KAPALI Öğrenciyim ne alayım?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sekilbaz

Asfalt Kurutucu
10 Eyl 2016
6
6
595
Selamlar,

35.000 veya 40.000 TL arası bir bütçe söz konusu. Okul - Ev arası mesafe çok kısa ancak arkadaşları alıp haftasonları uzun yol yapacağım, gezeceğim. Yılda da 20.000 km'yi bulurum diye düşünüyorum yakıt uygun olursa. Bakımı dert olmayan, bandrolü düşük haliyle az yakan bir otomobil tavsiye eder misiniz bana? Kafamda 2013 civarı 1.4 CRDI Rio var. Tasarımı hoşuma gidiyor ancak fiyatına göre çok konfor beklememek lazım. Benzinli alayım mı ne yapayım?

Mehmet Demirci

Asfalt Kurutucu
10 Eyl 2016
2
1
545
Ben clio 4 aldım yakıtı mükemmel seni üzmez yol tutuş da fena değil ama gitme ve durma konusunda tatmin etmeye bilir ama öğrenci için en önemli şeyin yakıt olduğunu düşünürsek gayet güzel

Metehan Can Cirak

Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
9
0
585
Ankara
Ben de lpg'li Fiat Punto 1.4 fire öneririm. Yakıt konusunda seni üzmez, piyasada uzun süre bulunduğundan dolayı bilinen kronik sorunu olmayan, işçilik ve parçası ucuz bir otomobil. Ayrıca bayide takılan lpg'li modelleri mevcut, böylelikle garantisi bozulmuyor. Pazarlıkla sıfır bile alabilme ihtimalin var belirttiğin fiyat aralığında. 2014 ve 2015 model de rahatlıkla bulabilirsin.

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,365
7,204
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Hocam yol tutuş, malzeme kalitesi ve sürüş zevki iyi olsun dersen fiesta derim. Ama yedek parçası ucuz ve yakıt tüketimi az olsun derseniz clio 4'de düşünülebilir.

mrprofs

Asfalt Kurutucu
11 Eyl 2016
34
5
595
Renault Clio 4 der susarım. Yakıt olarak 20-25 kr yakar (kullanıma da bağlı). Basarsanız 185-190 fazla zorlanmadan çıkıyor,yakıt da şehiriçi 4.8-5.3 civarı gider gelir bu da km de 19-21 kr demek.Uzun yolda zaten çok iyi bi yakıt ekonomisi gösteren bi araç 3.5-3.8 litre ortalaması var.Bi depoyla basmadığınız zaman (100-110) rahat 1200 km yapıyor bu da km de 15 kr :) Gerek yakıt performansı,gerek sürat-ivmelenme performansı çok iyi iş çıkarılmış bi motor. Aracın boşunda dahi Usb-bluetooth gibi özellikler standart.Kısacası öğrenci ye göre tasarlanmış bir araç :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım