt fiyatları ve dolar kuru 3-4 sene önceki gibi olsa çok ciddi düşünürdüm fakat bu ekonomik ortamda rx-8 beni aşıyor. sandık motor 60-70bin tl bandında geziyor diye bir duyum aldım. bu arada olur da yıllar sonra yorumuma denk gelirsem sandık motor fiyatındaki değişimi de kıyas etmiş oluruz :D

sarparas

Sarp ARAS
Taklacı Güvercin
28 Nis 2019
30
6
295
23
İstanbul
Marka
BMW
208 GTI, Leon FR SC tercihim olurdu. Rx-8 falan temizini bulmak yürütmesi vs yorar. İlan dışı kovalayıp bu dediklerim temiz bulunabilir. Arkadaş dış görünüşü dikkat çeken bir şeyler istiyor anlaşılan bu iki arabada tam aradığı araçlar bence
Evet seat leon fr çok istediğim bir araba özellikle sc yi gördükten sonra daha da çok istemeye başladım ama ilanlarda gördüğüm kadarıyla bu fiyat bandına hep hasarlı araçlar var teşekkürler.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
rx-8 lere bir dönem takmıştım kafayı o yüzden çok fazla araştırma yaptım. daha yazacak çok şey var ağırlık dağılımı,donanımı vs fakat yüzeysel anlamda dilimin döndüğü kadar yardımcı olmaya çalıştım çok teşekkür ederim güzel yorumun için :) eğer ki bugün yakıt fiyatları ve dolar kuru 3-4 sene önceki gibi olsa çok ciddi düşünürdüm fakat bu ekonomik ortamda rx-8 beni aşıyor. sandık motor 60-70bin tl bandında geziyor diye bir duyum aldım. bu arada olur da yıllar sonra yorumuma denk gelirsem sandık motor fiyatındaki değişimi de kıyas etmiş oluruz :D
3 sene once 30 k idi serviste olmustur dediginiz fiyatlar

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım