Öğrenciye Tofaş ?

Öğretirmi? Kekomu?

• Olmaz, öğrenme arabası değil.

Kullanılan: 1 2.9%
  • Olur, Öğrenme arabası [Keko damgası yersin]

Kullanılan: 13 38.2%
  • Olur, Öğrenme arabası [Düzgün binersen damga falan yemezsin]

Kullanılan: 20 58.8%

• Kullanılan toplam oy
    34

tartal

Tuna
Profesör
26 Ağu 2018
100
69
1,035
İstanbul
Marka
Opel
Sizce hem ilk araba hemde biraz öğrenme arabası olarak Tofaş Doğan almak keko damgası yedirirmi yoksa çok şey öğretirmi?

Düzenleme: konuyu araç tavsiyesi bölümü değilde burda açmamın sebebi ülkemizdeki Tofaşlara karşı olan ön yargı ve keko damgası hakkında sohbet etmek...

Son düzenleme:

spartacus

Elit Apaçi
22 Tem 2018
291
483
945
Marka
Alfa Romeo
Her ne kadar ön yargıları sevmesem de Tofaş a keko arabası demeyecek kadar medeni olamadım maalesef :D şaka bir yana şayet egzozlu vs değilse ve orijinal bir araçsa gayet binilir. Apaçi de olmazsınız. Seviyorsanız ve gücünüz yetiyorsa alın.

tofas

Asfalt Kurutucu
11 Eyl 2016
18
68
635
Ankara
Marka
Alfa Romeo
Spartacus isimli arkadaşın dediği gibi araç temiz ve orijinal bir görüntüye sahipse keko damgası falan yemezsin.

Araba sürmeyi öğrenmek için ise gerçekten çok ideal bir araç diyebilirim. Yeni çıkan arabalara göre görüş açısı çok yüksek, direksiyondayken arabanın her yerine hakim olabiliyorsun bu da kaza yapmanı vb. en aza indirir.

Maddi olarak ise hem az yakan hem de parçası çok ucuz bir araç. Ben 2001 Kartal 1.6 sahibiyim. Araç orijinal ve şu an 500 bin km ye yaklaşmak üzere. Şu ana kadar hiç yolda bırakmadı gerçekten vefalı bir araç. Tabi ki düzgün sürüp bakımını yaparsan sıkıntı çıkarmaz :)

Eğer temiz, hor kullanılmamış bir araç bulursan kaçırma derim. Bir de arabasına uçuk fiyat biçenlere fırsat verme, ne de olsa tofaş yani.

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
o fiyatlara modeli yoksek 4 cam otomatik kazasiz hidrolik direksiyon klima vs tata vista al 1.3 fiat in dizel motoru var hem lpg ile ugrasmazsin istedigin kapali otoparka da girersin lpg olmadigi icin sahin dogan camiasi fiyatlari uctu nedense

tartal

Tuna
Profesör
26 Ağu 2018
100
69
1,035
İstanbul
Marka
Opel
1.3 Multijetli fiatların km leri çok yüksek korkutucu o yüzden. İlk araba bakım masrafı zart zurt masrafı düşük olsun diye benzinli tüpte bineceğim bir araba düşünüyorum. Evet Tofaş piyasası neden uçtu bilmiyorum. Düşermi düşmezmi onuda bilmiyorum. Vereceğim para en fazla 12-13 o fiyatlardaki ilanlarda bulunan Doğan'lar ne derece temiz oda meçhul. Hey Allah'ım ya arada kaldık iyice iyimi...

tartal

Tuna
Profesör
26 Ağu 2018
100
69
1,035
İstanbul
Marka
Opel
Bütçenizi belirtmemişsiniz ama piyasası kuş serilerinin çok fazla. Ben Taunus alır lpg ile binerdim.
Dostum bütçemi yazmıştım burda. Taunus sıkıntı çok masraflı olur diyorlar.
1.3 Multijetli fiatların km leri çok yüksek korkutucu o yüzden. İlk araba bakım masrafı zart zurt masrafı düşük olsun diye benzinli tüpte bineceğim bir araba düşünüyorum. Evet Tofaş piyasası neden uçtu bilmiyorum. Düşermi düşmezmi onuda bilmiyorum. Vereceğim para en fazla 12-13 o fiyatlardaki ilanlarda bulunan Doğan'lar ne derece temiz oda meçhul. Hey Allah'ım ya arada kaldık iyice iyimi...

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Dostum bütçemi yazmıştım burda. Taunus sıkıntı çok masraflı olur diyorlar.
herkes bir şey diyor değil mi :D sanayiye gidiyorum vaaay zamanının makam arabası çok konforlu çok güzel bilmem ne. masraflı olmuyor mu diyorlar. neyine masraf edeyim daha dün egzoz yaptırdım keyfi olarak. masraflı evet ama hep keyif alıyorsun işte :D parçası pahalı olur diyorlar öyle bir şey yok.

tartal

Tuna
Profesör
26 Ağu 2018
100
69
1,035
İstanbul
Marka
Opel
herkes bir şey diyor değil mi :D sanayiye gidiyorum vaaay zamanının makam arabası çok konforlu çok güzel bilmem ne. masraflı olmuyor mu diyorlar. neyine masraf edeyim daha dün egzoz yaptırdım keyfi olarak. masraflı evet ama hep keyif alıyorsun işte :D parçası pahalı olur diyorlar öyle bir şey yok.
ek ilgi arkadaşım şahinle 50 kuruş yakıyor ankarada. (lpg fiyat 3,5 tl) ben 55 kuruş yakıyorum ıspartada. (fiyat 4.00tl)
Valla öyle hocam :D

EminBurrows

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2018
53
78
560
Marka
Opel
Scirocco ya binenlere bile apaçi gözüyle bakılıyor. Yersin.
İlle alıcam diyorsan, faça olmayanlarından al.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım